Sposoby montażu paneli LED – Porady & Produkty

Sposoby montażu paneli LED – Porady & Produkty

Montaż Paneli LED to bardzo prosta sprawa, z którą poradzi sobie każda osoba, potrafiąca majsterkować i posiadająca odpowiednie narzędzia.

Sposoby montażu paneli LED:

1. Wpuszczenie panelu, na równi z sufitem

Wycinamy odpowiedniej wielkości otwór w który wsuwamy panel LED. Panel musi zostać wsparty, elementami podtrzymującymi, które albo są w zestawie, albo można dokupić.
Jeśli podmieniamy oprawy rastrowe o wymiarze 60cm x 60cm, to montaż jest bardzo szybki i bez problemowy. Wyciągamy raster, a na jego miejsce wkładamy panel led.

Co jeśli do panelu nie ma zestawu, uchwytów podtrzymujących?
W taki wypadku, polecamy zakup blaszek perforowanych, z gotowymi otworami na śruby. Z tylnej części panelu, odkręcamy śrubką (śrubki są umiejscowione na krawędziach panelu), następnie pomiędzy panel a śrubkę, dokładamy metalową blaszkę i ponownie dokręcamy śrubkę (możliwe że będzie potrzebna nowa śrubka o dłuższym gwincie).

2. Montaż panelu metodą natynkową.

Przylegające do sufitu
Żeby panel LED przylegał do sufitu, trzeba wybrać taki z “kołnierzem” – o pomoc w doborze odpowiedniego modelu, zapytaj sprzedawcy.

Zdystansowany od sufitu 
Do sufitu montuje się odpowiednie zawieszki, a do panelu, przykręca się uchwyty. Po zmontowaniu całości, wystarczy złączyć uchwyty z zawieszkami i gotowe.

3. Panel zwieszony na linkach

Do sufitu montuje się konstrukcję, trzymającą linki, a do panelu przykręca się uchwyty, które połączą panel z linkami.

Potrzebujesz oświetlenia? Napisz od nas o indywidualną wycenę!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować