Reset włącznika LIVOLO

Reset włącznika LIVOLO

Nie ulega wątpliwości, że od czasu, kiedy na rynku pojawiły się nowoczesne, szklane systemy włączników i gniazdek Livolo, próżno szukać równie eleganckiego rozwiązania do nowoczesnych pomieszczeń. W naszej ofercie znaleźć można wiele różnych konfiguracji tego typu rozwiązań, które będą służyć przez lata. Wielu klientów jednak zgłasza się do nas z problemem niedziałających czujników włączania i wyłączania światła. Czy mechanizm ten jest wtedy zepsuty? Czy można go samodzielnie naprawić? Poniższy materiał rozwieje Wasze wątpliwości:

Włączniki Livolo to niezwykle wytrzymałe, zaawansowane technologicznie mechanizmy. Dlatego też ich awaria jest rzadką sytuacją. Jeśli czujnik ten nie działa, problem może tkwić w nieprawidłowej kalibracji urządzenia.

Wiele osób podczas remontu zdejmuje szklany panel, pozostawiając mechanizm w odpowiednim miejscu. Po zakończeniu prac remontowych i ponownym włączeniu korków niektórzy próbują kalibrować system Livolo jeszcze przed założeniem szklanego panelu. W takich wypadkach sensor zweryfikuje znacznie wyższą czułość, niż po dotyku przez panel. W rezultacie po założeniu całego urządzenia nie będzie ono działać prawidłowo.

Czy oznacza to, że system jest uszkodzony? Wcale nie! Dodatkowo – można w prosty sposób na nowo skalibrować mechanizm. Wystarczy wyłączyć korki, założyć szklany panel i z powrotem włączyć korki. Takie działanie pozwoli zresetować sensor i po ponownym doprowadzeniu prądu można go zaprogramować na nowo – już przez panel szklany.

Jeśli panel dalej nie reaguje, być może sensor został zbyt mocno przyciśnięty, przez co się zablokował. Aby go odblokować, należy wykręcić korki, zdjąć szklaną obudowę, a następnie za pomocą śrubokrętu płaskiego delikatnie wysunąć panel z sensorem z mechanizmu. Następnie wystarczy założyć obudowę i włączyć korki. Dzięki temu cały system powinien działać bezproblemowo.

Awarie czujnika Livolo zdarzają się niezwykle rzadko, jeśli jednak powyższe sposoby nie dały odpowiednich rezultatów, skontaktuj się z nami i zgłoś reklamacje.

Gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości dotyczące czujników Livolo czy innych kwestii oświetleniowych – czekamy na kontakt!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować