Podświetlenie schodów LED – Porady & Produkty

Podświetlenie schodów LED – Porady & Produkty

Podświetlenie schodów LED

Podświetlenie schodów wykonane przy zastosowaniu taśmy LED zamkniętej w profilu led stanowi atrakcyjny element dekoracyjny. Taśma LED pięknie ozdabia każdy rodzaj schodów. Szczególnie pięknie światło z taśmy LED wygląda na schodach drewnianych, wyciągając piękno drewnianej struktury. Do oświetlenia schodów warto wybrać taśmy LED o wysokiej gęstości świecące jednolitą linią światła żeby uniknąć efektu odbijających się kropek na stopniach.

Dzięki swojej uniwersalności taśmę led można wykorzystać m. in. do podświetlania schodów. Każdą taśmę można przycinać co 5 cm, więc bez problemu można dopasować do szerokości schodów. Diody zamontowane są na elastycznej taśmie, dzięki temu można nadawać dowolne kształty. Montując pod stopniem pasek led (dzięki taśmie dwustronnej łatwy montaż) doświetlimy równomiernie na całej długości schodek. Pasek przycinamy na odpowiadającą nam długość a kolejny odcinek paska możemy podłączyć dwoma kablami. Łatwo jest to zrobić. Wystarczy przylutować dwa kabelki lub skorzystać ze złączek ułatwiających montaż

Efektowne schody dzięki podświetleniu na całej długości

Do oświetlenia schodów polecamy te produkty:

Podświetlane od dołu schody dające ciekawy efekt

Oświetlenie schodowe schemat

Taśmę LED montujemy na stopniach. Od Nas zależy czy na każdym czy na co drugim czy jeszcze rzadziej. Podłączamy wszystkie odcinki do zasilacza. Zasilacz do czujnika, a czujnik do 230V. Jaki zasilacz zastosować trzeba sobie odliczyć. Sprawdzamy jaką moc potrzebuje 1 metr paska mnożymy przez długość paska jaki wykorzystamy do podświetlenia schodów plus 10% i mamy moc zasilacza jaki potrzebujemy. Dzięki czujnikom na początku i końcu schodów pasek będzie się załączał gdy będziemy chcieli wejść na schody. A po określonym czasie wyłączy się. Dzięki takiemu rozwiązaniu na pewno zaoszczędzimy troszkę energii elektrycznej. Jest to również wygodne i ułatwiające życie.

Czujniki ruchu polecane do oświetlenia schodowego:

Pasek LED lub oprawki nie wyposażone fabrycznie w czujnik ruchu można podłączyć pod czujnik ruchu przystosowany do ledów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy martwić włączaniem tego oświetlenia. Idąc w nocy nie musimy szukać włącznik tylko przechodząc oświetlenie się włączy automatycznie. Delikatne światło nie będzie razić po oczach i na pewno ułatwi przejście po schodach.

Potrzebujesz pomocy w wyborze oświetlenia schodów? Skontaktuj się z nami!

  Oświetlenie schodów drewnianych

  Taśmy LED są bardzo efektywne energetycznie i mogą być stosowane do oświetlenia schodów drewnianych w sposób, który jest bezpieczny dla użytkowników. Są one również trwałe i łatwe w montażu, co sprawia, że są doskonałym wyborem do oświetlenia schodów. Ponadto, taśmy LED są dostępne w różnych kolorach i stylach, co pozwala na dostosowanie oświetlenia do indywidualnych preferencji i potrzeb. Warto również wspomnieć, że taśmy LED są w stanie wytrzymać duże obciążenia, więc nie trzeba się martwić o to, że będą się one łatwo psuć podczas codziennego użytkowania. Ogólnie rzecz biorąc, taśmy LED to doskonały wybór do oświetlenia schodów drewnianych ze względu na ich efektywność, trwałość i elastyczność.

  Nowoczesne oświetlenie schodów

  Wybór odpowiedniego oświetlenia schodów jest ważny, ponieważ oświetlenie schodów pełni ważną funkcję zarówno wizualną, jak i bezpieczeństwa. Oto kilka kryteriów, które możesz wziąć pod uwagę przy wyborze oświetlenia schodów:

  1. Bezpieczeństwo: Oświetlenie schodów powinno być wystarczająco jasne, aby umożliwić łatwe poruszanie się po schodach i unikanie potknięć.
  2. Funkcjonalność: Oświetlenie schodów powinno być umieszczone w strategicznych miejscach, aby umożliwić swobodne poruszanie się po schodach w ciemności.
  3. Design: Oświetlenie schodów może stanowić ciekawy element dekoracyjny w Twoim domu. Poszukaj lamp lub kinkietów, które będą pasować do wystroju wnętrza.
  4. Energooszczędność: Zwróć uwagę na to, czy wybrane przez Ciebie oświetlenie jest energooszczędne. Możesz rozważyć zakup lamp LED, które są bardzo wydajne i długo wytrzymują.
  5. Budżet: Określ swój budżet i poszukaj oświetlenia, które mieści się w Twoich możliwościach finansowych. Pamiętaj, że nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby kupić dobrej jakości oświetlenie schodów.

  Oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu

  Oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas poruszania się po schodach. Kiedy czujnik wykryje ruch, automatycznie włączy oświetlenie, co ułatwi i umożliwi bezpieczne pokonanie schodów. To szczególnie przydatne w nocy lub w pomieszczeniach o słabym oświetleniu. Montaż takiego oświetlenia może również pomóc w oszczędności energii, ponieważ oświetlenie schodów będzie włączane tylko wtedy, gdy jest faktycznie potrzebne.