1. Do salonu - podwieszany sufit lub gzymsy oświetleniowe


Niezależnie czy światło z taśmy LED ma być światłem głównym, czy ma to być tylko element dekoracyjny, najlepiej wybrać taśmę o mocy 8,4W, czyli o pośredniej mocy. Jeśli światła okaże się zbyt wiele, w dowolnej chwili, do instalacji można dołączyć sterownik, za pomocą którego reguluje się natężenie światła. Generalnie lepiej żeby światła było więcej, bo zawsze można je przygasić, a jak taśma była by słabsza i okazało by się że światła jest za mało, to zostaje już tylko dokupić i domontować drugi rząd taśmy LED. 
Jeśli potrzebujesz bardzo dużo światła, wybierz taśmę LED o mocy 18W.

A jaką wybrać barwę światła?
Barwę światła dobierz do kolorów pomieszczenia. Nasze podpowiedzi to:
-do ciepłych kolorów wnętrza (np: żółte, czerwone, bordowe, brązowe kolory ścian) świetnie pasuje barwa ciepła 3000K, oraz 4000K, z tym że barwa ciepła 3000K, dodaje trochę żółtego odcieniu oświetlanym kolorom, a barwa 4000K, zachowuje się bardziej neutralnie. 
-do stonowanych kolorów, czyli np: szare lub białe ściany, doskonale pasuje taśma w barwie 6000K, ponieważ jest to całkiem białe światło, które idealnie współgra z chłodnymi kolorami otoczenia, ale jeśli ściany są chłodne i światło jest chłodne to dobrze żeby w pomieszczeniu były ciepłe dodatki, jak ciepła podłoga, drewniane żaluzje, drewniany stół i ciepła kanapa. Jeśli barwa światła 6000K nie jest w Twoim guście, wybierz 4000K, jest to bardzo uniwersalna światła. 

Do oświetlenia salonu polecamy gzymsy oświetleniowe.
To tańsze rozwiązanie niż podwieszany sufit, a wygląda bardzo łądnie! Gzyms montuje się na ścianie, w dystancie ~15cm od sufitu, a na gzyms przykleja się taśmę LED, która równomiernie oświetla sufit.


Sposoby na oświetlenie salonuOświetlenie półek - ozdobne

Jako oświetlenie ozdobne idealnie pasuje taśma LED o mocy 6W, najlepiej w ciepłych ozdobnych kolorach.
Taśmę zamontuj w aluminiowym prfilu.


2. Oświetlenie łazienki

W łazience taśma LED jest narażona na działanie pary wodnej. W krótkiej perspektywie czasu, nic jej to nie szkodzi, ale przy dłuższym użytkowaniu, lepiej żeby była zabezpieczona przed wodą, szczególnie nad prysznicem lub wanną, czyli w miejscach gdzie tej pary i wody jest najwięcej.

na sufit
najlepiej wybrać taśmę o mocy 8,4W, taśma może ale nie musi być wododporna (chyba że jest bezpośrednio nad prysznicem) a co do barwy to według preferencji, ale pamiętaj trzy zasady:
1. ciepłe kolory ścian dobrze współgrają z ciepłym światłem od 3000-4000K
2. chłodne kolory ścian dobrze współgrają z naturalnymi kolorami światła 4000K-6000K
3. barwa światła 4000K jest bardzo uniwersalna i pasuje do każdego wnętrzaSposoby na oświetlenie łazienki

do podświetlanych półek
jeśli chcesz dekoracyjnie ozdobić półki, nie potrzebujesz bardzo dużo światła, więc wystarczy taśma LED o mocy 6W, ale jeśli chcesz żeby taśma LED dawała tyle światła, żeby np: móc coś swobodnie na tej półce znaleźć i odczytać etykietę, wybierz taśmę o mocy 8,4W. Jeśli na półkach może osadzać się woda, wybierz taką taśmę która ma ochronę przed wodą IP54 NANO, a samą taśmę zamknij w profilu aluminiowym.
Co do koloru światła, to jako ozdobne ładnie wygląda barwa 2200K, lub 3000K


Sposoby na oświetlenie łazienki


za lustro
żeby podświetlenie lustra wyglądało efektownie, zastosuj taśmę o mocy 8,4W koniecznie wodoodporną IP54 NANO, a najlepiej schowaj ją w profilu aluminiowym. Kolor światła wybierz według gustu. Barwę światła wybierz według własnego uznania pamiętając o 3 zasadach:
1. ciepłe kolory ścian dobrze współgrają z ciepłym światłem od 3000-4000K
2. chłodne kolory ścian dobrze współgrają z naturalnymi kolorami światła 4000K-6000K
3. barwa światła 4000K jest bardzo uniwersalna i pasuje do każdego wnętrza

pod wannę
wybierz koniecznie wodoodporną taśmę IP54 NANO i schowaj ją w profilu aluminiowym, też wodoodpornym. Pod wannę polecamy taśmę LED o mocy 8,4W. Barwę światła wybierz według własnego uznania pamiętając o 3 zasadach:
1. ciepłe kolory ścian dobrze współgrają z ciepłym światłem od 3000-4000K
2. chłodne kolory ścian dobrze współgrają z naturalnymi kolorami światła 4000K-6000K
3. barwa światła 4000K jest bardzo uniwersalna i pasuje do każdego wnętrza

Jeśli szukasz wanny, polecamy świetną ofertę u naszego partnera www.gnsbud.pl


Sposoby na oświetlenie łazienki


do podłogi jako "świecąca fuga"
koniecznie wybierz gęstą taśmę 120LED o mocy 8,4W, chodzi o to żeby było jak najwięcej diod LED, dzięki czemu taśma stworzy równą linię światła. Na podłodze może regularnie zalegać dużo wody, więc taśma LED musi być wodoodporna IP54 NANO i profil musi być wodoodporny z grubą szybką, która nie pęknie pod naporem buta. 
Barwę światła wybierz według uznania.Sposoby na oświetlenie łazienki3. Oświetlenie w kuchni

oświetlenie blatu kuchennego
najlepszym wyborem jest taśma o mocy 8,4W w barwie 4000K! Słabsza taśma da za mało światła a mocniejsza da go niepotrzebnie dużo (robiliśmy wiele testów, na własnych kuchniach i jednogłośnie każdy z nas uważa że 8,4W to najlepsza moc taśmy do oświetlenia blatu kuchennego).
Co do barwy światła, to polecamy 4000K, ponieważ jedzenie oświetlane tą barwą, wygląda najlepiej, a dodatkowo barwa 4000K pasuje do wszystkich kolorów blatów, płytek itd... jest bardzo uniwersalna. 
Taśmę LED zamontuj w profilu aluminiowym. 


Sposoby na oświetlenie kuchni


oświetlenie szafek kuchennych

jeśli oświetlasz jedna szafkę, zastosuj taśmę LED o mocy 6W, a jeśli jedna taśma LED ma oświetlić wiele szafek zastosuj mocniejsza taśmę LED o mocy 8,4W. 
Jeśli wnętrze szafek jest białe to ta kolorystyka świetlenia będzie się komponować również z białą barwą światła czyli 6000K. 
Taśmę LED zamontuj w profilu aluminiowym. Do instalacji możesz dołączyć czujnik otwarcia szafki, który automatycznie zapali światła po otwarciu szafki.


Sposoby na oświetlenie kuchni


oświetlenie szuflad
Do oświetlenia szuflady idealnie pasuje taśma LED o mocy 6W najlepiej w dowolnej barwie. Taśmę zamontuj ją w profilu aluminiowym i dołącz czujnik otwarcia szafki, który automatycznie zapali światła po odsunięciu szuflady.


Sposoby na oświetlenie kuchni4. Oświetlenie schodów

Do oświetlenia schodów nie potrzeba bardzo dużo światła, więc idealnie sprawdzi się taśma LED o mocy 6W, ale taśma o 8,4W ma 2x więcej diod LED, więc tworzy ładną równomierną linię światła, a przy taśmie 6W diody są rozstawione gęściej i w odbiciu schodka widać pojedyncze punkty światła (ma to znaczenie jeśli taśma LED świeci w stronę schodów i są one powierzchnią odbijającą światło, czuli np: mocno lakierowane. Żeby stworzyć jednolitą linię światła wybierz taśmę 120LED o mocy 8,4W, a jeśli światła będzie za dużo, możesz dołączyć sterownik, za pomocąktórego ściemnisz światło. 
Taśmę zamontuj w profilu aluminiowym i zamknij go mleczną szybką, co zmniejszy efekt odbijających się diod LED od błyszczących schodów.
Jeśli schody są drewniane, idealnie pasować będzie do nich ciepła barwa światła 3000K, a jeśli schody są obłożone np: płytkami, polecamy barwę 4000K, lub 6000K, w zależności od gustu. 


Sposoby na oświetlenie schodów


5. Oświetlenie reklamowe - np: witryny sklepowej lub szyldu

Tu ważne jest żeby oświetlenie przyciągało uwagę, więc światła musi być dużo. Wybierz taśmę LED o mocy 18W, która daje bardzo dużo światła.
Jeśli reklama jest na zewnątrz, taśmę LED zabezpiecz warstwą lakieru wodoodpornego, dostępnego w sprayu NANO powłoka.
Do oświetlenia reklamowego, idealnie sprawdza się najjaśniejsza barwa światła 6000K, a jeśli potrzebujesz bardziej ciepłe światło wybierz 4000K


6. Oświetlenie regałów sklepowych

Cały sklep jest już dobrze doświetlony? To oświetlenie regału sklepowego musi być jeszcze mocniejsze, w końcu po to oświetlasz regał żeby się wyróżniał, a produkty ustawione na nim mają krzyczeć do Klientów "kup mnie!", więc dobrze jest wybrać mocną taśmę LED 18W.
Co do barwy światła to wybierz:
-do pieczywa, ciastek, wypieków barwę 3000K
-do zabawek barwę 3000K
-do produktów spożywczych barwę 4000K
-do sprzętu elektrycznego, ogrodniczego, rtv, agd, ubrać i biżuterii barwę 6000K

Taśmę LED zamontuj w profilu aluminiowym


7. Do produkcji lampy domowej roboty
Wybierz taśmę LED o mocy 18W, która daje dużo światła!

Potrzebujesz dodatkowej pomocy przy doborze produktów?
Zadzwoń do nas, lub napisz maila!

(12) 350 64 84

Kraków
ul. Grunwaldzka 28

Skorzystaj z formularza:

* wymagane pola