Lampy do biura – inspiracje & produkty

Lampy do biura – inspiracje & produkty

Lampy do oświetlenia biura powinny zapewniać komfortowe warunki do pracy, a więc muszą spełniać kilka ważnych wymogów – mieć odpowiednią moc (wg norm na powierzchni biurka potrzebujemy 500 luxów), barwę światła i nie mogą świecić zbyt jaskrawo żeby nie drażnić oczu. Przedstawiamy lampy LED marki zoomLED®, które doskonale nadają się jako główne oświetlenie. Mają wysoką wydajność, emitują miękkie światło w brawie odpowiedniej do pracy (4000K), a ze względu na swój nowoczesny wygląd są ozdobą pomieszczenia.

Lampy LED wiszące proste:

Zobacz jak lampy zoomLED® wiszące proste mogą wyglądać w Twoim biurze:

Lampy LED okrągłe wiszące:

Zobacz jak lampy zoomLED® okrągłe mogą wyglądać w Twoim biurze:

Lampy LED sufitowe:

Lampy LED podtynkowe wpuszczane w sufit:

Lampy LED prostokątne:

Kinkiety LED ozdobne:

Lampy LED kształty:

Barwa światła do pracy to 4000K

Światło do pracy musi być pobudzające, a już na pewno nie może rozluźniać i usypiać jak ciepłe światło ~3000K. Do oświetlenia powierzchni biurowych doradzamy barwę dzienną 4000K. Barwa światła 4000K doskonale współgra z każdym stylem wnętrza oraz każdą kolorystyką ścian, ponieważ to bardzo uniwersalna i naturalna barwa światła.

Możliwość indywidualnej modyfikacji lamp i produkcji na życzenie Klienta

Jeśli podobają Ci się nasze lampy, ale chciałbyś mieć swoją unikatową o innej długości bądź kształcie, to skontaktuj się z nami! Z przyjemnością wykonamy nietypowe projekty, które spełnią Twoje oczekiwania.

Kolor obudowy

Wybierz dowolny kolor z palety RAL

Moc i barwa światła

Dobierz moc lampy i barwę światła do swoich preferencji

Dowolne wymiary

Określ długość dla lampy liniowej lub podaj wymiary dla kształtu

Zamów darmowy projekt rozmieszczenia lamp

Bazując na plikach fotometrycznych uzyskanych w pomiarze tej lampy w laboratorium oświetleniowym, proponujemy przygotowanie darmowego projektu rozmieszczenia i doboru ilości lamp LED dla Twojej inwestycji.

  Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

  - kliknij aby skopiować

  Zobacz jak wyglądają lampy zoomLED® u naszych Klientów:

  Możliwość indywidualnej modyfikacji lamp i produkcji na życzenie Klienta

  Jeśli podobają Ci się nasze lampy, ale chciałbyś mieć swoją unikatową o innej długości bądź kształcie, to skontaktuj się z nami! Z przyjemnością wykonamy nietypowe projekty, które spełnią Twoje oczekiwania.

  Kolor obudowy

  Wybierz dowolny kolor z palety RAL

  Moc i barwa światła

  Dobierz moc lampy i barwę światła do swoich preferencji

  Dowolne wymiary

  Określ długość dla lampy liniowej lub podaj wymiary dla kształtu

  Zamów darmowy projekt rozmieszczenia lamp

  Bazując na plikach fotometrycznych uzyskanych w pomiarze tej lampy w laboratorium oświetleniowym, proponujemy przygotowanie darmowego projektu rozmieszczenia i doboru ilości lamp LED dla Twojej inwestycji.

   Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

   - kliknij aby skopiować

   5 LAT GWARANCJI na lampy zoomLED®

   Marka oświetlenia zoomLED® to produkty profesjonalne, gwarantujące bezawaryjne działanie przez długie lata, czego potwierdzeniem jest gwarancja udzielana na okres 5 lat (również dla obiektów komercyjnych)!

   Lampy do biura

   Wybór lampy do biura może być trudny, ale warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które pomogą Ci wybrać odpowiednią lampę. Najlepsza barwa światła do pracy w biurze to biała lub neutralna (o temperaturze barwowej od 4000 do 5000 K), która zapewni odpowiednie oświetlenie bez zmęczenia wzroku. Poniżej przedstawiam kilka innych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze lampy:

   1. Natężenie światła – W zależności od rozmiaru pomieszczenia, intensywności oświetlenia naturalnego i Twojego wieku, możesz potrzebować różnych natężeń światła. Zwykle zaleca się 500-1000 lumenów dla biur domowych i 1000-2000 lumenów dla biur korporacyjnych.
   2. Rodzaj źródła światła – Najlepsze źródła światła to diody LED lub świetlówki fluorescencyjne, ponieważ są one bardziej energooszczędne i trwalsze niż tradycyjne żarówki.
   3. Kierunkowość światła – Lampa powinna skupiać światło na miejscu pracy, a nie na ścianach czy suficie. W tym celu warto wybrać lampę z regulacją kierunku światła.
   4. Ochrona przed męczeniem wzroku – Niektóre lampy oferują funkcje, które zmniejszają męczenie wzroku, takie jak regulacja intensywności światła, filtrowanie niebieskiego światła czy płynna zmiana barwy światła w ciągu dnia.
   5. Estetyka – Oczywiście, ważne jest, aby lampa pasowała do stylu Twojego biura i wnętrza.

   Pamiętaj, że dobry wybór lampy do biura może wpłynąć na Twoje samopoczucie i wydajność w pracy, dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego oświetlenia.

   Jakie światło do pracy w biurze?

   Światło do pracy w biurze powinno być optymalne dla oczu, zapewniające odpowiednie natężenie i barwę światła, które nie będzie prowadziło do nadmiernego zmęczenia wzroku ani bólu głowy. Oto kilka wskazówek dotyczących optymalnego oświetlenia biurowego:

   1. Unikaj światła odbijającego się od błyszczących powierzchni, takich jak ekrany komputerów lub biurka. Może to powodować odblaski na ekranie i przeszkadzać w pracy.
   2. Wybierz żarówki o neutralnej białej barwie światła, która ma temperaturę barwową 4000-5000 kelwinów. Taka temperatura barwowa jest zbliżona do naturalnego światła słonecznego i jest łatwiejsza dla oczu.
   3. Stwórz równomierne oświetlenie w całym pomieszczeniu, aby uniknąć cieni i różnic w natężeniu światła. Możesz użyć jednego lub kilku źródeł światła, takich jak lampy biurkowe, oprawy sufitowe lub kinkiety.
   4. Użyj światła o regulowanej intensywności, aby dostosować natężenie światła do swoich potrzeb. W ciągu dnia możesz potrzebować jaśniejszego światła, a wieczorem bardziej stonowanego.
   5. Zadbaj o to, aby światło nie padało bezpośrednio na twój ekran komputera, aby uniknąć odblasków. Najlepiej, gdy źródła światła są umieszczone z boku lub z tyłu ekranu.

   Podsumowując, optymalne oświetlenie biurowe powinno być neutralnej białej barwy, równomierne, regulowane i wolne od odblasków na ekranie komputera.

   Ile lumenów na m2 w biurze?

   Zalecana ilość światła w biurze zależy od rodzaju pracy wykonywanej w danym pomieszczeniu. Ogólnie przyjmuje się, że ilość światła powinna wynosić od 300 do 500 luksów, co odpowiada średnio 30-50 lumenom na metr kwadratowy (m2) w pomieszczeniach biurowych.

   Jednakże, w zależności od specyfiki pracy, mogą wystąpić różnice w wymaganej ilości światła. Przykładowo, do pracy przy komputerze zaleca się natężenie światła o wartości od 500 do 700 luksów, czyli średnio 50-70 lumenów na metr kwadratowy.

   Dlatego też, ilość lumenów na metr kwadratowy w biurze powinna być dostosowana do potrzeb pracowników oraz rodzaju pracy wykonywanej w danym pomieszczeniu.

   Ile lumenów do pracy przy biurku?

   Ilość lumenów potrzebna do pracy przy biurku zależy od wielu czynników, takich jak wiek, wrażliwość wzroku i rodzaj wykonywanej pracy. Jednakże, zazwyczaj zaleca się, aby ilość światła wynosiła od 500 do 1000 luksów, co odpowiada średnio 50-100 lumenom na metr kwadratowy.

   Dla porównania, w pomieszczeniach biurowych ogólnego przeznaczenia zaleca się ilość światła wynoszącą od 300 do 500 luksów, co odpowiada średnio 30-50 lumenom na metr kwadratowy.

   Jeśli pracujesz przy komputerze, zaleca się dodatkowe źródło światła umieszczone z boku lub z tyłu ekranu, aby zapobiec odblaskom. Można też zastosować lampę biurkową o regulowanej intensywności światła, aby dostosować natężenie światła do potrzeb i preferencji.

   Podsumowując, ilość lumenów potrzebna do pracy przy biurku powinna wynosić od 500 do 1000 luksów, ale warto też uwzględnić indywidualne potrzeby i preferencje pracowników oraz rodzaj wykonywanej pracy.

   Lampy wiszące

   Wybór lamp wiszących do biura zależy od kilku czynników, takich jak styl dekoracji biura, wielkość pomieszczenia i ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w wyborze odpowiednich lamp wiszących:

   1. Kształty lamp wiszących: Wybór kształtu lamp wiszących może zależeć od stylu dekoracji biura. Na przykład, jeśli biuro ma nowoczesny styl, to lampy o prostych, geometrycznych kształtach będą dobrze pasować. Natomiast, jeśli biuro ma bardziej tradycyjny styl, to bardziej ozdobne kształty lamp będą bardziej odpowiednie.
   2. Barwa światła: Barwa światła jest bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru lamp wiszących do biura. Zazwyczaj biura wymagają jasnego i neutralnego światła, aby zapewnić komfortowe warunki pracy. Zalecane są barwy światła o temperaturze barwowej około 4000-5000 K.
   3. Moc i jasność lampy: Moc i jasność lampy zależą od wielkości pomieszczenia. W mniejszych pomieszczeniach zalecane są lampy o mniejszej mocy, a w większych pomieszczeniach lampy o większej mocy.
   4. Materiał i kolor: Materiał i kolor lampy wiszącej mogą być wybierane zgodnie z kolorem i stylu pomieszczenia. Lampy mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, szkło, drewno itp. i mają różne kolory, takie jak czarny, biały, srebrny, złoty itp.

   Podsumowując, wybór lamp wiszących do biura zależy od wielu czynników, takich jak styl dekoracji biura, wielkość pomieszczenia i ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia. Warto również wziąć pod uwagę barwę światła, moc i jasność lampy oraz materiał i kolor lampy wiszącej.

   Lampy sufitowe

   Wybór lamp sufitowych do biura zależy od kilku czynników, takich jak styl dekoracji biura, wielkość pomieszczenia i ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w wyborze odpowiednich lamp sufitowych:

   1. Rodzaj lampy: Istnieją różne rodzaje lamp sufitowych, w tym żyrandole, plafony, reflektory i inne. Wybór zależy od stylu dekoracji biura i funkcjonalności lampy. Na przykład, jeśli biuro ma wysoki sufit, to żyrandol będzie odpowiedni, a jeśli biuro ma niski sufit, to plafon lub reflektor będzie bardziej odpowiedni.
   2. Barwa światła: Barwa światła jest bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru lamp sufitowych do biura. Zazwyczaj biura wymagają jasnego i neutralnego światła, aby zapewnić komfortowe warunki pracy. Zalecane są barwy światła o temperaturze barwowej około 4000-5000 K.
   3. Moc i jasność lampy: Moc i jasność lampy zależą od wielkości pomieszczenia. W mniejszych pomieszczeniach zalecane są lampy o mniejszej mocy, a w większych pomieszczeniach lampy o większej mocy.
   4. Materiał i kolor: Materiał i kolor lampy sufitowej mogą być wybierane zgodnie z kolorem i stylem pomieszczenia. Lampy mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, szkło, drewno itp. i mają różne kolory, takie jak czarny, biały, srebrny, złoty itp.

   Podsumowując, wybór lamp sufitowych do biura zależy od wielu czynników, takich jak styl dekoracji biura, wielkość pomieszczenia i ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia. Warto również wziąć pod uwagę barwę światła, moc i jasność lampy oraz materiał i kolor lampy sufitowej.

   Lampy ścienne

   Wybór lamp ścienych do biura zależy od kilku czynników, takich jak styl dekoracji biura, wielkość pomieszczenia, ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia oraz funkcjonalność lampy. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w wyborze odpowiednich lamp ścienych:

   1. Rodzaj lampy: Istnieją różne rodzaje lamp ścienych, w tym lampy punktowe, kinkiety, lampy z abażurem i inne. Wybór zależy od stylu dekoracji biura i funkcjonalności lampy. Na przykład, jeśli potrzebujemy dodatkowego źródła światła do pracy przy biurku, to lampa punktowa będzie odpowiednia, a jeśli potrzebujemy lampy do ogólnego oświetlenia, to kinkiet lub lampa z abażurem będą bardziej odpowiednie.
   2. Barwa światła: Barwa światła jest bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru lamp ścienych do biura. Podobnie jak w przypadku lamp sufitowych, zalecane są barwy światła o temperaturze barwowej około 4000-5000 K.
   3. Moc i jasność lampy: Moc i jasność lampy zależą od wielkości pomieszczenia oraz funkcji, jaką ma pełnić lampa. Na przykład, jeśli potrzebujemy lampy punktowej do pracy przy biurku, to zalecana moc lampy wynosi około 5-10 W, a jeśli potrzebujemy lampy z abażurem do ogólnego oświetlenia, to zalecana moc lampy wynosi około 15-20 W.
   4. Materiał i kolor: Materiał i kolor lampy ściennej również mogą być wybierane zgodnie z kolorem i stylem pomieszczenia. Lampy mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, szkło, drewno itp. i mają różne kolory, takie jak czarny, biały, srebrny, złoty itp.

   Podsumowując, wybór lamp ścienych do biura zależy od wielu czynników, takich jak styl dekoracji biura, wielkość pomieszczenia, ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia oraz funkcjonalność lampy. Warto również wziąć pod uwagę barwę światła, moc i jasność lampy oraz materiał i kolor lampy ściennej.