Inteligentne oświetlenie LED do magazynu które samo się włącza, ściemnia i rozjaśnia

Inteligentne oświetlenie LED do magazynu które samo się włącza, ściemnia i rozjaśnia

Jednym z ważniejszych elementów pracy w magazynie, wpływającym na bezpieczeństwo pracowników, a także ich komfort, jest oświetlenie hal magazynowych. W zależności od potrzeb i charakterystyki tej strefy, stosowane może być oświetlenie ogólne, a także miejscowe, które skupia się na konkretnych, ważnych lokalizacjach w tej przestrzeni.

Lampy z czujnikiem zmierzchu – funkcjonalne i inteligentne rozwiązanie

Projektując oświetlenie, stosuje się dziś nierzadko również inteligentną technologię. Lampa z czujnikiem to jeden z częściej wybieranych produktów, gdyż pozwala na dogodne zautomatyzowanie momentu uruchomienia, czasu, intensywności świecenia oraz oczywiście zwiększa bezpieczeństwo osób, które korzystają z danego pomieszczenia lub terenu. Jednym z ważniejszych aspektów jest zdecydowana oszczędność i zoptymalizowanie kosztów energii.

Co to jest czujnik zmierzchu i jak działa?

Czujnik zmierzchu to urządzenie niezwykle przydatne w kwestii oświetlenia magazynu, hali produkcyjne czy też przemysłowej. To nie tylko udogodnienie, ale także rzecz podwyższająca poziom bezpieczeństwa. W zależności od jego ustawień twoje oświetlenie np. o godzinie 8 rano może świecić na 10% swojej mocy, o godzinie 14 na 50% swojej mocy a całkiem wieczorem oprawy będą świecić na 100% swojej mocy.

Jak działa czujnik?

Działanie czujnika zmierzchu jest proste. Wyposażony jest on w specjalny fotorezystor, który odpowiada za analizę światła. Gdy natężenie świetlne wykryte przez to urządzenie staje się mniejsze, uruchamia przełącznik, ten z kolei uwalnia przepływ energii elektrycznej, która płynie prosto do układu sterującego. I wtedy staje się jasność. Wprawdzie sztuczna, lecz to lepsza opcja niż błądzenie w ciemnościach.

Jak podłączyć lampę z czujnikiem ruchu?

Zawsze doradzamy naszym klientom, aby instalację oświetlenia zlecili profesjonalistom. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do lampy czy też czujnika zmierzchu.

Czego potrzebujesz aby stworzyć inteligentne oświetlenie hal magazynowych?

  • Lampa LED przemysłowa ściemniana High Bay Integral®
  • Lampa LED przemysłowa ściemniana TRI-PROOF LED LINE®
  • Lampa przemysłowa Perform+ Circular High Bay INTEGRAL®

Do lampy wystarczy dokupić czujnik zmierzchowy i to już w zupełności wystarczy by stworzyć inteligentne oświetlenie, w pełni dostosowane do potrzeb i wymagań hal magazynowych oraz produkcyjnych. W pomieszczeniu światło o konkretnym natężeniu będzie świecić z taką intensywnością jaką potrzebujesz.

  • Czujnik zmierzchowy do lamp oraz opraw przemysłowych ściemnianych 1-10V LX501 KOBI