Kingled Justreview
×

Rejestracja

Informacje profilowe

Dane logowania

Administratorem moich danych jest MKCompany Michał Kozioł prowadzący działalność gospodarczą pod firmą o tej samej nazwie.
Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcą danych jest MKCompany Michał Kozioł. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Administratorem Danych pod adresem ul. Fabryczna 15, 31-553 Kraków lub email: sklep@kingled.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności.

Zaloguj

Pole imię jest wymagane!
Pole nazwisko jest wymagane!
Zawartość pola imię jest nieprawidłowe!
Zawartość pola nazwisko jest nieprawidłowa!
Podany adres e-mail jest nieprawidłowy!
Adres e-mail jest wymagany!
Ten adres e-mail jest już zarejestrowany!
Pole hasło jest wymagane!
Zawartość pola hasło jest nieprawidłowa!
Hasło musi posiadać conajmniej 6 znaków!
Hasło nie może mieć więcej niż 16 znaków!
Wprowadzone hasła nie są takie same!
Akceptacja warunków i postanowień jest wymagana!
Zgoda jest wymagana!
Adres e-mail lub hasło jest nieprawidłowe!

5363 Taśma zoomLED® 120 LED CCT Ciepło-Zimna 2200-6000K IP20 24V 15W

Kod produktu: 24-120201526

Producent: zoomLED

Only 526 left

Normalna cena: 37,00 zł

brutto 29,90 zł Special Price netto 24,31 zł

Dostępność: Towar dostępny

Czas dostawy: 2 dni

  • +
  • -
LUB
Zadaj pytanie do produktu
Zamów indywidualną wycenę
Pobierz kartę produkt

SzczegółyCena dotyczy 1mb - taśma sprzedawana jest w wielokrotności metra.
Maksymalny jeden cały odcinek to 10m.Taśma LED CCT ciepło-zimna (2700K - 6000K)

Taśma LED umożliwiająca za pomocą pilota, płynne zmienianie barwy światła pomiędzy barwą ultra ciepłą (2700K) a barwą neutralną (6000K).Koniec z dylematem jaką barwę światła wybrać

Dzięki taśmie Ciepło-Zimnej, możesz ustalić dowolną barwę światła w zakresie od bardzo ciepłej barwy światła do barwy zimnej. Obok siebie znajdują się dwie diody LED, jedna świecąca ultra ciepłą barwa światła 2200K a druga całkiem białą barwą światła 6000K, kolor ustawia się po przez mieszanie ze sobą tych dwóch barw światła.

Jaki nastrój takie światło
W zalezności od nastroju można ustawić dowolną barwę światła. Do działania, np: do czytania, gotowania, pasuje jaśniejsze światło w bardziej białej barwie, a do odpoczynku przyjemne jest bardzo ciepłe światło podobne do barwy słońca o zachodzie słońca. Dużo światła z wydajnej diody LED - wydajność to aż 106lm/W

 

Wysokiej jakości diody LED emitują znacznie więcej światła niż tanie diody. Diody LED montowane w taśmach LED marki zoomLED®, energię elektryczną wykorzystują w bardzo wydajny sposób, emitując aż 106lm z 1W (dla porównania, niemarkowe taśmy LED emitują 50-60lm z 1W). 

  


 

 Piękne kolory otoczenia - wysoki współczynnik oddawania barwa CRI (RA)+85

Światło może dodać bardzo dużo atrakcyjności oświetlanemu pomieszczeniu lub obiektowi, ale może też bardzo dużo zabrać! Taśmy zoomLED® emitują światło które idealnie oddaje naturalne kolory otoczenia. Markowe diody LED, świecą pięknym światłem, podobnym do ideału czyli słońca. Jakość światła podaje się współczynnikiem CRI (RA), gdzie słońce to ideał więc ma 100 na 100 punktów. Taśmy zoomLED® świecą pięknym, naturalnie wyglądającym światłem a w testach laboratoryjnych uzyskują +85 punktów (CRI +85), co oznacza że idealnie oddają naturalne kolory otoczenia, a ludzie oko nie jest w stanie odróżnić tego światła od słoncznego, co również ma duży wpływ na odprężenie oczu, ponieważ w sztucznym świetle o niskim współczynniku CRI (RA) ludzie oczy szybko się męczą. 

Gęsto rozstawione diody tworzą piękną linię światła

Żeby taśma LED tworzyła w profilu piękną równą linię światła bez kropek, diody LED muszą być gęsto rozstawione, dlatego nasza taśmą CCT ciepło-zimna ma bardzo gęsto rozstawione diody LED (w porównaniu taśmy LED CCT które w jednej diodzie mają dwie mniejsze, nie mają tak gęstego rozstawienia diod i widać kropki w profilu) 


 Równa l
inia światła na całej długości - nawet przy długich odcinkach

Taśma zbudowana jest z selekcjonowanych diod LED. Diody które trafiają na taśmę mają taki sam BIN, czyli świecą takim samym odcieniem barwy światła. Dzięki selekcji diod, nawet jeśli oświetlasz długi odcinek, np: sufitu, to cały sufit wygląda tak samo, właśnie dzięki temu że diody LED świecą dokładnie takim samym światłem. Selekcjonowanie diody LED to "luksusowa" usługa w świecie produkcji taśmy LED, dlatego większość tanich taśm, na długich odcinkach świeci zróżnicowanym odcieniem światła. 
Urządzenia działające z taśmą LED

1. Zasilacz (urządzenie niezbędne do działania taśmy LED)


2. Sterownik (montowany za zasilaczem, do sterownika wchodzi napięcie zasilające 24V)
*sterownik można pominąć, nie jest potrzebny do działania taśmy LED, ale daje możliwość ustawienia natężenia światłaJak dobrać zasilacz do taśmy LED?

1. sprawdź ile Wat pobiera taśma LED na 1m

2. pomnóż ilość metrów które montujesz x moc taśmy LED

przykład: 6 metrów taśmy LED o mocy 15W - potrzebujesz zasilacz minimum 90W (zasilacz może być większy, ale nie może być mniejszy)

3. wybierz zasilacz większy, absolutnie nie mniejszy niż potrzebujesz

 Po kilku latach nadal takie same światło


Światło tej taśmy nie słabnie w zauważalnym stopniu z biegiem czasu, a barwa światła nie zmienia swojego odcieniu. Dzięki temu że produkt zbudowany jest z markowych, selekcjonowanych diod LED, które są w skuteczny sposób ograniczane przez doskonale dobrane rezystory, taśma zoomLED® na długie lata zachowuje swoje właściwości. Diody LED w tej taśmie mogą mieć o wiele wyższą wydajność świetlną niż jest ustawiona, ale dzięki ograniczającym moc na diodzie rezostorą , diody nie są eksploatowane w maxa swoich możliwości.  Dobre rozłożenie ciepła wydłuża żywotność


Dzięki podwójnej warstwie podkładu PCB i grubym miedzianym ścieżką które są poprowadzone w taśmie zoomLED®, ciepło które wytwarza się przy świeceniu, nie zostaje bezpośrednio na diodzie LED, tylko jest rozkładane na całej powierzchni taśmy a następnie przekazywane do podłoża na które taśma jest naklejona, którym najlepiej żeby było aluminium, ponieważ doskonale odprowadza ciepło. Im niższa temperatura pracy paska LED, tym dłuższa żywotność. Grube miedziane ścieżki, oprócz dobrego rozkładania ciepła, zapewniają również równomierne rozejście się po całej długości taśmy, napięcia którym są zasilane diody LED.Zasilanie napięciem 24V to mnóstwo korzyści


Na taśmie LED zasilanej napięciem 24V płynie mniejszy prąd niż na taśmie na 12V. Dzięki temu, na pasku jest mniejsza energia, więc wytwarza się mniejsze ciepło, a im mniej ciepła tym dłuższa żywotność diody LED. Zasilanie na 24V to również mniejsze spadki napięcia, które rozchodzi się po pasku, więc można tworzyć dłuższe odcinki światła. Dodatkowym i bardzo pomocnym aspektem jest fakt że potrzeba 2x mniejszej mocy sterowników, przydatnych do kontrolowania światła w taśmach LED na 24V!Doskonałe klejenie do podłoża


Taśma zoomLED® od dołu podklejona jest markową taśmą klejącą firmy 3M, co gwarantuje mocne i trwałe przyklejenie do podłoża (podłoże musi być gładkie oraz odtłuszczone). 


 

Pobierz deklarację zgodności CE   

Pobierz instrukcję montażu tasmy LED  Do czego można wykorzystać taśmę LED?

Taśma jest liniowym źródłem światła, czyli tworzy piękne linie światła. Można ją wykorzystać jako główne i jedyne źródło oświetlenia, lub jako dodatkowe oświetlenie dekoracyjne. Idealnie sprawdza się jako doświetlenie sufitów podwieszanych, albo krawędziowe oświetlenie ścian. Taśma LED doskonale doświetla blaty kuchenne, oraz pięknie ozdabia półki, których podświetlenie dodaje uroku pomieszczeniu. Taśma służy również jako oświetlenie schodów, które nie tylko oświetla ale również ozdabia. Z taśmy LED można robić lampy, lub stosować ją jako oświetlenie regałów sklepowych, żeby przyciągnąć uwagę Klientów do produktów. Taśma LED ma mnóstwo zastosowań.
 Taśma LED ciepło zimna jak jest zbudowana

Taśma LED zbudowana jest z wysokiej jakości diod LED SMD 2835. Te diody są bardzo wydajne i nie grzeją się mocno przez to będą działać dłużej. Dodatkowo są gęsto ułożone przez to nie powstaje efekt kropkowania podczas świecenia. To bardzo istotne przy montażu taśmy LED w profilu aluminiowym, który zakrywa się szybką i jeśli szybka jest widoczna to im gęściej rozstawione diody led tym bardziej jednolita linia światła.

Taśma CCT jakie można ustawić barwy światła

Decydując się na taśmę CCT możemy uzyskać barwę białą w szerokim jej zakresie. Od 2200K (barwa ciepła zbliżoną do zachodzącego słońca) do 6000K (barwa neutralna) Czyli dzięki tej taśmie można ustawić w zasadzie dowolny kolor światła w zakresie mono.

Do jakiej pory dnia pasuje barwa ulta ciepła 2200K

Barwa ciepła 2200K odpowiada światłu zachodzącego słońca. Przy takim świetle najlepiej się wypoczywa. Idealna barwa na wieczorny odpoczynek po intensywnym dniu. Dzięki bardzo ciepłej barwie światła, wzmaga się produkcja melatoniny potrzebnej nam do snu.

Do jakiej pory dnia pasuje barwa 6000K

Barwa światła 6000K odpowiada dziennemu światłu. Można przyjąć, że taką barwę ma światło słoneczne w bezchmurny dzień koło godziny 13. Ta barwa światła nie zmienia kolorów otoczenia. Sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych ponieważ motywuje i pobudza do pracy. Jasne i białe światło, blokuje wytwarzanie menonity, dlatego tak bardzo rekomendujemy je go pracy, no bo w końcu w pracy nie powinniśmy być śpiący i zmęczeni.

Dlaczego w tej taśmie diody są na przemian a nie 2w1

Dzięki takiemu gęstemu rozłożeniu diód światło rozchodzi się równomiernie. Umieszczając w profilu aluminiowym przykrywając szybką nie widzimy “efektu kropkowania”. Światło świeci równomiernie na całej długości bez widocznych mocniej świecących punktów.

Czy taśmę LED trzeba montować w profilu aluminiowym

Taśmy LED oprócz montażu w meblach nie trzeba umiejscawiać w profilu aluminiowym. Ale warto zastosować chociaż płaskownik aluminiowy, który będzie odprowadzał ciepło, które powstaje podczas świecenia diody LED. Profil wraz szybką chroni pasek przed kurzem i brudem. Wpływa to pozytywnie na żywotność samego paska jak i jakość światła.

Co jest potrzebne do działania taśmy ciepło zimnej

Do działania taśmy led ciepło-zimnej potrzebujemy odpowiedniego zasilacza, który jest zależy od długości samego paska i jego mocy. Drugą rzecz, którą potrzebujemy do działania takiego paska to sterownik. Dzięki niemu będziemy mogli zmieniać barwę światła oraz intensywność.

Jaki przewód jest potrzebny do taśmy CCT

Na odcinku pomiędzy zasilaczem a paskiem potrzebujemy kabla 2 żyłowego. A od zasilacza do źródła prądu potrzebujemy 3 żyłowy.

Czy taśma CCT nadaje się do oświetlenia blatu kuchennego

Każda taśma led nadaje się do oświetlenia blatu kuchennego. Ale lepiej zainwestować w jednobarwną taśmę o barwie 4000K, która jest neutralną barwą. Światło jest przyjemne dla oczu i nie “zakłamuje barw” produktów i rzeczy.

Czy taśma ciepło zimna nadaje się do salonu

Taśma ciepło-zimna oczywiście nadaje się do salonu. Dzięki temu, że mamy możliwość wyboru barwy światła możemy ustawić sobie światło i dostosować do nastroju.

Jakie barwy światła można uzyskać z taśmy CCT

Taśma CCT pozwala uzyskać pełny zakres światła białego to znaczy od barwy ciepłej 2200K do zimnej 6000K czyli w zależności od tego jaki masz nastrój taką barwę światła możesz ustawić. Światło z taśmy LED można również przyciemniać a później rozjaśniać, co pozwala na tworzenie odpowiedniego nastroju w pomieszczeniu dzięki ustawieniom światła.

Jaką moc ma taśma ciepło zimna

Z takiej taśmy można uzyskać naprawdę sporo światła. Gdy świecą obie diody to uzyskamy 15W z metra paska. A dodając do tego że taśmy zoomLED są bardzo wydajne czyli dają więcej światła niż inne taśmy LED z tego samego poboru mocy, to z tej taśmy uzyskamy naprawdę bardzo dużo światła, bo aż 106lm z 1W

Jaka jest gwarancja na tą taśmę? Jeśli kupujemy taśmę do użytku domowego to pasek LED jest objęty 5 letnią gwarancją. A jak taśma jest zakupiona do użytkowania przemysłowego to jest objęta 3 letnią gwarancją


Cena dotyczy 1mb - taśma sprzedawana jest na metry. Taśmy można ze sobą łączyć.Specyfikacja techniczna:

Taśma ciepło-zimna z możliwością regulacji barwy od ultra ciepłej (2200K) do zimnej (6000K)


Napięcie zasilania: 24V DC


Zastosowane diody: SMD 2835 LED


Ilość diód / 1m: 120 SMD


Pobór mocy / 1m: 15W


Strumień świetlny / 1m: 1590lm - przy włączonych na maxa obu diodach 

Wydajność: 106 lm / W


Wskaźnik oddawania barw: RA ≥ 85 


Stopień ochrony: IP20


Możliwość cięcia: tak, co 10 cm


Grubość podkładu PCB: 2 warstwy

Ścieżki zasilające wykonane z miedzi


Podkład: biały laminat


Szerokość: 8mm 

Maksymalna długość rolki: 10 mb


Od spodu: samoprzylepna taśma klejąca 3M

Mozliwa regulacja natężenia oraz barwy światła (za pomocą sterowników)


Żywotność: 50 000 godzin świecenia


Współczynnik strumienia świetlnego po 50000 godzin świecenia : 30% 


Certyfikaty: CE, RoHs


Warunki gwarancji:

GWARANCJA 5 lat - dla taśmy led stosowanej w użytku domowym 
*produkt może być zakupiony na FV
**do uznania gwarancji na okres 5 lat, w przypadku ewentualnej usterki taśmy LED 
wymagamy 2 zdjęcia w celu potwierdzenia że działa w użytku domowym:
(1-zdjęcie pomieszczenia w którym taśma działa, 2-zdjęcie taśmy z bliska)

GWARANCJA 3 lata - dla taśm LED stosowanych do obiektów komercyjnych
*mozliwe jest wykupienie rozszerzenie okresu gwarancji do 5 lat - ustalane indywidualnie 

Urządzenia działające z taśmą LED

1. Zasilacz (urządzenie niezbędne do działania taśmy LED)2. Sterownik (montowany za zasilaczem, do sterownika wchodzi napięcie zasilające 24V)
*sterownik można pominąć, nie jest potrzebny do działania taśmy LED, ale daje możliwość ustawienia natężenia światła
Jak dobrać zasilacz do taśmy LED?


1. sprawdź ile Wat pobiera taśma LED na 1m


2. pomnóż ilość metrów które montujesz x moc taśmy LED

przykład: 6 metrów taśmy LED o mocy 15W - potrzebujesz zasilacz minimum 90W (zasilacz może być większy, ale nie może być mniejszy)

3. wybierz zasilacz większy, absolutnie nie mniejszy niż potrzebujesz


 Mój koszyk

Nie masz produktów w koszyku.