Jaki wybrać kształt profila do taśmy LED nad blat kuchenny

Kiedy planujesz aranżacje kuchni, powinieneś wziąć także pod uwagę kwestię oświetlenia. Jest ono niezwykle ważne w przypadku tego rodzaju pomieszczenia. Oprócz głównej lampy w ostatnim czasie coraz częściej stosuje się profile ledowe, montowane pod wiszącymi szafkami. Dzięki temu można w prosty sposób dokładnie oświetlić blat roboczy, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo podczas przygotowywania potraw. W obliczu szerokiego wyboru produktów w sklepach dobrze jest zastanowić się, jakie źródło światła będzie dla nas najlepsze.

Oświetlenie blatu kuchennego

W powyższym materiale video przedstawiliśmy kilka wskazówek, którymi należy kierować się podczas doboru odpowiedniego źródła światła pod szafki wiszące. Należy pamiętać, że w tego typu miejscach najważniejszymi parametrami, które trzeba wziąć pod uwagę jest moc światła, a także jego kierunek.

Do takich zastosowań zdecydowanie nie polecamy tradycyjnych świetlówek, nie tylko dlatego, że pobierają więcej prądu. Generowane przez nie światło nie jest stałe, co może powodować szybkie zmęczenie wzroku. Dlatego warto stawiać na modele ledowe.

Jeśli decydujesz się na profil aluminiowy, który będziesz chciał zamontować pod wiszącą szafką, masz do wyboru dwa warianty – modele kątowe, a także płaskie skierowane w dół. Z naszej strony możemy polecić te drugie. Dlaczego?

  1. Jeśli kuchnia jest połączona z jadalnią, istnieje duże prawdopodobieństwo, że profile kątowe, generujące mocne światło będą oślepiać osoby siedzące niżej, np. na krześle lub kanapie. Będzie to z pewnością niekomfortowe położenie. Ryzyko to nie występuje w przypadku modelu skierowanych w dół – tam światło pada wyłącznie na blat roboczy.
  2. Światło kierowane kątowo będzie po części padać na sam spód szafki wiszącej, co sprawia, że jego część jest zmarnowana. W przypadku płaskich profili, skierowanych w dół całe światło z diod LED pada na blat roboczy.

Oczywiście nasze rady są bardzo ogólne i przed zakupem odpowiednich elementów warto sprawdzić w swoich pomieszczeniach, jak będą prezentować się poszczególne źródła światła. Dobrze jednak wziąć również pod uwagę nasze rady – być może pomogą Wam podjąć odpowiednią decyzję.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować