Lampy ogrodowe solarne czyli oświetlenie ogrodu bez kabli

Lampy ogrodowe solarne czyli oświetlenie ogrodu bez kabli

Lampy ogrodowe solarne czyli oświetlenie ogrodu bez kabli

Budując dom skupiamy się na samym domu. Później przychodzi moment, w którym myślimy o ogrodzie. Planujemy gdzie posadzimy drzewka, krzewy, rabaty z kwiatami. Gdy całe planowanie przerodzi się w sadzenie to jesteśmy już w połowie pracy nad Naszym ogrodem. Teraz przystępujemy do zasiania trawy lub rozłożenia takiej z rolki. Ogród mamy założony. I wtedy zaczyna się problem z oświetleniem. Jak o nim pomyśleliśmy prędzej to mamy kable położone pod trawnikiem lub chociaż peszle aby doprowadzić kabel pod oświetlenie. Wystarczy tylko podłączyć lampy. Gorzej jak nie pomyśleliśmy o oświetleniu albo chcemy przearanżować troszkę Nasz ogród bez kopania pod nowe kable. W tym drugim przypadku z pomocą przychodzą lampy solarne. Potrzebują to świecenia tylko słońca.

Prąd do lamp solarnych

Działają jak małe elektrownie fotowoltaiczne z akumulatorami magazynujące energię w dzień oddające w nocy. Oprawy posiadają wbudowany moduł led o mocy 4,4W. Na pewno jest to wystarczająca moc aby oświetlić ogród. Jak przystało na lampy ogrodowe posiadają ochronę IP44 więc nie straszne są im warunki atmosferyczne panujące w Naszym ogrodzie.

Wygląd i montaż

Decydując się na lampy stojące do ogrodu mamy wybór zarówno jej wysokość jak i kształtu (kwadratowa lub okrągła). Również sposób montażu mamy do wyboru. Możemy lampy przymocować na stałe. Może to być kawałek kostki brukowej lub wylany fundament. Kolejną opcją montażu jest najmniej inwazyjna jeśli chodzi o Nasz ogród i trawnik. Po prostu lampę wbijamy w podłoże specjalnym “kolcem”. Obojętnie, na który model się zdecydujemy mamy gwarancję jakości, wykonania oprawy z wysokiej jakości aluminium. Wszystko jest w kolorze inox.

Włączanie / wyłączanie lampy

Kolejnym ciekawym dodatkiem do tych lamp jest czujnik ruchu. Dzięki niemu lampy nie będą cały czas się świecić tylko podczas ruchu koło nich np jak jesteśmy na ogrodzie. Taki sposób zapalania nie będzie szybko rozładowywał dołączonych akumulatorów, które potrzebują około 7 godzin do pełnego naładowania.

Lampy ścienne

Do rodzin lamp stojących są również lampy montowane na ścianie zwane też kinkietami. Podobnie jak przy stojących nie potrzebujemy prądu do świecenia, więc przed montażem nie musimy kuć elewacji aby doprowadzić kabel.

Tego typu lampy na pewno znajdą zastosowanie wszędzie tam gdzie nie mamy dostępu do prądu. Ostatnio coraz modniejsze działki rekreacyjne nie wszystkie posiadają prąd więc taka lampa bardzo się sprawdzi. Zarówno jako kinkiet do podświetlenia domku lub altanki jak i stojące oświetlające ścieżkę lub okolice miejsca wypoczynku. Również można zastosować jako dodatkowe oświetlenie do tego, które już posiadamy w swoim ogrodzie i nie musimy prowadzić elektryki wystarczy światło słoneczne.

 

Potrzebujesz pomocy w wyborze oświetlenia do ogrodu? Skontaktuj się z nami!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować