Adaptery do żarówek – Porady & Produkty

Adaptery do żarówek – Porady & Produkty

Adaptery do żarówek

Czasami, zdarzają się sytuacje kiedy bardzo podoba nam się określony kształt żarówki ale jej gwint jest inny jak ten do którego mamy dostosowane gniazdo. Problematyczna sytuacja, związana z brakiem analogicznej wersji z pożądanym trzonkiem ma bardzo proste i tanie rozwiązanie- adapter. Dosłownie za kilka złotych.

Wyobraźmy sobie sytuację, że bardzo odpowiada nam kształt i kąt padania strumienia świetlnego żarówki GU10 ALU. Naszą intencją jest zamontować żarówkę w żyrandolu, którego gniazda są przystosowane na gwint E27. Wymiana gniazd na te dedykowane trzonkom GU10 byłaby trudna, czasochłonna i wymagała demontażu całej lampy. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste- stosujemy adapter z gwintu GU10 na E27 i zwyczajnie wkręcamy żarówkę wpiętą w przejściówkę. W większości przypadków, długość adaptera nie będzie problemem – przejściówki w zależności od modelu mają nieznaczne gabaryty, a ich długość nie przekracza 3 cm. Dzięki adapterom bez problemy zamontujemy żarówkę G9 w gnieździe E27 czy E14 zamiast GU10. Przejściówki znajdują zastosowanie wyłącznie w przypadku żarówek zasilanych na 230V- wynika to ze zunifikowania trzonka modeli zasilanych na 12V gdzie zawsze będzie to złączka G4.

Adaptery występują w wersjach:

 1. E27 na E14
 2. E14 na E27
 3. E27 na 2xE27
 4. E27 na E27 z przedłużeniem
 5. E27 z wtyczką i przyciskiem 0/1
 6. GU10 na E27
 7. GU10 na E14
 8. E14 na GU10
 9. E27 na GU10
 10. E27 na G9

Adaptery są wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze białym i skonstruowane w taki sposób aby maksymalnie mieścić dane gniazdo/trzonek. W związku z powyższym, w przypadku montaży w kloszach/względnie zabudowanych żyrandolach, nie będą rzucać się w oczy.

Idea adapterów znalazła swoje rozwinięcie w wygodnych przejściówkach dla żarówek na gwint E27. W sprzedaży są dostępne rozgałęźniki umożliwiające wkręcenie dwóch żarówek korzystając z jednego gniazda, adapter gniazdkowy z 0/1 przyciskiem i wtyczką,umożliwiający wpięcie żarówki bezpośrednio w gniazdko, a także przejściówka z E27 na E27 zaopatrzona w elastyczny łącznik umożliwiający ustawienie żarówki praktycznie pod dowolnym kątem. To ostatnie rozwiązanie świetnie sprawdzi się przy oświetleniu do czytania bądź jako awangardowy element dekoracyjny np. w restauracji. W ciekawy sposób można wykorzystać rozgałęźnik- łącząc ze sobą np. trzy przejściówki co w praktyce umożliwi nam wkręcenie aż czterech żarówek!

Adaptery są wiec kolejnym, bardzo prostym i użytecznym gadżetem, który ułatwi nam aranżację wnętrza i w sposób ekonomiczny rozwiążą problem “niewłaściwego trzonka”.

Potrzebujesz oświetlenia? Napisz od nas o indywidualną wycenę!

  Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

  - kliknij aby skopiować