Kiedy taśma LED wodoodporna ? – Porady & Produkty

Kiedy taśma LED wodoodporna ? – Porady & Produkty

Taśmy LED Wodoodporne, są pokryte żelem. Żel zapobiega dostawaniu się wody i wilgoci do układu taśmy LED.

 

Temperatura pracy taśmy: im niższa temperatura na diodzie LED, tym taśma będzie dłużej świecić, ponieważ dioda LED z czasem, ulega wypaleniu, czyli świeci coraz słabiej.  Taśmy LED pokryte żelem, nagrzewają się w dużo większym stopniu niż te bez żelu. Dlatego zastosowanie taśmy LED wodoodpornej rekomendujemy tylko w miejscach gdzie jest wysoka wilgotność i taśma musi być osłonięta żelową powłoką.

 

Wszędzie tam gdzie nie ma wilgoci, polecamy taśmy bez żalu. Działają one dłużej niż taśmy wodoodporne. Są jednak miejsca bezwzględnie wymagające zastosowania taśmy w żelu!

 

#kuchnia#blat – jeśli blat kuchenny jest oświetlony taśmą LED, która przyklejona jest do szafek, ale nie jest wklejona w aluminiowy profil, to polecamy zastosowanie taśmy w żelu. Taśma LED która została wklejona w aluminiowy profil, a profil został zamknięty osłaniającą szybką, to już nie trzeba stosować żelowanej taśmy.

 

#półki#sklepowe – żel zabezpiecza diody przez zahaczeniem i uszkodzeniem. Oczywiście najlepiej zastosować taśmy LED, które są wklejone w profil aluminiowy, wtedy nie trzeba będzie brać taśmy w żelu.

 

#łazienka#pod#wanną – ze względu na ryzyko zalania taśmy, powinna być zastosowana żelowa ochrona.

 

#sufit#podwieszany – montując oświetlenie LED w podwieszanym suficie, chcemy żeby działało jak najdłużej, dlatego nie stosujemy taśmy pokrytej żelem.

{{widget type=”pk_productwidget/catalog_product_widget_products” template=”pk_productwidget/grid.phtml” ids=”{4707}{4716}{4733}{4728}

Potrzebujesz oświetlenia? Napisz od nas o indywidualną wycenę!