Porównanie barw światła.


Temperaturę barwową światła podaje się w Kelwinach [K]

Oświetlenie LED daje użytkownikowi możliwość wyboru barwy światła. Im źródło światła LED wyższej jakości, tym dokładniej można sprecyzować kolor światła.

Jesli kupujesz np: żarówki LED, które mają pełnić funkcję głównego oświetlenia, masz możliwość doboru odpowiedniego koloru światła, w zależności od tego czy chcecie oświetlać swoje biuro, czy salon, którego przeznaczeniem jest relaks. Kupując taśmę LED, która ma rzucać światło bezpośrednio na scianę pomieszczenia, można wybrać taką barwę, która najlepiej będzie pasowała do koloru farby.W jakich barwach światła, świecą produkty dostępne na rynku?  

Bez problemu można kupić żarówki w barwie światła 2200K. 
Standardem są żarówk i taśmy LED w barwie 2700K i 3000K.
Coraz więcej produktów mamy dostepne w barwie 4000K.
Taśmy, żarówki i oświetlenie przemysłowe, prawie zawsze da się dostać w barwie 6000K.
Bardzo rzadko można dostać, ale w naszej ofercie mamy taśmy LED, w barwie 11000K.


Tak wygląda porównanie najbardziej popularnych barw światła, czyli ciepłej 2700K, dziennej 4000K i neutralnej 6000K:

 

 
Po co aż tyle barw światła i jakie jest przeznaczenie każdej barwy z osobna?Tak szeroka gama barw światła daje możliwość wyboru najbardziej pasującej barwy światła dla Twoich potrzeb.


- poniżej 2000K światło całkowicie ozdobne. Tak ciepłą barwę można uzyskać tylko ze świeczki lub ogniska.

- 2200K oświetlenie bardzo ciepłe, całkowiecie ozdobne. Dobrze spisuje się w pomieszczeniach do relaksu, ponieważ tak ciepła barwa swiatła, wprowadza bardzo rozluźniający (usypiający) nastrój. 

- 2700K - 3000K jest to barwa światła zbliżona do barwy tradycyjnej żarówki żarowej (2800K). Ta barwa dobrze pasuje do prywatnych mieszkań i domów, ponieważ wprowadza przyjemny ciepły nastrój. Taka barwa doskonale zgrywa się z ciepłymi kolorami otoczenia.

- 4000K jest to barwa podobna do światła słonecznego. Ten kolor światła jest bardzo uniwersalny. Pasuje do wszystkiego. Jeśli oświetlasz powierzchnię biurową lub magazynową, powinieneś zastosować właśnie tą barwę światła. Ta barwa w przeciwieństwie do barwy ciepłej (~2700K) nie wywołuje senności. Otoczenie oświetlone tym kolorem światła wygląda świeżo, a kolory są naturalne, wyglądają jak w świetle słonecznym. Ta słoneczne barwa doskonale spisuje się również w oswietlaniu mieszkań i domów. Światło bardzo podobne do słonecznego, jest przyjemne dla oczu. 
Rówież oświetlenie zewnętrzne, powinno być montowane własnie w barwie 4000K. 

- 6000K światło całkiem białe. Pasuje do pomieszczeń urządzonych w białych kolorach. Taka barwa wygląda bardzo świeżo i pobudzająco. Jednak jest to inna bawa niż z tradycyjnej żarówki, oraz inna niż światło słoneczne, więc wiele osób drani taki kolor światła. Bez wątpienia ta barwa wygląda bardzo elegancko i dekoracyjnie, dlatego często taśmy LED, oświetlające sufit, montowane są właśnie w barwie 6000K.

- 10 000K i więcej całkowiecie ozdobna barwa światła wpadająca w niebieski. 
Do jakiego pomieszczenia jaką barwę wybrać?

- prywatne mieszkanie / dom - najlepiej wybrać barwę ciepłą ~2700/3000K albo dzienną (4000K)

- biuro, praca - barwę dzienną, najbardziej podobną do światła słonecznego (4000K)

- magazyn - 4000K

- kuchania w lokalu gastronomicznym - 4000K - mięso i warzywa będą wygądały tak jakie są w rzeczywistości

- oświetlenie zewnętrzne - 4000K

- pracownia lakiernicza - wybierz barwę która nie wpływa na barwę kolorów otoczenia - 6000K 


A tu jeszcze raz wszystkie barwy:
Potrzebujesz oświetlenia? Napisz od nas o indywidualną wycenę!

Skorzystaj z formularza:

* wymagane pola