Lamele ścienne z lampami LED

Lamele ścienne z lampami LED

Lampy LED do lameli dostępne są w 2 wersjach przekroju profilu

(slim oraz super slim)

Lamele ścienne to bardzo ładna ozdoba pomieszczeń i budynków, warto je wyposażyć w oświetlenie LED, które zrobi efekt WOW.

Przedstawiamy gotowe lampy LED do lameli ściennych:

Oświetlenie LED w sypialni przy zastosowaniu taśmy LED w barwie ciepłej 3000K

Do lamp do lameli należy domówić zasilacz:

Podpowiedź: moc zasilacza dobierz według wzoru: ilość lamp x ich moc (np: 5 lamp o mocy 10W = 5 x 10W = potrzebujesz minimum zasilacz o mocy 50W ale weź troszkę większy żeby został zapas mocy)

Do oświetlenia LED warto dobrać sterownik:

Podpowiedź: sterownik umożliwia regulację natężenia światła. Do kompletu trzeba dobrać sterownik + pilota

Linie światła widoczne na zdjęciach wykonane są z taśm LED i profili

*te produkty należy zamówić i złożyć samemu docinając taśmy i profile pod swój wymiar

Do linii światła zamów te produkty:

Oświetlenie regałów meblowych:

Do oświetlenia regałów zamów te produkty:

Jeśli jesteś zainteresowany indywidualną wyceną napisz do nas:

  Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

  - kliknij aby skopiować

  Lamele ścienne

  Lamele ścienne są montowane, aby zapewnić izolację termiczną ścian. Są to specjalne elementy izolacyjne, które są umieszczane między warstwami ściany, aby zapobiec ucieczce ciepła z budynku lub zapewnić lepszą izolację cieplną w lecie. Lamele ścienne są często używane w nowoczesnych budynkach, aby zmniejszyć zużycie energii i obniżyć koszty ogrzewania i klimatyzacji. Są one również często stosowane w budynkach o dużych powierzchniach szklanych, aby zapobiec przegrzaniu się pomieszczeń w lecie.

  Jak oświetlić lamele?

  Oświetlenie lameli ściennej może być wykonane na kilka sposobów, oto kilka propozycji:

  1. Źródło światła ukryte w lamelach – można zastosować taśmy LED, które umieszcza się pomiędzy listwami lub w specjalnie wykonanych otworach. Dzięki temu oświetlenie nie będzie rzucać cienia na ścianę, co daje bardzo efektowny efekt.
  2. Lampy punktowe – lampy kierunkowe umieszczone na suficie, skierowane na lamelę, będą równomiernie oświetlać całą powierzchnię i podkreślać jej strukturę.
  3. Źródło światła w tle – oświetlenie lameli ściennej można uzupełnić o dodatkowe źródło światła, np. plafon umieszczony za lamelami, który będzie oświetlał ścianę w tle.
  4. Źródło światła z boku – można również zastosować lampy wiszące lub kinkiet umieszczone na bokach lameli, co dodatkowo podkreśli ich strukturę i stworzy ciekawy efekt.

  Należy pamiętać, że oświetlenie lameli ściennej powinno być dostosowane do aranżacji pomieszczenia i stylu wnętrza. Ważne jest również, aby źródło światła było odpowiednio dobrane pod względem mocy i koloru światła.

  Lamele ścienne w salonie

  Lamelowe ściany są często używane w salonach, ponieważ są one estetycznie atrakcyjne i mogą dodawać ciekawych tekstur i detali do wnętrza. Ponadto, lamelowe ściany są często wykonane z materiałów, które są odporne na zarysowania i łatwe w czyszczeniu, co czyni je dobrym wyborem do pomieszczeń, w których ludzie dużo przebywają. Lamele ścienne mogą również pomóc w izolacji akustycznej i termicznej, co jest szczególnie ważne w salonach, w których ludzie dużo rozmawiają lub oglądają telewizję. Oprócz tego, lamelowe ściany mogą być łatwo zdemontowane i przeniesione, co może być przydatne, jeśli planujesz zmiany w swoim salonie w przyszłości.

  Lamele ścienne aranżacje

  Lamele ścienne to ciekawy sposób na zaaranżowanie wyglądu wnętrza. Możesz je wykorzystać na kilka sposobów:

  1. Jako element dekoracyjny: Lamele ścienne mogą być użyte jako ozdoba ściany. Możesz je zamontować w jednej sekcji ściany lub na całej jej powierzchni.
  2. Jako element oddzielający: Lamele ścienne mogą być użyte do oddzielenia pomieszczeń lub stworzenia prywatności w otwartej przestrzeni.
  3. Jako element oświetleniowy: Lamele ścienne mogą być wyposażone w LED-y, co pozwala na stworzenie ciekawego efektu oświetleniowego w pomieszczeniu.

  Aby zaaranżować wygląd wnętrza za pomocą lameli ściennych, warto zastanowić się nad ich kolorem i kształtem oraz sposobem montażu. Możesz również łączyć je z innymi elementami wystroju, takimi jak obrazy, plakaty czy dekoracyjne półki.

  Oświetlenie LED do lameli ściennych?

  Oświetlenie LED liniowe pomiędzy lamelami ściennymi ma kilka zalet. Po pierwsze, jest to estetyczne rozwiązanie, ponieważ oświetlenie jest ukryte i nie rzuca się w oczy. Po drugie, takie oświetlenie jest bardzo oszczędne, ponieważ diody LED zużywają mniej energii niż tradycyjne żarówki. Po trzecie, oświetlenie LED liniowe jest trwałe i wytrzymałe, ponieważ diody LED są bardzo odporne na uszkodzenia i działają przez wiele lat. Po czwarte, takie oświetlenie jest bardzo elastyczne i może być łatwo dostosowane do różnych potrzeb i preferencji. Oświetlenie LED liniowe pomiędzy lamelami ściennymi jest więc idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które cenią sobie nowoczesny wygląd, jak i dla tych, które chcą oszczędzać na rachunkach za prąd.

  Lamele ścienne na płycie

  Gotowe lamele ścienne montowane na płycie mogą być dobrym wyborem ze względu na kilka czynników. Po pierwsze, są one bardzo szybkie i łatwe w montażu. Nie trzeba przygotowywać ścian ani zajmować się żadnymi skomplikowanymi pracami budowlanymi. Lamele są zwykle dostarczane w formie gotowych paneli, które można łatwo przymocować do ściany za pomocą kleju lub specjalnych mocowań.

  Po drugie, lamele ścienne montowane na płycie są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Są one zwykle wykonane z twardego drewna lub z tworzywa sztucznego, które jest odporne na zarysowania i uderzenia. Można je również łatwo czyścić i utrzymywać w czystości, co jest szczególnie ważne w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

  Po trzecie, lamele ścienne montowane na płycie są bardzo dekoracyjne i mogą nadać wnętrzu ciekawy i niepowtarzalny wygląd. Dostępne są w różnych kolorach, wzorach i fakturach, dzięki czemu można je dopasować do różnych stylów wnętrzarskich. Można również łatwo zmieniać ich wygląd poprzez malowanie lub oklejanie specjalnymi foliami.

  Lamele ścienne drewniane

  Lamelowe ściany drewniane mogą dodawać ciepła i naturalności wnętrzu, a także stanowić ciekawy element dekoracyjny. Drewno jest również trwałym materiałem, który może wytrzymać wiele lat użytkowania. Lamelowe ściany drewniane są również łatwe w montażu i mogą być zainstalowane na istniejącej ścianie, co oznacza, że nie trzeba ich wymieniać na nowe, jeśli zdecydujesz się zmienić wystrój wnętrza. Są również dostępne w wielu różnych kolorach i stylach, co pozwala na dopasowanie ich do różnych wnętrz i designów.