Jaki zapas mocy powinien mieć zasilacz do taśmy LED?

Cześć.
Bardzo często zadajecie pytanie jaki zasilacz wybrać do taśmy LED i jaki zakres tolerancji powinniśmy uwzględnić przy montowaniu taśm ledowych.

Taśma zaprezentowana na filmie pobiera łącznie 42W, lecz dobieranie do niej wzmacniacza o mocy 42W nie jest najlepszym pomysłem. Dobrze zostawić jest około 10% mocy jako bufor bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, by nie przeciążać żadnego urządzenia – podany przykład z samochodem idealnie obrazuje stan problemu, gdzie silnik pracujący w stu procentach swoich możliwości będzie działał, lecz jego stan z czasem będzie się pogarszał. Podobna zasada panuje w świecie zasilaczy. Podłączając zasilacz 42W do taśmy pobierającej 42W jesteśmy narażeni na uszkodzenie jego struktury, powodując awarię urządzenia.

Idealnym doborem do taśmy 42W będzie zasilacz 60W – zachowany jest duży zapas mocy, zasilacz nie pracuje z pełnią swoich możliwości. Zasilacz może mieć więcej W, nigdy mniej lub równo urządzenia, które zasila. Zawsze zostawmy 10% zapasu mocy. Takie połączenie jest bezpieczne zarówno dla zasilacza jak i samej taśmy LED i pozwala na długi czas komfortowej pracy obu sprzętów.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować