Lampy szynowe magnetyczne LED – jak dobrać produkty

Lampy szynowe magnetyczne LED – jak dobrać produkty

Lampy szynowe magnetyczne to absolutnie bardzo ładne i funkcjonalne rozwiązanie w oświetleniu domu albo powierzchni firmowych. System szynowy nie dość że pięknie wygląda to jeszcze jest bardzo łatwy do konfigurowania i zmieniania w dowolnym momencie 😉 Można w łatwy sposób dokładać lampy, albo zamieniać je miejscami, albo zmieniać kierunek w który ma padać światłomożna dużo 😉

Żeby złożyć gotowy zestaw potrzebujesz kilka elementów

1. Wybierz szynę magnetyczną + zaślepki na boki szyny

Szyny magnetyczne do montażu natynkowo lub możliwe do powieszenia na linkach

Szyny magnetyczne do montażu podtynkowo:

Podpowiedź:

Jeśli łączysz ze sobą dwie lub więcej szyny, dobierz łącznik wewnętrzny który jest konieczny do przesyły napięcia wewnątrz szyn:

2. Wybierz lampy LED do wpięcia w szynę:

Podpowiedź:

Bardzo ciekawie wygląda połączenie równych lamp na jednej szynie

Lampy emitujące mocno rozproszone światło (dobre do czytania i do pracy)

Lampy soczewkowe emitujące światło punktowe w dół

Lampy soczewkowe emitujące światło punktowe, z regulowanym kątem świecenia

Reflektory kierunkowe

Podpowiedź: reflektor o mocy 5W i 7W idealnie nadaje się do oświetlenia domu, ten o mocy 12W do oświetlenia biura, a ten o mocy 20W do oświetlenia sklepu

Lampy wiszące na lince, typowo ozdobne

Podpowiedź:

Lampy liniowe do szyn emitują najbardziej równomiernie rozproszone światło więc właśnie te lampy najbardziej równomiernie rozświetlą pomieszczenie. Reszta lamp świeci kierunkowo, więc musi być nakierowana na strefę lub obiekt żeby go dobrze doświetlić, co jest dużym plusem jeśli chcesz stworzyć kameralne, przyjemne oświetlenie w strefie wypoczynku, albo chcesz oświetlić konkretny obiekt w swoim biznesie (np; regał w sklepie).

3. Do działania lamp magnetycznych konieczny jest zasilacz:

Podpowiedź:

Moc zasilacza dobierz do ilości i mocy lamp (przykład: jeśli wybierasz lampy o mocach 5W + 20W + 12W = 37W czyli dobierz zasilacz większy niż ta wartość

I gotowe!

Najczęściej zadawane pytania do szyn i lamp magnetycznych:

Jak łączyć ze sobą czyny?

Przy pomocy łączników narożnych, a do środka potrzeba dobrać łącznik zasilania żeby był ciągłość przesyły napięcia

Czy można docinać szyny magnetyczne?

Tak, szyny można docinać np: przy pomocy ukośnicy, w dowolnym miejscu, pod dowolnym kontem

Jak przykręcić szynę do ściany? Czy są gotowe otwory montażowe?

W szynach nie ma przygotowanych otworów montażowych, ponieważ Klient ma dowolność montażu.

Jeśli chcesz przykręcić szynę do ściany lub sufitu, najpierw nawierć w jej podstawie otwór wiertłem do metalu, a przez otwór przeprowadź wkręt.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze oświetlenia szynowego magnetycznego, zapraszamy do kontaktu 😉

  Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

  - kliknij aby skopiować

  Lampa szynowa magnetyczna LED

  Lampy szynowe magnetyczne to wspaniały sposób na oświetlenie każdej powierzchni. W szynie znajdują się łączniki elektryczne które przenoszą napięcie. Lampy wpina się do szyn. W lampach LED są zamontowane magnesy więc montaż lampy jest błyskawiczny i bezproblemowy. Wystarczy podejść do szynoprzewodu i wpiąć (dobrą stroną, ale jak pomyli się strony to nic się nie dzieje, lampa się nie zepsuje po prostu nie zadziała) lampę. Po wpięciu już płynie zasilanie w lampie i gotowe 😉

  Jak zrobić oświetlenie szynowe?

  Oświetlenie szynowe to świetny sposób na podkreślenie wyjątkowych cech wnętrza, takich jak kolorowe ściany, dzieła sztuki lub elementy dekoracyjne. Oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zainstalować oświetlenie szynowe:

  1. Wybierz rodzaj oświetlenia: Najpierw musisz wybrać rodzaj oświetlenia szynowego, który najlepiej pasuje do twojego stylu dekoracyjnego i potrzeb oświetleniowych. Możesz wybrać tradycyjne halogenowe lub bardziej energooszczędne LED.
  2. Wybierz system szynowy: Następnie musisz wybrać system szynowy. Istnieją trzy główne rodzaje systemów szynowych: jednofazowe, trójfazowe i bezszynowe. Systemy jednofazowe i trójfazowe pozwalają na regulację oświetlenia, ale systemy bezszynowe nie posiadają tej funkcji.
  3. Znajdź odpowiednie akcesoria: Następnie musisz znaleźć odpowiednie akcesoria, takie jak klosze, adaptery, łączniki i kable. Upewnij się, że są one kompatybilne z wybranym systemem szynowym i oświetleniem.
  4. Zamontuj szynę: Zainstaluj system szynowy zgodnie z instrukcjami producenta. Najpierw musisz zamontować szynę na suficie, a następnie podłączyć kable zasilające.
  5. Zamontuj oświetlenie: Po zamontowaniu szyny możesz zamontować oświetlenie. Upewnij się, że klosze są dokładnie umieszczone na szynie i odpowiednio dokręcone. Sprawdź, czy oświetlenie działa poprawnie.
  6. Ustaw oświetlenie: Ostatnim krokiem jest ustawienie oświetlenia. Możesz regulować jasność i kierunek światła, aby dopasować je do twoich potrzeb.

  Podsumowując, zainstalowanie oświetlenia szynowego wymaga kilku prostych kroków, ale upewnij się, że wszystkie elementy są dobrze dopasowane i zainstalowane zgodnie z instrukcjami producenta, aby zapewnić bezpieczeństwo i jakość oświetlenia.

  Czy oświetlenie szynowe daje dużo światła?

  Oświetlenie szynowe może zapewnić dużo światła, ale to zależy od rodzaju oświetlenia, który wybierzesz, i sposobu, w jaki jest zainstalowany. W przypadku tradycyjnych halogenów, oświetlenie szynowe może zapewnić mocne światło i wydajność energetyczną. Jednak ze względu na rosnącą popularność LED-ów, większość systemów szynowych jest teraz zaprojektowana z myślą o tych energooszczędnych źródłach światła.

  Zwykle oświetlenie LED szynowe charakteryzuje się dużą wydajnością energetyczną i mocnym światłem, co oznacza, że może zapewnić więcej światła niż tradycyjne halogeny przy mniejszym zużyciu energii. Dodatkowo, systemy szynowe pozwalają na instalację wielu źródeł światła na jednej szynie, co pozwala na zwiększenie ilości światła w pomieszczeniu.

  Podsumowując, oświetlenie szynowe może dostarczyć dużo światła, ale ostatecznie ilość światła zależy od rodzaju oświetlenia i sposobu, w jaki jest zainstalowane. Warto również pamiętać, że nie wszystkie systemy szynowe i źródła światła są takie same, więc warto wybrać te, które najlepiej odpowiadają twoim potrzebom oświetleniowym.

  Czym się rożni szyna 1 fazowa od 3 fazowej?

  Systemy szynowe 1-fazowe i 3-fazowe różnią się liczbą przewodów w szynie, a także sposobem podłączenia źródeł światła.

  Szyny 1-fazowe mają tylko jedną fazę, a więc jeden przewód zasilający, który zapewnia energię dla wszystkich podłączonych do szyny źródeł światła. Oznacza to, że wszystkie źródła światła pracują na takiej samej mocy i nie można nimi niezależnie sterować.

  Szyny 3-fazowe mają trzy przewody zasilające, które pozwalają na niezależne sterowanie każdym źródłem światła podłączonym do szyny. Dzięki temu można uzyskać różne poziomy jasności i koloru światła dla różnych grup źródeł światła, co pozwala na dostosowanie oświetlenia do różnych potrzeb oświetleniowych.

  Szyny 3-fazowe są zwykle bardziej zaawansowane i kosztowne niż szyny 1-fazowe, ale zapewniają większą elastyczność i kontrolę nad oświetleniem. Z tego powodu szyny 3-fazowe są często stosowane w sklepach, galeriach sztuki i innych miejscach, gdzie potrzebne jest regulowanie oświetlenia.

  Podsumowując, szyny 1-fazowe i 3-fazowe różnią się liczbą przewodów zasilających oraz sposobem sterowania oświetleniem. Szyny 3-fazowe pozwalają na niezależne sterowanie każdym źródłem światła, co zapewnia większą elastyczność i kontrolę nad oświetleniem, ale są zwykle droższe niż szyny 1-fazowe.

  Czy można skracać szynoprzewód?

  Tak, w niektórych przypadkach można skracać szynoprzewód, ale należy to robić zgodnie z zasadami i zaleceniami producenta systemu szynowego, który jest używany w danym pomieszczeniu.

  Jeśli chcesz skrócić szynoprzewód, musisz dokładnie sprawdzić, czy to jest możliwe zgodnie z instrukcją producenta. Należy również upewnić się, że skracasz szynoprzewód w miejscu, w którym nie będzie to miało wpływu na inne elementy systemu szynowego lub na jego działanie.

  Ważne jest również, aby pamiętać, że skracanie szynoprzewodu może wpłynąć na bezpieczeństwo systemu szynowego i może spowodować przerwanie gwarancji producenta. Z tego powodu zawsze należy skracanie szynoprzewodu powierzyć doświadczonemu elektrykowi lub specjaliście od oświetlenia, który będzie w stanie zrobić to bezpiecznie i zgodnie z zaleceniami producenta.

  Podsumowując, skracanie szynoprzewodu jest możliwe, ale należy to robić zgodnie z instrukcjami producenta systemu szynowego i pod okiem specjalisty. W przeciwnym razie może to zagrażać bezpieczeństwu systemu szynowego i spowodować przerwanie gwarancji producenta.

  Szynoprzewód magnetyczny LED

  Do szynoprzewodów magnetycznych jest przewidziane wiele rodzajów lamp, tak zwanych głowic, więc jest to bardzo wszechstronny system oświetleniowy. Głowice dzielą się na lampy liniowe które mocno rozpraszają światło, więc są doskonałe jako główne źródło światła w pomieszczeniu. Drugi typem lamp do szynoprzewodów są lampy punktowe, o różnej mocy świecenia więc można je dobrać w zależności od przeznaczenia. Te słabsze nadają się bardziej do domu a te mocniejsze do biura i sklepu.

  Lampa szynowa czarna

  Szynoprzewody magnetyczne w barwie czarnej doskonale pasują do każdego wnętrza, a na biały suficie pięknie kontrastują. Szynoprzewody są bardzo estetyczne i wyglądają porządnie, wykonane są z aluminium i zostały pomalowane na czarno metodą proszkową więc są bardzo estetyczne. Do szynoprzewodów w barwie czarnej przewidziano lampy LED w również w kolorze czarnym żeby całość do siebie pasowała, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby użyć wodzy wyobraźni i pomieszać czarne szyny z białymi lampami (przed wymieszaniem upewnij się że oba systemy do siebie pasują, bo czarne szyny mogą być z innej serii niż białe lampy).

  Lampa szynowa biała

  Szyny magnetyczne LED w wersji białej pięknie komponują się z białym sufitem niezbyt się od niego odróżniając, więc jeśli chcesz mieć szynę magnetyczną która nie rzuca się w oczy to białe szynoprzewody magnetyczne LED są właśnie dla Ciebie. Do białych szyn przewidziano również w kolorze białym lampy LED. Lampy w kolorze białym są do wyboru w wielu typach, więc łatwo je dobrać w zależności od zastosowania, bo do miejsc gdzie trzeba światła do rozproszonego czyli tak ogólnie docierającego równomiernie w każdy zakamarek pomieszczenia, świetnie sprawdzają się lampy liniowe LED wpinane na magnes do szynoprzewodu magnetycznego, a w miejsca gdzie trzeba zrobić klimat, światłem punktowym są takie lampy których kierunek padania światłą można zmieniać i dają światło skupione, punktowe.

  Lampy szynowe LED

  Systemy szynowe LED dzielą się na jedno i dwu fazowe, jednofazowe oznacza że wszystkie lampy na szynie zapalają się równocześnie, a trójfazowe dają możliwość podziału lamp na 3 różne sekcje, więc jeśli masz przełącznik na 3 przyciski to każdy przycisk może zapalać inną lampę, a wszystkie te lampy mogą być zamontowane na jednej szynie.

  Lampy szynowe w salonie

  Systemy szynowe LED, a szczególnie te magnetyczne, doskonale pasują do oświetlenia domowego a szczególnie pięknie wyglądają w salonie. Na każdej szynie można pomieszać kilka rodzajów lamp, co ciekawie wygląda a dodatkowo każda lampa może być skierowana i inną stronę, więc jedna może oświetlać obraz, druga półkę z książkami a trzecia może kierować światło na stół jadalniany, więc lampami szynowymi LED można tworzyć naprawdę ciekawą scenerię świetlną.

  Szynoprzewody magnetyczne LED jaka barwa światłą?

  W oświetleniu szynowym występują dwie barwy światła, ciepła 3000K oraz neutralna lub przez innych nazywana dzienna 4000K. Barwa ciepła 3000K doskonale pasuje do pomieszczeń mieszkalnych oraz stref wypoczynku w budynkach komercyjnych. Ciepła barwa podkręca nastrój odprężenia, więc nie jest dobra do pracy, ale świetna do tworzenia przyjemnej atmosfery w pomieszczeniu. Natomiast barwa 4000K nie powoduje senności więc świetnie nadaje się do biur i do sklepów. Bardzo często barwę 4000K wybiera się do domu, pomimo że barwa ciepła jest przyjemniejsza, to barwa 4000K jest bardziej żywa.