Mi Light sterownik FUT092 & B4 & T4 parowanie, konfiguracja, rozłączanie

Widziałeś kiedyś w sklepie czy innym miejscu taśmy z diodami LED, w których dowolnie można było zmieniać kolor? Daje to świetny efekt, prawda? Jednak mimo że iluminacje wyglądają profesjonalnie, nie wymagają dużego nakładu pracy czy zaawansowanej wiedzy. Dzięki temu możesz stworzyć tego typu instalacje we własnym domu!

Aby móc sterować różnymi parametrami diod, należy zaopatrzyć się w cztery elementy – zasilacz, odbiornik, taśmę lub panel LED, a także sterownik. Pamiętaj, aby posiadały one odpowiednie napięcie.

W przypadku taśmy mamy do wyboru cztery warianty:

  1. RGBW,
  2. RGB,
  3. biały zimny i ciepły,
  4. stały o jednolitym kolorze (nie ma możliwości późniejszej zmiany jakichkolwiek parametrów, więc nie nada się do naszego zastosowania).

Kiedy już zamontujesz całą konstrukcję, przychodzi czas na sparowanie sterownika z taśmą. W tym celu należy podłączyć taśmę do odbiornika, odbiornik zaś do zasilacza. Kiedy diody się zapalą, należy wziąć sterownik i kilka razy nacisnąć klawisz włączenia odpowiedniej strefy. Po chwili, w zależności od zastosowanych taśm i paneli, dowolnie zmieniać parametry generowanego światła.

Najpopularniejsze rodzaje sterowników umożliwiają zmianę kolor, nasycenie, a także barwę (dotyczy wariantu białego) światła. Dostępne są także dwa programy – stały i migający.

Opcja kilku obsługiwanych stref sterowników FUT092 & B4 & T4 sprawia, że można zamontować w domu nawet cztery różne taśmy lub panele LED i każdy konfigurować niezależnie od pozostałych.

Aby odłączyć dane źródło światła od sterownika, wystarczy odłączyć taśmę od zasilacza i z powrotem ją podłączyć, a następnie kilka razy nacisnąć klawisz wyłączenia danej strefy. Po chwili diody zaczną migać, informując i rozłączeniu.

Dzięki tak szerokim możliwościom, jakie dają omawiane przez nas sterowniki, można je wykorzystać nie tylko w domach prywatnych. Świetnie sprawdzą się także we wnętrzach handlowo-usługowych. Tego typu urządzenia dadzą niezwykle szerokie możliwości aranżacji wystawy sklepu, np. z biżuterią, produktami ekskluzywnymi i innymi.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować