Gzymsy – sposób na optycznie powiększenie pomieszczenia – Porady & Produkty

Gzymsy – sposób na optycznie powiększenie pomieszczenia – Porady & Produkty

Gzymsy z wmontowaną taśmą LED to nowy trend! Na czym to polega?

Gzyms LED montuje się tak jak tradycyjne gzymsy, w zagięciu pomiędzy ścianą, a sufitem, ale trzeba zostawić minimum 7 cm odstępu od sufitu, żeby móc zmieścić taśmę LED. Montaż gzymsu z taśmą LED, powoduje że pomieszczenie optycznie się powiększa, a światło odbite od sufitu, oświetla wnętrze, ale nie męczy.

Jest to doskonała metoda, na stworzenie, nastrojowego światła. To idealna metoda oświetlenia pomieszczenia, ponieważ światło jakie oświeca nasze wnętrze, powinno być odbite (nie powinno być widać źródła światła), a w tym przypadku, nie widać taśmy, taśma nie świeci w stronę pomieszczenia, tylko w stronę sufitu, a sufit odbija światło.

W gzymsie przygotowane jest specjalne wyżłobienie, w którym montuje się taśmę LED, ustawiając ją w stronę środka pomieszczenia, lub w stronę ściany.

Polecamy gzymsy:

Taśma montowana w stronę ściany – taki sposób montażu, zapewni nam, mocny efekt podświetlenia krawędzi pomieszczenia.

Taśma montowana w stronę środka pomieszczenia – taki sposób montażu spowoduje, że światło emitowane z taśmy LED, rozleje się równomiernie po suficie *ale światło potrzebuje miejsca na rozejście się, dlatego jeśli chcemy żeby rozchodziło się równomiernie, musimy zostawić minimum 15 cm odstępu od sufitu).

Do salonu polecamy

Montaż: gzymsy montuje się na specjalnych klejach do styroduru. My polecamy, pomóc sobie, klejem na ciepło, co znacznie przyśpiesza prace montażowe.

Chciałbyś mieć gzyms, ale nie wiesz co do niego wybrać?
Napisz do nas, pomożemy!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować