Podświetlenie TV  – poradnik  – Porady & Produkty

Podświetlenie TV – poradnik – Porady & Produkty

Jeśli jeszcze nie masz światła za telewizorem, to zamontuj je jeszcze dziś! A już nigdy nie będziesz chciał oglądać TV bez tylnego podświetlenia.

Podświetlenie za TV, szczególnie ważne jest dla Twojego wzroku. Jeśli oglądasz telewizor, siedząc w półmroku, przy zgaszonym głównym intensywnym świetle, ekran TV emituje dużą ilość światła, a za telewizorem jest ciemno, w takiej sytuacji oczy bardzo się męczą.Pomijając aspekt zdrowotny, to światło za TV wygląda bardzo ładnie, przyjemnie, nowocześnie.

Taśma LED, przyklejona do telewizora, sprawi że oglądanie ulubionych programów, będzie dużo bardziej komfortowe.

Jak zamontować? – na tylną ścianę telewizora, polecamy przykleić taśmę LED, rozciągniętą na całej długości. Jeśli telewizor jest wysoki, dobrym rozwiązaniem jest przyklejenie dwóch pasków taśmy LED, równolegle, jeden przy górnej krawędzi, a drugi przy dolnej.

Jeśli chcesz żeby światło, rozchodziło się równomiernie, zostaw odstęp pomiędzy krawędzią telewizora a taśmą LED, minimum 10cm.

Jaką moc taśmy wybrać? – jeśli jest to taśma jednokolorowa, polecamy taśmę 6W . Im mocniejsza tym lepiej – ale tylko jeśli zamontujemy ściemniacz (najlepiej dla wygody sterowany pilotem). Zbyt mocną taśmę zawsze można ściemnić, a za słabej taśmy już nie rozjaśnimy.

Ściemniacz z pilotem – ważna porada- jeśli chcesz zamontować ściemniacz, którym ściemnisz/rozjaśnisz, włączysz/wyłączysz taśmę LED, koniecznie wybierz sterownik, który komunikuje się z pilotem drogą radiową. Jeśli wybrał byś pilota na podczerwień, zmieniając programy w TV, zmieniał byś ustawienia taśmy.

Jaką barwę światła? – polecamy taśmę RGB +CCT, która umożliwia zmianę białej barwy, jak również kolorów, w zależności od nastroju. Taśma ta jest najbardziej uniwersalna, ponieważ można włączyć światło białe lub żółte, zielone, niebieskie, do wyboru do koloru 🙂.

Proponowany schemat montażu taśmy za TV: 

Potrzebujesz oświetlenia? Napisz od nas o indywidualną wycenę!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować