Jak wyprowadzić przewody zasilające z profilu na taśmę LED?

Z pewnością każdy, kto kiedykolwiek samodzielnie przeprowadzał generalny remont mieszkania ma świadomość, jaką trudnością jest ukrycie przewodów zasilających poszczególnych urządzeń. Wiele osób nawet rezygnuje z atrakcyjnych wizualnie i funkcjonalnych rozwiązań właśnie ze względu na komplikacje w wykonaniu.

Myślałeś kiedyś o umieszczeniu taśmy LED w kuchni pod wiszącymi szafkami, lecz obawiasz się trudności w montażu? Jeśli tak, to zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału.

Podobnie jak w życiu, każdą większą inicjatywę lepiej najpierw przemyśleć i zaplanować. Taśma z diod jest nie tylko niezwykle funkcjonalna – odpowiednio zamontowana gwarantuje wyjątkowe efekty wizualne.

W ostatnim czasie coraz modniejsze staje się zakładanie taśm ledowych pod wiszącymi szafkami w kuchni. Dzięki temu można dokładnie oświetlić blat kuchenny podczas przygotowywaniu posiłku. Z pewnością każdy miłośnik kulinarnych przygód doceni takie rozwiązanie.

Profil LED

Warto jednak zadbać o to, aby cała konstrukcja wyglądała estetycznie, a przewody nie przeszkadzały w pracy. Dlatego też polecamy prosty sposób na zamocowanie profilu i ukrycie przewodów oraz zasilacza przy wykorzystaniu wiszących szafek. Co najważniejsze, rozwiązanie tego typu jest niezwykle łatwe i wymaga użycia jednego narzędzia – wiertarki

W pierwszej kolejności wybierz miejsce, w którym będzie znajdować się taśma led i wyznacz punkty, w których przewody będą przechodzić do wnętrza szafki. Warto zwrócić uwagę na to, aby znaleźć odpowiednią lokalizację do zamocowania zasilacza. My proponujemy umieszczenie go na jednej z wiszących szafek – nie będzie szpecił wyglądu kuchni, a jednocześnie nie zajmie cennego miejsca w szafce.

Kiedy już wszystko sobie rozplanujesz, przychodzi czas na wywiercenie otworów i przeprowadzenie przez nie przewodów. W powyższym materiale pokazujemy, jak to zrobić, aby wszystko wyglądało estetycznie, a kable nie leżały luźno we wnętrzu szafki.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci w prosty sposób wykonać wymarzoną aranżacje kuchni!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować