Kingled Justreview
×

Rejestracja

Informacje profilowe

Dane logowania

Administratorem moich danych jest MKCompany Michał Kozioł prowadzący działalność gospodarczą pod firmą o tej samej nazwie.
Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcą danych jest MKCompany Michał Kozioł. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Administratorem Danych pod adresem ul. Fabryczna 15, 31-553 Kraków lub email: sklep@kingled.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności.

Zaloguj

Pole imię jest wymagane!
Pole nazwisko jest wymagane!
Zawartość pola imię jest nieprawidłowe!
Zawartość pola nazwisko jest nieprawidłowa!
Podany adres e-mail jest nieprawidłowy!
Adres e-mail jest wymagany!
Ten adres e-mail jest już zarejestrowany!
Pole hasło jest wymagane!
Zawartość pola hasło jest nieprawidłowa!
Hasło musi posiadać conajmniej 6 znaków!
Hasło nie może mieć więcej niż 16 znaków!
Wprowadzone hasła nie są takie same!
Akceptacja warunków i postanowień jest wymagana!
Zgoda jest wymagana!
Adres e-mail lub hasło jest nieprawidłowe!

Taśmy LED

Taśmy LED

Produkty 1 do 36 z 47

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka  Lista 

Produkty 1 do 36 z 47

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka  Lista 

Taśma LED

Taśma LED jest to elastyczny pasek z diodami które emitują światło, a że są rozstawione co kilka milimetrów to taśma LED emituje światło liniowe. A dokładniej jest to elastyczny pasek składający się z ścieżek ochronno-izolujących, miedzianych ścieżek które przenoszą zasilanie, rezystorów które regulują napięcie wprowadzane na diodę, oraz najważniejszego czyli diody LED. Taśma LED po podłączeniu do zasilania świeci calom swoją długością, ponieważ diody LED są rozstawione na niej co kilka milimetrów (są różne rodzaje gęstości pasków LED) więc światło emitowane przez taśmę LED równomiernie oświetla każdą powierzchnię. Taśma LED jest elastyczna więc łato się ją montuje, a dzięki temu że można ją docinać, do czego wystarczą nożyczki, łatwo dostosować jej długość do wybranych celów.

Co to jest taśma LED RGB kolorowa

taśma RGB to pasek LED na którym są zamontowane diody LED zmieniające kolor, dzięki czemu za pomocą pilota, czyli sterownik do taśmy LED można ustawić dowolną barwę światła. W taśmie RGB dioda składa się z trzech mniejszych diod LED, czerwonej, zielonej i niebieskiej, a barwę światła uzyskuje się z mieszania tych trzech kolorów.

Jak ciąć taśmę LED

Pasek LED można skracać, żeby to zrobić w wyznaczonym miejscu należy dokonać cięcia za pomocą nożyczek. Paski LED można skracać w zależności od ich rodzaju co 2,5cm lub co 5cm lub co 10cm dzięki czemu bardzo łatwo dopasować długość taśmy LED do wymaganej długości montażu

Kiedy taśma LED wodoodporna

Wodoodporną taśmę LED potrzebujemy tylko w miejscach gdzie taśma narażona jest bezpośrednio na działanie wody, czyli np: jeśli taśma jest montowana w łazience obok prysznica a podczas mycia, woda może spadać na taśmę LED, to taka taśma LED musi być wodoodporna, a najlepiej żeby była również schowana w profilu aluminiowym uszczelnieniem silikonem. Pasek LED montowany w kuchni nad blatem nie musi być wodoodporny, pod warunkiem że jest schowany w aluminiowym profilu który zapewnia ochronę przed parą wodną dla taśmy LED. Jeśli pasek LED montowany jest na zewnątrz gdzie narażony jest na działanie deszczu, wody, śniegu, skraplającej się wody przy zmianie temperatur, to taki pasek musi być schowany w wodoodpornym profilu aluminiowym uszczelnienionym silikonem, oraz sama taśme LED musi być wodoodporna.

Dlaczego taśma LED nie powinna być żelowana

Wodoodporna taśma LED musi posiadać ochronną powłokę, ale ważne żeby to nie była powłoka żelowa, tylko powłoka lakierowa, czyli warstwa hydrofobowa NANO. Silikon zmienia swoją barwę pod wpływem promieni słonecznych UV, więc z biegiem czasu silikon żółknie co zmienia kolor światła z taśmy LED. Warstwa ochronna NANO czyli ochronny lakier którym pokryta jest taśme LED, nie żółknie i nie zmienia swojego koloru, więc jest dużo lepszym rozwiązaniem. Dodatkowo silikon zatrzymuje ciepło które wytwarza się na diodach LED podczas świecenia, a warstwa NANO nie jest gruba i nie zatrzymuje tego ciepła, a im mniej ciepła na diodzie LED tym dłużej działa. Kolejnym ważnym czynnikiem przemawiającym na korzyść warstwy NANO, jest to że żel od razu zmienia barwę światła na diodzie LED, więc kupując taśmę LED w żelu w barwie 3000K tak naprawdę dostaje się barwę światła 3500K, ponieważ dioda świeci w barwie 3000K, ale żel zmienia barwę światła o +500 Kelwinów więc wychodzi barwa 3500K

Dlaczego taśma LED się grzeje

Taśma LED podczas działania, czyli podczas świecenia nagrzewa się, dlatego ważne żeby montować ją na aluminiowym profilu do taśmy LED, ponieważ aluminium odbiera ciepło wytworzone na diodach LED, czyli jest radiatorem, a im niższa temperatura taśmy LED, tym taśma będzie dłużej działać. Jak bardzo taśma się nagrzewa? Im mocniejsza listwa LED tym bardziej się nagrzewa dlatego mone taśmy LED bezwarunkowo muszą być montowane na aluminium. Taśma zamontowana na drewnie lub na płycie meblowej będzie się przegrzewać, ponieważ drewno nie odbiera ciepła.

Jaka taśma LED do kuchni

Jeśli taśma LED montowana jest w kuchni nad blatem a pod szafkami meblowymi, to ważne żeby barwę światła dopasować nie tylko do wyglądu pomieszczenia ale też do wykonywanych czynności w świetle z taśmy LED, czyli zakładamy że na blacie kuchennym będą krojone warzywa, owoce, mięso, nabiał czyli jedzenie, a jedzenie najlepiej wygląda w barwie światła 3000-4000K więc warto wybrać właśnie barwę 3000K lub 4000K w zależności od własnego gustu. Jeśli taśma LED będzie górnym światłem, czyli będzie pełniła funkcję głównego oświetlenia kuchni, to polecamy barwę światła 4000K ze względu na jej uniwersalność, czyli w barwie światła 3000K każde wnętrze będzie dobrze wyglądać, bo to światło doskonale zgrywa się z każdym kolorem ścian i dodatków.

Czy taśma LED może być głównym źródłem światła

Paski LED są dostępne w różnej mocy i wydajności światła. Najmocniejsze taśmy mają moc nawet 18W i wydajność świetlną na poziomie 140 lumenów z 1 wata, czyli mówiąc prościej, emitują bardzo dużo światła, więc można potraktować taśmę LED jako główne źródło światła. Żeby światła było dużo trzeba odpowiednio dobrać ilość taśmy oraz sposób jej montażu.

Jaka taśma LED na podwieszany sufit

Do podwieszanego sufitu polecamy pasek LED o mocy 8,4W lub mocniejszy, ale nie słabszy. Oświetlenie LED montowane na podwieszanym suficie tworzy wspaniały nastrój w pomieszczeniu, przede wszystkim światło dociera na poziom użytkowników pomieszczenia dopiero po odbiciu od ścian i sufitu czyli jest to światło odbite, miękie, bardzo przyjemne dla oczu, takie miękkie światło nie razi, więc przebywanie w pomieszczeniu mocno oświetlonym przy pomocy taśmy LED nie jest irytujące jak przebywanie w pomieszczeniu mocno oświetlonym żarówkami które rażą po oczach i tworzą twarde ostre światło. Dlatego w podwieszanym suficie dobrze jest zamontować taśmę LED o dużej mocy bo taką zawsze można ściemnić przy pomocy sterownika, a jak taśma byłaby za słaba to już nie da się jej rozjaśnić.

Czy taśmę LED można ściemniać

Za pomocą sterownika do paska LED, ilość światła można zmniejszać lub zwiększać. Sterownik do taśmy LED może być sterowany pilotem, panelem naściennym lub aplikacją na smartphona. Jednym pilotem można sterować wieloma taśmami na raz. Jeśli światła z taśmy LED okazało by się za dużo, to dzięki sterownikowi bardzo łatwo można zmniejszyć natężenie światła. Sterownik można zamontować do taśmy LED już po pierwszym montażu. Zawsze najłatwiej zaplanować instalację od razu ale jeśli taśma już jest zamontowana to sterownik w każdej chwili można zamontować

Jak jest zasilana taśma LED

Pasek LED działa na niskie napięcie 24V lub 12V więc do działania potrzebny jest zasilacz do taśmy LED, który nie tylko wprawia w działanie taśmę ale również chroni ją przed przepięciami czyli skokami napięcia które w sieci elektrycznej zdarzają się co chwilę a dla samej taśmy LED jeśli nie byłoby zasilacza byłoby groźne.

Taśma LED

Jest to elastyczny pasek z diodami SMD LED, które pod wpływem zasilania napięciem elektrycznym emitują światło. Taśmy led składają się podkładu PCB, aluminiowych ścieżek, po których rozchodzi się napięcie zasilające diody LED, oraz z rezystorów które ograniczają napięcie elektryczne podawane na diodę LED. Taśma od spodu podklejona jest taśmą klejącą ułatwiająca montaż. Jakość taśmy LED które proponujemy potwierdzamy certyfikatami oraz badaniami laboratoryjnymi, oraz przeprowadzamy wewnętrzne testy, które potwierdzają jakość produktu. Dobra taśma LED, która została zamontowana na odpowiednim podłożu które odprowadza ciepło, czyli najlepiej na aluminiowym profilu led, ale absolutnie nie na drewnie, płycie meblowej czy plastiku, bo te materiały nie odprowadzają ciepła, więc jeśli taśma LED zamontowana jest na materiale który odprowadza ciepło, a sama taśma jest wysokiej jakości to bez problemu może świecić przez wiele lat, równym ładnym , mocnym światłem. Taśma LED świeci równym liniowo rozłożonym światłem.

Rodzaje taśmy LED

Paski LED występują w wielu rodzajach, różnią się od siebie ilością diod LED oraz rodzajem zastosowanych diod. Im więcej czyli im gęściej są zamontowane diody LED tym taśma świeci równiejszą linią światła, czyli jeśli dioda jest oddalona od diody np. o 1,5cm tak jak to jest w rodzaju taśmy 60 SMD LED, to na świecącym pasku LED, będzie widać osobne punkty światła, ale jeśli diody LED są gęsto rozłożone na taśmie LED, jak np. w przypadku taśmy 120 SMD LED czyli około co 0,7cm to świecący pasek LED tworzy piękną równą linię światła. Są również różne rodzaje diody LED która jest montowana na taśmie, oznaczenia diody LED typu SMD 2835, lub SMD 3014, lub SMD 5050 to nic innego jak wielkość samej diody LED, co nie zawsze przekłada się na to że większa dioda jest mocniejsza. Taśmy różnią się od siebie również mocą światła, zazwyczaj różnica wynika z mocy samej taśmy LED, ponieważ jedna taśma może pobierać 6W a druga 18W i ten pasek LED który pobiera 18W będzie świecić mocniej. Różnice w mocy taśmy LED wynikają również z wydajności diod LED. Dwie taśmy LED o takiej samej mocy np: 8,4W ale od różnych producentów, mogą świecić z różną mocą. Taśmy LED marki zoomLED które my oferujemy, mają wydajność na poziomie 110 lumenów z 1W, a konkurencyjne taśmy LED, mają wydajność na poziomie 50-60 lumenów z wata, czuli z tej samej mocy emitują o 50% mniej światła. Taśmy dzielą się też na rodzaje kolorów światła. Są listwy LED świecące biały światłem, a to białe światło jest dostępne w odcieniach od bardzo ciepłego czyli 2200K, przez zwyczajnie ciepłą barwę światła czyli 3000K, przechodząc przez barwę pomiędzy ciepłą a całkiem białą czyli 4000K, aż dochodząc do całkiem białej barwy światła czyli 6000K, a na koniec zostaje jeszcze bardzo zimna, a wręcz wpadająca w niebieski barwa światła 11000K. Oprócz taśmy LED mono chromatycznej czyli białej, są również taśmy LED zmieniające kolory czyli taśma RGB LED, która w jednej diodzie LED ma aż trzy diody, czerwoną, zieloną i żółtą, z których za pomocą sterownika do taśmy LED można ustawić dowolną barwę światła, oprócz czysto białej barwy światła której nie da się uzyskać, ale żeby mieć różne kolory oraz czysto białą barwę światła, można wybrać taśmę LED RGBW czyli z dodatkową biała diodą LED. Również taśmy LED dzielą się na rodzaje wodoodporności, gdzie standardowo taśma ma stopień ochrony IP20, a jeśli ma być zastosowana w miejscu narażonym na wilgoć, to wybiera się woodoporną.

Zasilacz do taśmy LED

Jaki zasilacz do taśmy LED? Do działania taśmy LED niezbędny jest zasilacz stałonapięciowy. Taśma LED zasilana jest stałym niskim napięciem 12V lub 24V, gdzie te najlepsze taśmy LED zasilane są napięciem właśnie 24V. Dlatego do działania taśmy LED, niezbędny jest zasilacz, który równocześnie sprawia że taśma LED świeci i dodatkowo ją chroni przed skokami napięcia, które mają miejsce w sieci elektrycznej. Jak wybrać zasilacz do taśmy LED? Każda taśma LED ma podany pobór mocy, czyli np: taśma 120 SMD LED 4000K, pobiera 8,4W na 1 metr swojej długości, więc jeśli trzeba zasilić 10 metrów tego paska LED, to obliczamy 10x 8,4W = 84W więc do działania tych 10 metrów taśmy LED potrzebny jest zasilacz minimum o mocy 84W, a najlepiej żeby zasilacz był zawsze większy o 10%, co ograniczy jego przeciążenie, więc do 10m taśmy LED 120 SMD LED 4000K które to pobierają 84W potrzeba np: zasilacz 100W. Zasilacz zawsze może mieć większą moc niż jest wymagana, ale nie może mieć mniejszej mocy. Jeśli zasilacz do taśmy LED będzie miał mniejszą moc niż wymaga taśma LED, to albo listwa led będzie świecić słabiej niż powinna, albo zasilacz szybko ulegnie awarii. Zasilacz trzeba dobrać do taśmy LED z uwzględnieniem mocy taśmy oraz napięcia na jakim zasilany jest pasek LED.

Taśma LED jak podłączyć

Do działania taśmy LED potrzebny jest zasilacz o odpowiednim napięciu i mocy, które umożliwi taśmie LED działanie. Podłączenie taśmy LED jest bardzo proste i nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Podłączenie taśmy należy zacząć od zasilacza, który trzeba dobrać do taśmy LED z uwzględnieniem długości paska oraz poborze jego mocy. Jeśli zasilacz jest już wybrany, należy do niego doprowadzić zasilanie z sieci elektrycznej o napięciu 230V, ponieważ na takie napięcie zasilane są zasilacze. Taśma LED zasilana jest napięciem 24V, więc zasilacz stałonapięciowy dostaje wysokie napięcie 230V, stabilizuje je i przekształca w stabilne niskie napięcie 24V, które doprowadzone do taśmy LED sprawia że ta świeci. Żeby połączyć zasilacz z wysokim napięciem, można się wpiąć do puszki elektrycznej, lub wpiąć zasilacz bezpośrednio do gniazdka, jeśli mamy zasilacz gniazdkowy. Za zasilaczem montujemy taśmę LED. Listwa LED z zasilaczem łączy się za pomocą dwóch przewodów elektrycznych w których w jednym płynie napięcie + a w drugim napięcie - żeby podłączyć przewody zasilające z zasilacza do przewodów w taśmie LED można zastosować kości elektryczne. Należy zwrócić uwagę na podłączenie taśmy LED do odpowiednich przewodów które wychodzą z zasilacza, ponieważ ten ma dwie strony przewodów, oznaczone IN oraz OUT, gdzie do strony IN doprowadza się wysokie napięcie, a ze strony OUT wychodzi już ustabilizowane napięcie 24V, które należy doprowadzić do taśmy LED. Pomiędzy zasilacz a taśmę LED można podłączyć sterownik led, dzięki któremu można włączać lub wyłączać pasek LED, oraz można zmieniać natężenie światła. Na sterowniku również powinna być wskazana strona gdzie należy wpiąć przewody z zasilacza led oraz strona z której należy wyprowadzić przewody które mają połączyć się z taśmą LED. W przypadku taśmy RGB lub RGBW sterownik jest niezbędny, ponieważ te taśmy mają aż 4 przewody w przypadku taśmy RGB oraz 5 przewodów w przypadku taśmy RGBW, a z samego zasilacza wychodzą tylko dwa przewody, więc żeby zasilić wszystkie kolory, oraz żeby móc nimi sterować sterować potrzebne jest podłączenie sterownika led.

Listwy przysufitowe LED

Listwa LED emituje piękne liniowe światło. Liniowe światło czyli na długości np: 2 metrów rozłożony jest pasek LED, który w każdym miejscu świeci dokładnie takim samym światłem, dlatego określa się to światłem liniowym. Światło liniowe jest nieporównywalnie lepsze niż światło punktowe. Taśma LED świeci liniowo więc w żadnym miejscu nie ma koncentracji całej mocy światła, całego blasku, więc jeśli listwa LED świeci przy suficie to spokojnie można w nią patrzyć, ponieważ jej światło nie jest rażące, listwy przysufitowe nie powodują efektu rażenia, więc oczy się nie męczą od światła z takiego źródła, a dla porównania, żarówka całe światło emituje z jednego punktu, czyli w jednym punkcie jest koncentracja całej mocy, całego blasku, więc patrzenie się w żarówkę oślepia. Dlatego listwy przysufitowe LED to doskonałe rozwiązanie, głowie ze względu na to że emitują światło odbite od sufitu, światło które jest idealnie zmiękczone, takie światło najlepiej wpływa na nasze samopoczucie, jest najbardziej podobne do światła słońca, które równomiernie dociera do każdego zakątka.

Montaż taśmy LED

Taśmy LED najlepiej montować na powierzchniach równych, odtłuszczonych, metalowych. Montaż na równej powierzchni zapewnia równomierny rozsył światła, ponieważ każda dioda LED jest wtedy równo ustawiona i wszystkie świecą w tym samym kierunku. Przy montażu taśmy LED bardzo ważne jest odtłuszczenie powierzchni na której montuje się taśmę LED. Jeśli powierzchnia będzie zabrudzona i tłusta to taśma klejąca która jest pod paskiem LED nie przyklei się w sposób trwały do podłoża. Wyczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni na której montuje się taśmę LED gwarantuje dobre przyklejenie na długi czas. Taśmy LED nie należy montować na powierzchniach termicznie obojętnych takich jak drewno, płyta meblowa czy plastik. Taśma LED podczas swojego działania nagrzewa się, nie są to bardzo wysokie temperatury, ale im niższą temperaturę działania ma listwa led, tym dłużej może służyć w sposób bezawaryjny, dlatego paski LED najlepiej montować na powierzchniach które odprowadzają ciepło czyli na aluminiowych profilach led. Profil jest wykonany z aluminium, które doskonale przejmuje z taśmy LED ciepło wytworzone podczas jej pracy i zapewnia jej dobre warunki do długiej pracy. Przed montażem taśmy LED trzeba określić czy pasek będzie narażony na działanie wody lub wilgoci. Jeśli tak, to należy wybrać listwę wodoodporną.

Pasek LED 12V czy 24V

Paski led występują zasilane stałym napięciem 12V lub 24V. Ale którą taśmę LED wybrać? My jako eksperci w temacie, bo taśmami LED zajmujemy się już od 2011 roku, jesteśmy pewni że dużo lepszym wyborem są paski led na 24V. To nie jest tylko nasza opinia tylko fakt, który łatwo sprawdzić zbadać udowodnić. Taśma LED ma swoją moc, im jest dłuższa i mocniejsza tym większy prąd płynie po taśmie LED. Dla przykładu taśma LED o napięciu 12V 60 SMD 3000K o mocy 6W na metr, jeśli ma długość 10 metrów to do jej działania potrzebna jest moc 60W czyli przy napięciu 12V, jest to prąd o wartości 5A (amper). Im większy prąd tym większa temperatura działania paska LED. Taka sama taśma LED ale zasilana napięciem 24V potrzebuję aż 2x mniejszego prądu do działania, bo tylko 2,5A, więc na pasek led 12V wpływa prąd o wartości 5A a na pasek led o napięciu 24V wpływa prąd o wartości 2,5A, czyli taśma LED zasilana napięciem 24V mniej się grzeje, a im mniejsza temperatura pracy, tym dłużej produkt będzie świecił. Dodatkowym atutem za paskami led na 24V jest fakt że te paski mają mniejsze spadki napięcia, czyli początek i koniec świecą tak samo, a na taśmach led 12V początek świeci mocniej od końcówki paska, bo następuje większy spadek napięcie. Kolejnym za dla pasków 24V, jest grubość przekrojów przewodów, ponieważ na napięciu 24V sa 2x mniejsze spadki napięcia niż na napięciu 12V, więc do podłączenia taśmy LED 24C można 2x cieńsze przewody.

Listwa oświetleniowa LED

Zadaniem taśmy LED jest oświetlenie powierzchni. Listwa może świecić w górę lub w dół, albo na boki. Listwa która oświetla np: sufi emituje światło odbite, dzięki czemu w piękny sposób oświetla pomieszczenie wręcz je dekorując. Zadaniem taśmy LED jest nie tylko podświetlenie, lub doświetlenie powierzchni, ale również jej udekorowanie. Jeśli listwa led świeci w salonie na suficie podwieszanym to pomieszczenie zyskuje na blasku. Tak oświetlony sufit wywołuje wrażenie że pomieszczenie jest wyższe. a światło d niego odbite doskonale rozprasza się po każdym kącie pomieszczenia, więc światło jest bardzo miękkie, przyjemne dla oczu, nie jest męczące ani drażniące. Listwa oświetleniowa LED może być zamontowana na podwieszanym suficie w górę, lub może być zamontowana na górze ale świecąc bezpośrednio w dół. Taśma LED może być włożona w aluminiowy profil led, który może tworzyć piękną i ciekawie wyglądającą a przy tym bardzo nowoczesną i pasującą do każdego wnętrza lampę led. Listwa może oświetlać całe pomieszczenie będąc jedynym źródłem światła w pomieszczeniu. Taśma może być stosowana do oświetlenia dekoracyjnego, gdzie doskonałym przykładem jest podświetlenie półek domowej biblioteczki. Zazwyczaj takie oświetlenie ma być dekoracją, więc nie musi być bardzo mocne, wystarczy że będzie dawało piękny efekt.

Listwa LED sufitowa

Do oświetlenia podwieszanego sufitu doskonale pasuje taśma LED, ponieważ świeci na całej swojej długości emitując równomierne, piękne światło. Na sufit najbardziej pasuje taśma 120 SMD LED o mocy 8,4W ponieważ jest dosyć mocna a jeśli okazało by się że w niektórych momentach emituje za dużo światła, to za pomocą sterownika do listwy można zmniejszyć ilość jej światła dostosowując je do klimatu momentu. Zawsze lepiej żeby światła było więcej niż za mało, ponieważ zawsze listwę można ściemnić, ale jeśli światła byłoby za mało to już nic się nie da zrobić, dopóki nie dodasz kolejnej taśmy LED. Do sufitu podwieszanego można wybrać pasek mono czyli jednokolorowy, gdzie doskonale do każdego pomieszczenia pasuje barwa 4000K czyli pośrednia pomiędzy ciepłą a zimną, a do ciepłych kolorystycznie ścian pasuje barwa światła ciepła, a do chłodnych, stonowanych kolorów ścian doskonale pasuje barwa światła całkiem biała 6000K. Jeśli sufit podwieszany z taśmą LED chcesz mieć bardziej bajerancki można zamontować taśmę RGB LED, która zmienia kolory, a steruje się nią za pomocą pilota lub panelu naściennego, a nawet można kontrolować zmianę kolorów za pomocą aplikacji na komórkę. Taśmy LED z powodzeniem można łączyć z każdym inteligentnym sterowaniem domu. Inteligentne systemy są doskonale dostosowane do pasków led, a szczególnie do taśmy LED na 24V.

Jak łączyć taśmy LED

Podłączenie taśmy LED jest bardzo proste. Na każdej taśmie zaznaczone są miejsca w których można uciąć ją nożyczkami, więc jeśli masz odcinek 1m paska to możesz go pociąć na dwa odcinki 50 cm i oba dalej mogą działać. Taśma LED musi mieć dolutowane przewody zasilające które spina się z zasilaczem lub sterownikiem. Jeśli chcesz połączyć ze sobą długie odcinki taśmy LED i np: chcesz uzyskać ciąg światła o długości 20m to paski led umieść bezpośrednio za sobą w jednej 20 metrowej linii starając się żeby nie było między nimi przerw co spowodowało by rozerwanie równej lini światła. Przewód zasilający za zasilaczem, rozdziel na kilka części i wlutuj przewód co 5m w ciągu taśmy LED po to żeby nie było spadków napięcia. Taśmy LED jest przyłoży się je do siebie, można je ze sobą łączyć przez lutowanie ich miedzianych ścieżek.

Taśma LED do kuchni

Oświetlenie blatu kuchennego to bardzo pomocne rozwiązanie. Taśma LED doskonale nadaje się do oświetlenia powierzchni roboczych. Blat kuchenny jest typową powierzchnią roboczą na której przygotowuje się posiłki, kroi mięso, obiera warzywa, gotuje ziemniaki lub makarony, a dla każdej tej czynności potrzebne jest mocne światło, które zapewni łatwą i przyjemną pracę. Taśma LED doskonale pasuje do oświetlenia kuchni. Najlepiej pasek zamontować pod szafkami kuchennymi, czyli nad blatem. Listwę LED powinno się montować w aluminiowym profilu, który można dobrać kolorystycznie do szafek. Profile występują w kilku kolorach, gdzie najbardziej uniwersalny jest kolor anodowanego aluminium, który pasuje do każdego koloru mebli, ale wybrać można również profil led biały lub czarny. Profil służy taśmie LED jako osłona przed uszkodzeniem i działaniem pary wodnej, której w kuchni nie brakuje ale również jest estetycznym elementem wykończenia mebli. Do kuchni można wybrać profile kątowe narożne, które montuje się w rogu pomiędzy szafkami a ścianą, ale najlepiej sprawdzają się profile montowane natynkowo, bezpośrednio nad blatem, a najlepiej w połowie odległości ściana a koniec szafki, co gwarantuje doskonałe rozproszenie światła na całym blacie roboczym. Do kuchni najlepiej wybrać taśmę LED w barwie 3000K lub 4000K, z czego my szczególnie polecamy barwę 4000K, ponieważ warzywa owoce i mięso wyglądają w tym kolorze światła bardzo ładnie, a sama barwa światła 4000K świetnie pasuje do każdego koloru otaczających jej mebli, płytek kuchennych i ścian.

Taśma LED do łazienki

Oświetlenie LED do łazienki należy wybierać z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia oraz z uwzględnieniem możliwej wilgoci. W łazience zazwyczaj jest lustro przy którym Panie wykonują makijaż a Panowie się golą. Żeby makijaż wyszedł dobrze, ważne jest to żeby światło nie przekłamywało rzeczywistości. Często po wykonaniu makijażu w sztucznym świetle po wyjściu na zewnątrz do naturalnego światła słońca kolory są mocno inne niż w tym początkowym sztucznym świetle, dlatego ważne żeby światło nad lustro było bardzo naturalne, czyli jak najbardziej podobne do słońca, a równocześnie żeby pasowało do wnętrza. Z naszego doświadczenia wiemy że taśma LED do łazienki najlepiej sprawdza się w bardzie 4000K. Przy taśmach led podaje się współczynnik oddawania barw, gdzie im wyższy współczynnik tym lepsze światło, czyli lepiej odwzorowuje naturalne kolory, czyli w łazience ważne żeby stosować dobrej jakości paski LED z wysokim współczynnikiem oddawania barw. Taśmy LED do łazienki wodoodporne stosuje się w miejscach gdzie są narażone na wysoką wilgoć lub działanie wody. Więc jaką taśmę LED pod wannę? Woda może się wylać z wanny i zalać taśmę LED więc pod nią ważne żeby była taśma LED woodporna, tak samo przy prysznicu, ale już np: na suficie podwieszanym jeśli taki jest w łazience, nie potrzeba montować woodpodrnej taśmy LED. Taśma LED może być również chowana w profilu podłogowym, więc jest bardzo narażona na działanie wody, nawet jeśli ten profil jest woodporny to należy zastosować pasek wodoodporny

Pasek LED RGB

Pasek RGB daje możliwość ustawienia dowolnego koloru światła. Dioda RGB LED ma w sobie 3 małe diody, czerwoną, zieloną i niebieską, a kolor światła uzyskuje się z mieniania tych trzech kolorów światła. Każda dioda może świecić sama, lub można mieszać ich światło, dzięki czemu bez problemu uzyskujemy barwy fioletowe, różowe, żółte. Z mieszania barw, nie da się uzyskać czystej białej barwy światła, ale z pomocą przychodzi taśma RGBW która ma w sobie jeszcze dodatkową diodę białą, więc można włączyć samą białą diodę i uzyska się czysto białe światło. Żeby na pasku RGB uzyskać jakąś barwę światła, potrzebny jest sterownik LED, dzięki któremu możemy dowolnie regulować nie tylko barwą światła paska led, ale również intensywnością jego światła. Paski RGB LED doskonale nadają się do oświetlenia salonu, np: po przez montaż na podwieszanym suficie, skąd doskonale rozproszy światło po całym pomieszczeniu. Zmiana kolorów na dowolną barwę pomaga w stworzeniu wyjątkowego nastroju, który może się zmieniać wraz z potrzebą, a taśma RGB LED zawsze będzie świeciła pięknym światłem jakie ustawisz na pilocie.
Mój koszyk

Nie masz produktów w koszyku.