Lampa przemysłowa LED – TOP 3

Lampa przemysłowa LED – TOP 3

Do oświetlenia magazynu polecamy te produkty: 

Oświetlenie warsztatowe gdy warsztat działa powyżej 8 godzin 

Oprawa sprawdzająca się w miejscach gdzie praca trwa ciągle, może świecić 24 godziny na dobę. Sprawdzi się w każdym warsztacie, nie za wysokiej hali. Każdym pomieszczeniu gdzie potrzeba dużo światła z maksymalnie 5 metrów wysokości. Dzięki swojej konstrukcji świeci całą swoją powierzchnią i nie oświetla. A to na pewno wpływa na jakość pracy. Nie straszne są jej warunki. Posiada ochronę IP65, więc bardzo wysoką (zachlapanie wodą i pył jest dla niej niegroźny) oraz jest wytrzymała na uderzenia. Montaż natynkowy więc wygodny i szybki.

Lampa garażowa czyli tam gdzie świecimy sporadycznie

Lampa odpowiednia do miejsc gdzie potrzeba dużo światła ale nie musi świecić 24 godzin na dobę, więc idealne miejsce dla niej to garaż, piwnica, miejsce do majsterkowania. Dzięki swojej długości 120 cm jedną lampą jesteśmy w stanie oświetlić dużą powierzchnię. Barwa światła 4000K wpływa pozytywnie na człowieka. Nie powoduje senności. Najbardziej zbliżona do światła słonecznego, więc kolory wyglądają naturalnie. Wysoki stopień ochrony IP65 tak jak w poprzedniczce. Tutaj również spokojnie poradzi sobie z wilgocią, pyłem i kurzem. Nie trzeba martwić się skomplikowanym montażem. Jest montowana natynkowo.

Do garażu proponujemy następujące oprawy:

Lampa przemysłowa do wysokiego magazynu

Oprawa swoją budową i przeznaczeniem podobna jak pierwsza propozycja, ale dzięki większej mocy może być montowana w wyższych pomieszczeniach, np magazyny powyżej 5 metrów wysokości. Również dzięki przesłonie nie razi po oczach chociaż ma sporą moc bo aż 70W. Posiada również ochronę IP65 oraz jest wytrzymała na uderzenia.

Odpowiednie lampy znajdziesz poniżej:

Oszczędność na lampie przemysłowej LED 

Dzięki zastosowaniu lamp przemysłowych LED mamy dużą oszczędność na prądzie. Ledy zużywają znacznie mniej prądu niż tradycyjne żarówki a dają znacznie więcej światła. Więc używając je w warunkach przemysłowych szybko zauważymy różnicę w kosztach prądu. Rachunki będą niższe. Dodatkowo mają o wiele dłuższą żywotność niż zwykłe świetlówki. Dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się częstymi wymianami. A taka wymiana nie zawsze jest łatwa i przyjemna, szczególnie na znacznych wysokościach. 

Ile lamp przemysłowych go garażu

W garażu jak nic tam nie robimy tylko trzymamy auto to nie potrzebujemy jakiegoś dużego światła. Wystarczy jedna lampa. Jak jednak lubimy troszkę pogrzebać to lepiej dać dwie – trzy lampy. Najlepiej jedną z nich umiejscowić nad stanowiskiem pracy.

Ile lamp przemysłowych do stolarni

Wszystko zależy od wysokości i powierzchni takiej stolarni np
-na powierzchnie 100m2 potrzebujesz 10 lamp o mocy 45W

-na powierzchnie 400m2 potrzebujesz 40 lamp o mocy 45W
Tutaj podana ilość lamp do hali o niskiej konstrukcji

Ile lamp przemysłowych do magazynu:

o powierzchni 100m2 potrzebujesz 6 lamp o mocy 45W

o powierzchni 400m2 potrzebujesz 24 lamp o mocy 45W
Oprawy do niskiego magazynu

Jaka barwa światła do pracy?

Tak jak wspominałem, najlepsza do pracy jest barwa 4000K która daje naturalne światło. Wszystko wygląda jak w świetle słonecznym. Nie ma żadnych przekłamań.
Również dobrym wyborem byłaby barwa 6000K. Barwa 3000K jest dobra do pomieszczeń gdzie chcemy się zrelaksować ponieważ wpływa usypiająco na człowieka.

Natężenie oświetlenia normy do przemysłu

Jakie oświetlenie w halach produkcyjnych, magazynach nie jest łatwo jednoznacznie określić. Na pewno pomocna będzie norma PN-EN 12464- 1, która mówi o bezpieczeństwie pracy, uwzględniając systemy oświetleniowe. 

Wykaz norm oświetleniowych:

 *Strefy komunikacyjne

-Strefy komunikacji i korytarze [100 lx; 150 lx, gdy pojazdy są na drodze]

-Schody, ruchome schody i chodniki [150 lx]

-Rampy, zatoki załadunkowe [150 lx]

*Pomieszczenia magazynowe/chłodnie

-Składy i magazyny [100 lx; 200 lx, jeśli stale przebywają ludzie]

-Strefy pakowania i wysyłania [300 lx]

*Strefy magazynowe z regałami

-Przejścia bez obsługi [20 lx]

-Przejścia z obsługą [150 lx]

-Stanowiska kontroli [150 lx]

*Biura

-Segregowanie, kopiowanie, itd. [300 lx]

-Pisanie ręczne, obsługiwanie klawiatury, czytanie, przetwarzanie danych [500 lx]

Do oświetlenia magazynu polecamy te produkty: 

Chciałbyś dokładnie wiedzieć, ile lamp potrzebujesz, czy może niej jesteś pewny jaką lampę wybrać? Napisz do nas!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować