Kingled Justreview
×

Rejestracja

Informacje profilowe

Dane logowania

Administratorem moich danych jest MKCompany Michał Kozioł prowadzący działalność gospodarczą pod firmą o tej samej nazwie.
Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcą danych jest MKCompany Michał Kozioł. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Administratorem Danych pod adresem ul. Fabryczna 15, 31-553 Kraków lub email: sklep@kingled.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności.

Zaloguj

Pole imię jest wymagane!
Pole nazwisko jest wymagane!
Zawartość pola imię jest nieprawidłowe!
Zawartość pola nazwisko jest nieprawidłowa!
Podany adres e-mail jest nieprawidłowy!
Adres e-mail jest wymagany!
Ten adres e-mail jest już zarejestrowany!
Pole hasło jest wymagane!
Zawartość pola hasło jest nieprawidłowa!
Hasło musi posiadać conajmniej 6 znaków!
Hasło nie może mieć więcej niż 16 znaków!
Wprowadzone hasła nie są takie same!
Akceptacja warunków i postanowień jest wymagana!
Zgoda jest wymagana!
Adres e-mail lub hasło jest nieprawidłowe!

4990 Taśma zoomLED® 120 LED SMD 2835 IP20 CRI>85 24V 10W 4000K

Kod produktu: 24-12012082

Producent: zoomLED® - marka własna

Only 7681 left

brutto 23,90 zł netto 19,43 zł

Dostępność: Towar dostępny

Czas dostawy: 2 dni

  • +
  • -
LUB
Zadaj pytanie do produktu
Zamów indywidualną wycenę
Pobierz kartę produkt

Szczegóły

Cena dotyczy 1mb - taśma sprzedawana jest w wielokrotności metra.
Maksymalny jeden cały odcinek to 10m.
Taśma LED w barwie światła 4000K

4000K - najbardziej uniwersalna barwa światła. Pomiędzy światłem ciepłym a zimnym. Barwa 4000K pasuje do każdego pomieszczenia a raczej do kolorystyki ścian, mebli i dodatków. Obecnie najczęściej wybierana barwa ze względu na to że pasuje osobą które lubią ciepłe światło i osobą które lubią zimne światło, jest całkowicie pośrodku. Ta barwa w przeciwieństwie do barwy ciepłej (~2700K) nie wywołuje senności. Otoczenie oświetlone tym kolorem światła wygląda świeżo, a kolory są naturalne, wyglądają jak w świetle słonecznym. Światło bardzo podobne do słonecznego, jest przyjemne dla oczu. 

Ta barwa doskonale nadaje się do oświetlenia powierzchni mieszkalnych i również powierzchni biurowych, a nawet idealnie pasuje do oświetlenia ogrodów, parkingów. Jest bardzo uniwersalna.


 

Dużo światła z wydajnej diody LED - wydajność to aż 106lm/W

Wysokiej jakości diody LED emitują znacznie więcej światła niż tanie diody. Diody LED montowane w taśmach LED marki zoomLED®, energię elektryczną wykorzystują w bardzo wydajny sposób, emitując aż 106lm z 1W (dla porównania, niemarkowe taśmy LED emitują 50-60lm z 1W). 


 

 

 


Piękne kolory otoczenia - wysoki współczynnik oddawania barwa CRI (RA)+85

Światło może dodać bardzo dużo atrakcyjności oświetlanemu pomieszczeniu lub obiektowi, ale może też bardzo dużo zabrać! Taśmy zoomLED® emitują światło które idealnie oddaje naturalne kolory otoczenia. Markowe diody LED, świecą pięknym światłem, podobnym do ideału czyli słońca. Jakość światła podaje się współczynnikiem CRI (RA), gdzie słońce to ideał więc ma 100 na 100 punktów. Taśmy zoomLED® świecą pięknym, naturalnie wyglądającym światłem a w testach laboratoryjnych uzyskują +85 punktów (CRI +85), co oznacza że idealnie oddają naturalne kolory otoczenia, a ludzie oko nie jest w stanie odróżnić tego światła od słoncznego, co również ma duży wpływ na odprężenie oczu, ponieważ w sztucznym świetle o niskim współczynniku CRI (RA) ludzie oczy szybko się męczą.

Równa l
inia światła na całej długości - nawet przy długich odcinkach

Taśma zbudowana jest z selekcjonowanych diod LED. Diody które trafiają na taśmę mają taki sam BIN, czyli świecą takim samym odcieniem barwy światła. Dzięki selekcji diod, nawet jeśli oświetlasz długi odcinek, np: sufitu, to cały sufit wygląda tak samo, właśnie dzięki temu że diody LED świecą dokładnie takim samym światłem. Selekcjonowanie diody LED to "luksusowa" usługa w świecie produkcji taśmy LED, dlatego większość tanich taśm, na długich odcinkach świeci zróżnicowanym odcieniem światła.  

Gęsto rozstawione diody tworzą piękną linię światła

Duża ilość diod LED i ich gęste rozstawienie na podkładzie PCB pomaga stworzyć równą i jednolita linię światła, co ma duży wpływ na estetykę oświetlenia. 

Jakość taśmy LED poparta badaniami fotometrycznymi

Taśmy zoomLED® każdorazowo przed wysyłką z Chińskiej fabryki, przechodzą kontrole przedwysyłkową, gdzie w labolatoryjnych warunkach sprawdzana jest jakość światła a pomiary są wysyłane do naszej akceptacji. Ufamy Chińskiemu partnerowi ale również po odbiorze taśmy LED, taki sam test przeprowadzamy również w Polsce. Mierzymy każdy rodzaj taśmy LED, upewniając się że w rynek wypuszczamy sprawdzony towar!

To są aktualne wyniki badań tej taśmy:Urządzenia działające z taśmą LED

1. Zasilacz (urządzenie niezbędne do działania taśmy LED)


2. Sterownik (montowany za zasilaczem, do sterownika wchodzi napięcie zasilające 24V)
*sterownik można pominąć, nie jest potrzebny do działania taśmy LED, ale daje możliwość ustawienia natężenia światłaJak dobrać zasilacz do taśmy LED?

1. sprawdź ile Wat pobiera taśma LED na 1m

2. pomnóż ilość metrów które montujesz x moc taśmy LED

przykład: 7 metrów taśmy LED o mocy 10W - potrzebujesz zasilacz minimum 70W (zasilacz może być większy, ale nie może być mniejszy)

3. wybierz zasilacz większy, absolutnie nie mniejszy niż potrzebujesz

 Po kilku latach nadal takie same światło


Światło tej taśmy nie słabnie w zauważalnym stopniu z biegiem czasu, a barwa światła nie zmienia swojego odcieniu. Dzięki temu że produkt zbudowany jest z markowych, selekcjonowanych diod LED, które są w skuteczny sposób ograniczane przez doskonale dobrane rezystory, taśma zoomLED® na długie lata zachowuje swoje właściwości. Diody LED w tej taśmie mogą mieć o wiele wyższą wydajność świetlną niż jest ustawiona, ale dzięki ograniczającym moc na diodzie rezostorą , diody nie są eksploatowane w maxa swoich możliwości.Dobre rozłożenie ciepła wydłuża żywotność


Dzięki podwójnej warstwie podkładu PCB i grubym miedzianym ścieżką które są poprowadzone w taśmie zoomLED®, ciepło które wytwarza się przy świeceniu, nie zostaje bezpośrednio na diodzie LED, tylko jest rozkładane na całej powierzchni taśmy a następnie przekazywane do podłoża na które taśma jest naklejona, którym najlepiej żeby było aluminium, ponieważ doskonale odprowadza ciepło. Im niższa temperatura pracy paska LED, tym dłuższa żywotność. Grube miedziane ścieżki, oprócz dobrego rozkładania ciepła, zapewniają również równomierne rozejście się po całej długości taśmy, napięcia którym są zasilane diody LED.Zasilanie napięciem 24V to mnóstwo korzyści


Na taśmie LED zasilanej napięciem 24V płynie mniejszy prąd niż na taśmie na 12V. Dzięki temu, na pasku jest mniejsza energia, więc wytwarza się mniejsze ciepło, a im mniej ciepła tym dłuższa żywotność diody LED. Zasilanie na 24V to również mniejsze spadki napięcia, które rozchodzi się po pasku, więc można tworzyć dłuższe odcinki światła. Dodatkowym i bardzo pomocnym aspektem jest fakt że potrzeba 2x mniejszej mocy sterowników, przydatnych do kontrolowania światła w taśmach LED na 24V!Doskonałe klejenie do podłoża


Taśma zoomLED® od dołu podklejona jest markową taśmą klejącą firmy 3M, co gwarantuje mocne i trwałe przyklejenie do podłoża (podłoże musi być gładkie oraz odtłuszczone). 


 

 

Pobierz deklarację zgodności CE   
Pobierz badanie fotometryczne tej taśmy LED   

Pobierz pliki IES do DIALUXA  

Pobierz instrukcję montażu tasmy LED  Do czego można wykorzystać taśmę LED?

Taśma jest liniowym źródłem światła, czyli tworzy piękne linie światła. Można ją wykorzystać jako główne i jedyne źródło oświetlenia, lub jako dodatkowe oświetlenie dekoracyjne. Idealnie sprawdza się jako doświetlenie sufitów podwieszanych, albo krawędziowe oświetlenie ścian. Taśma LED doskonale doświetla blaty kuchenne, oraz pięknie ozdabia półki, których podświetlenie dodaje uroku pomieszczeniu. Taśma służy również jako oświetlenie schodów, które nie tylko oświetla ale również ozdabia. Z taśmy LED można robić lampy, lub stosować ją jako oświetlenie regałów sklepowych, żeby przyciągnąć uwagę Klientów do produktów. Taśma LED ma mnóstwo zastosowań.

Najlepsze światło do pracy Kiedy zabieramy się za urządzanie biura dla naszych pracowników lub dla nas samych, zazwyczaj bardzo przejmujemy się kolorem ścian, rodzajem mebli czy wykładzin podłogowych.
Zdarza się przy tym, że zapominamy o niezwykle ważnym czynniku, jakim jest oświetlenie pomieszczenia. Być może wcześniej o tym nie wiedziałeś, ale to właśnie od światła w dużej mierze zależy to, jak się czujemy i co mamy ochotę robić. Dlatego nie każda taśma LED czy wiszące lampy polecane przez sprzedawców będą naprawdę dobre. Ciepłe barwy światła w pracy? Nie tędy droga Światło o ciepłej barwie (2000-3000 K) jest przyjemne dla naszych oczu, nie razi nas, wprowadza wyjątkową atmosferę. W takim świetle przebywamy chociażby podczas zachodu słońca na plaży. W czym więc problem? Takie światło zdecydowanie nie sprawdzi się w pracy, ponieważ sygnalizuje nam, że czas na relaks i odpoczynek.
Ciężko więc będzie nam się skupić na wykonywaniu zadań służbowych, kiedy lampy lub taśmy LED dają ciepłe światło. Takie barwy oświetlenia z pewnością warto wykorzystać w sypialni, w biurze jednak ich nie zalecamy. Im jaśniej, tym lepiej? Skoro więc ciepłe, niezbyt jaskrawe barwy światła nie sprzyjają atmosferze pracy w biurze, może warto postawić na bardzo jasne, zimne barwy światła? Barwa 6000 K jest praktycznie biała, bardzo jasna. Sprzyja wytężonej pracy i zdecydowanie nie zaśniemy, mając w okolicy biurka oświetlenie, dające światło o takiej barwie. Jest ona jednak tak jaskrawa, że nie każdemu przypadnie do gustu. Niektórzy będą się w niej źle czuli. Dlatego jeśli urządzamy biuro dla siebie, warto udać się do sklepu i zobaczyć, jak czujemy się w takim świetle. Jeżeli nie jest ono dla nas zbyt jaskrawe, warto je wybrać. Z kolei jeśli urządzamy pomieszczenie dla pracowników albo bardziej ogólnodostępny pokój w firmie, światło 6000 K może okazać się przesadą.
Znajdź złoty środek
Nie chcesz, aby w biurze panowała atmosfera relaksu i odpoczynku, a jednocześnie obawiasz się, że bardzo jasne światło będzie rozpraszało i dezorientowało pracowników? Znajdź złoty środek. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być barwa światła 4000 K. Takie oświetlenie będzie dosyć jasne i ożywcze, jednak nie będzie całkowicie białe i zbyt jaskrawe. Większość osób powinno dobrze czuć się w pomieszczeniu, w którym zamontowano oświetlenie dające taką barwę światła. Gdzie zaopatrzyć się w oświetlenie do biura? Dobre oświetlenie do biura bez problemu powinniśmy znaleźć w dużych marketach oferujących akcesoria do urządzania wnętrz, a także w licznych sklepach internetowych, zajmujących się profesjonalnie tą tematyką, jak chociażby KingLED.pl. Najważniejsze to pamiętać o odpowiedniej barwie światła oraz zwracać uwagę na jakość wykonania i możliwości danej taśmy LED czy lampy. Można kierować się pomocą obsługi sklepu, jednak warto mieć podstawowe informacje o oświetleniu już wcześniej, aby nie wciśnięto nam produktu, który potem nie będzie w pełni spełniał naszych potrzeb. Warto także poczytać opinie o danym modelu w internecie.

 
Pobierz deklarację zgodności CE   
Pobierz badanie fotometryczne tej taśmy LED   

Pobierz pliki IES do DIALUXA  

Pobierz instrukcję montażu tasmy LED   

Cena dotyczy 1mb - taśma sprzedawana jest na metry. Taśmy można ze sobą łączyć.Specyfikacja techniczna:

Barwa światła: dzienna ~4000K


Napięcie zasilania: 24V DC


Zastosowane diody: SMD 2835 LED


Ilość diód / 1m: 120 SMD


Pobór mocy / 1m: 10W


Strumień świetlny / 1m: 1060lm 

Wydajność: 106 lm / W


Wskaźnik oddawania barw: RA ≥ 85 


Stopień ochrony: IP20


Możliwość cięcia: tak, co 5 cm


Grubość podkładu PCB: 2 warstwy

Ścieżki zasilające wykonane z miedzi


Podkład: biały laminat


Szerokość: 8mm 

Maksymalna długość rolki: 10 mb


Od spodu: samoprzylepna taśma klejąca 3M

Mozliwa regulacja natężenia światła (za pomocą sterowników)


Żywotność: 50 000 godzin świecenia


Współczynnik strumienia świetlnego po 50000 godzin świecenia : 30% 


Certyfikaty: CE, RoHs


Warunki gwarancji:

GWARANCJA 5 lat - dla taśmy led stosowanej w użytku domowym 
*produkt może być zakupiony na FV
**do uznania gwarancji na okres 5 lat, w przypadku ewentualnej usterki taśmy LED 
wymagamy 2 zdjęcia w celu potwierdzenia że działa w użytku domowym:
(1-zdjęcie pomieszczenia w którym taśma działa, 2-zdjęcie taśmy z bliska)

GWARANCJA 3 lata - dla taśm LED stosowanych do obiektów komercyjnych
*mozliwe jest wykupienie rozszerzenie okresu gwarancji do 5 lat - ustalane indywidualnie 

Urządzenia działające z taśmą LED

1. Zasilacz (urządzenie niezbędne do działania taśmy LED)2. Sterownik (montowany za zasilaczem, do sterownika wchodzi napięcie zasilające 24V)
*sterownik można pominąć, nie jest potrzebny do działania taśmy LED, ale daje możliwość ustawienia natężenia światła
Jak dobrać zasilacz do taśmy LED?


1. sprawdź ile Wat pobiera taśma LED na 1m


2. pomnóż ilość metrów które montujesz x moc taśmy LED

przykład: 7 metrów taśmy LED o mocy 10W - potrzebujesz zasilacz minimum 70W (zasilacz może być większy, ale nie może być mniejszy)

3. wybierz zasilacz większy, absolutnie nie mniejszy niż potrzebujesz


 Mój koszyk

Nie masz produktów w koszyku.