Jak oświetlić półki sklepowe / wystawowe taśmą LED- #47

W dzisiejszych czasach zwraca się szczególną uwagę na kwestię ekspozycji towarów w sklepach, szczególnie tych ekskluzywnych. Jeśli jest on odpowiednio opakowany, z pewnością przyciągnie uwagę większej liczby klientów. To z kolei może przełożyć się na ich sprzedaż. Co jednak ma oświetlenie do ekspozycji w sklepach, restauracjach czy hotelach? Wiele, bowiem przy pomocy odpowiedniego oświetlenia stworzyć można wyjątkową ekspozycję! Przekonajcie się sami, oglądając poniższy materiał.

Widzicie, jak świetnie wyglądają panele LED w połączeniu z ekskluzywnymi produktami? Wykonane przez naszego specjalistę oświetlenie szafy w jednym z krakowskich klubów wygląda świetnie, a nie wymaga zbyt dużo pracy.

Pasek LED

Oczywiście podstawą do wykonania tego typu instalacji jest dokładne rozplanowanie położenia poszczególnych elementów. Należy znaleźć dyskretne miejsce do ukrycia zasilacza i odbiornika, a także drogę poprowadzenia przewodów i zamontowania paneli. Najczęściej stosuje się panele aluminiowe, które wyglądają estetycznie, a jednocześnie są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Można je także w prosty sposób umocować w dowolnym miejscu – na regale, szafce, itp.

Sprawdzonym przez naszych specjalistów, a zarazem mało inwazyjnym sposobem montażu profili aluminiowych jest dwustronna taśma piankowa. Gwarantuje ona szybkie założenie, a także świetne trzymanie.

W ramach planowania instalacji oświetlenia szafy należy także znaleźć miejsce położenia kabli, aby były one niewidoczne. Można w tym celu wywiercić niewielkie otwory, przez które przeciągniemy przewody.

Kiedy już zaplanujemy, jak będzie wyglądać cała instalacja, dobrze jest działać następująco – najpierw podłączamy panel LED do przewodów i montujemy kolejne profile. Warto zadbać o to, aby były one skierowane pod odpowiednim kątem względem towarów, które mają oświetlać.

Następnie przychodzi czas na zamocowanie przewodów w wybranych do tego wcześniej miejscach. Kiedy to zrobimy, wystarczy podłączyć kable do odbiornika, a następnie zasilacza. Elementy te można ukryć np. na plecach szafy.

Takie typu działania pozwalają uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny, który możecie zobaczyć na powyższym filmiku. Może będzie on inspiracją do stworzenia własnego oświetlenia szafy czy regału?

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować