Lampa biurowa – jak rozmieścić oświetlenie do biura  – PORADY & PRODUKTY

Lampa biurowa – jak rozmieścić oświetlenie do biura – PORADY & PRODUKTY

Ile lamp zaplanować do oświetlenia biura?

Ilość światła w biurze jest zapisana w normach, które trzeba przestrzegać podczas projektowania biura. Najlepiej zdecydować się na montaż lampy na każdym biurkiem. Dzięki temu miejsce do pracy będzie odpowiednia doświetlone. Praca przy takim stanowisku nie będzie męczyć. Wielkość lamp warto dostosować do szerokości biurka aby światło oświetlało stanowisko pracy. Za oświetlenie pozostałej części biura powinny odpowiadać inne lampy np montowane bliżej sufitu.

Jak rozmieścić lampy w biurze?

Lampy powinny znajdować się nad stanowiskami do pracy. Światło musi równomiernie oświetlać, dlatego źródło światła nie powinno znajdować się za plecami żeby nie dawało cienia podczas świecenia. Takie światło to jest najważniejsze światło w biurze. Z tego się najczęściej korzysta. Pozostałe źródła światła montuje się w ciągach komunikacyjnych aby ułatwić przemieszczanie się pomiędzy biurkami i działami. W pobliżu szafek i regałów również warto zamontować oświetlenie aby podczas poszukiwania dokumentów nie musieli korzystać z latarek. Wybór lamp i sposób montażu zależy od wysokości biura.

Na zdjęciach powyżej są poniższe produkty:

Jaka moc powinny miec lampy do oświetlenia biura?

Moc tak samo jak i ilość mamy zapisane w normach. Aby wszystko dokładnie wyliczyć potrzebny jest specjalistyczny program. Do takich wyliczeń potrzebna jest powierzchnia biura i jego wysokość. Ważne również jest rozmieszczenie biurek i pozostałych urządzeń biurowych. Do szybkich wyliczeń można przyjąć, że potrzebujemy około 7 watów oświetlenia LED na 1 m2 biurka.

Jakie natężenie światła do pracy?

Z natężeniem światłą jest tak samo jak z mocą. Jeśli chcemy mieć dokładnie podane natężenie musimy wspomóc się programem obliczającym. Przyjmuje się że w biurze powinno się mieć około 500 lx czyli dużo światła. Dzięki temu wszystko będzie dobrze widoczne, a nasze oczy nie będą się męczyć podczas pracy.

Jaka barwa światła do oświetlenia biura?

Barwa światła w biurze powina być najbardziej zbliżona do barwy światła naturalnego podobnego do słońca w ciągu dnia. Stąd powinno się decydować na barwę 4000K albo 6000K. Taka barwa najbardziej sprzyja produktywności. Barwa ciepła jest odpowiednia do miejsc odpoczynku i relaksu.


Oświetlenie liniowe dlaczego jest najlepsze do biura?

Oświetlenie liniowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem do oświetlenia biurka ponieważ światło jest rozpraszane na całej długości lampy a nie z jednego mocnego punku. Dzięki temu światło nie razi, a biurko jest równomiernie doświetlone. Lampy są bardzo ustawne ponieważ możemy dobierać długość lampy do biurka. Kolor też możną wybrać więc designem będą pasować do każdego wnętrza.

Najpopularniejsze lampy zoomLED znajdziesz tutaj:

Potrzebujesz pomocy w wyborze oświetlenia? Skontaktuj się z nami!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować