Naświetlacze LED – następcy halogenów żarowych – Porady & Produkty

Naświetlacze LED – następcy halogenów żarowych – Porady & Produkty

Oświetlenie zewnętrzne jest bardzo istotne zarówno w przypadku prywatnych domów, osiedli mieszkaniowych jak i powierzchni fabryczno-magazynowych. Odpowiednio rozplanowane, ułatwi pracę, umili wypoczynek, a także odstraszy potencjalnych włamywaczy.

Dlaczego warto wymienić naświetlacze tradycyjne na wersję LED? Odpowiedzi poniżej!

 
  1. Podstawowy argument przemawiający na korzyść naświetlaczy LED to stosunek mocy strumienia światła do poboru mocy. Dla przykładu 10W naświetlacz LED jest w przybliżeniu odpowiednikiem 100W naświetlacza żarowego i 20W metahalogena.
  2. Naświetlacze żarowe i metahalogenowe z uwagi na wytwarzanie dużej ilości ciepła, miały skłonność do przepalania się i zwykle były dość awaryjne. Konstrukcja naświetlacza LED- jego sposób odprowadzania ciepła i konstrukcja diody – sprawiają, że lampa się nie nagrzewa, a jej żywotność możemy liczyć w latach.
  3. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść naświetlaczy LED jest ich obudowa. Posiada klasę odporności na czynniki zewnętrzne IP65 co czyni lampy wodoodpornymi i odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie, zastosowany stop aluminium sprawia, że naświetlacze nie są tak ciężkie jak ich tradycyjne odpowiedniki co ułatwia ich montaż.
  4. Naświetlacze LED występują w wielu wersjach. Dostępne są modele od 10W do 200W (ekwiwalent ok. 2000W tradycyjnych). Występują razem z czujnikiem ruchu (i zmierzchowym) lub bez, dostępne są wersje o kącie świecenia 120 stopni i punktowe. Do wyboru mamy trzy temperatury barwowe światła- ciepłą, neutralną/dzienną i zimną.
  5. Naświetlacze LED są także dostępne w wersji RGB. Kolory zmieniamy za pomocą pilota będącego integralną częścią zestawu. Wielobarwne naświetlacze mają moc 10W, 20W lub 30W.
  6. Czynnikiem przemawiającym na korzyść naświetlaczy LED jest bardzo niskie zużycie prądu czyli duże oszczędności!

Na fasadę domów, szczególnie polecamy, naświetlacze LED w białej obudowie (seria Optonica to naświetlacze o podwyższonej jakości, które dodatkowo bardzo ładnie wyglądają) – dostępne w Naszej ofercie.

Potrzebujesz naświetlacza? Napisz od nas o indywidualną wycenę

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować