Naświetlacze halogeny LED porównanie – jaką moc wybrać?

Kupiłeś kawałek ziemi czy działkę i zastanawiasz się nad tym, jak ją efektywnie oświetlić? Idąc do sklepu z pewnością spotkasz się z całym szeregiem naświetlaczy, różniących się róznymi parametrami. Aby ułatwić Ci wybór, postanowiliśmy przybliżyć, czego możesz spodziewać się po poszczególnych wariantach.

Dzisiaj skupiliśmy się przede wszystkim na zasięgu światła, emitowanego przez naświetlacze o różnej mocy. Do eksperymentu wzięliśmy modele 10-watowe, 20-watowe, 30-watowe, 50-watowe, a także 100-watowe.

Przy doborze mocy naświetlacza należy kierować się wieloma względami. Tylko dzięki temu możesz być pewny, że spełnią one w całości swoje zadanie. Jeśli bowiem kupisz za słaby model, nie oświetli on całej działki czy danego obszaru. W odwrotnym przypadku wydasz dużo więcej pieniędzy, a nadmiar światła nie będzie Ci przecież potrzebny.

Na co więc zwrócić uwagę przy doborze mocy naświetlacza?

  1. Planowane zastosowanie
    Jeżeli potrzebujesz naświetlacza np. w celu przejścia z samochodu do domu, ważne jest takie oświetlenie, które wskaże Ci chodnik czy ścieżkę, a także pozwoli zauważyć ewentualne przeszkody. Inaczej będzie w przypadku, kiedy w danym miejscu chcesz naprawić samochód. Wtedy niezbędne jest mocne światło, które pomoże przeprowadzić nawet zabiegi wymagające dużej precyzji.
  2. Obszar do oświetlenia
    Warto przed zakupem zmierzyć mniej więcej teren, który będzie miał być objęty naświetlaczem. Dotyczy to nie tylko długości obszaru, ale także jego szerokości. Każde omawiane przez nas urządzenie posiada konkretny zakres świecenia również w poziomie. Należy o tym pamiętać podczas zakupów.

Elementy te, w połączeniu z wiedzą przekazaną w powyższym filmie zdecydowanie pomogą w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru naświetlacza do poszczególnych zastosowań.

Oczywiście moc jest tylko jednym z niezwykle ważnych elementów omawianych tu urządzeń. Należy zwrócić uwagę także na barwę, klasę szczelności i inne. Informacje te znajdziecie w innych naszych poradnikach.

Jeśli jednak nie masz pewności, czy dany produkt będzie odpowiedni, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w doborze optymalnego rozwiązania, które efektywnie oświetli dany obszar, a jednocześnie nie będzie zbyt mocny.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować