Ściemniacz LED czyli jak wybrać sterownik do taśmy LED  – PORADY & PRODUKTY

Ściemniacz LED czyli jak wybrać sterownik do taśmy LED – PORADY & PRODUKTY

Sterownik do taśmy LED jednokolorowej co umożliwia?

Wybór sterowników do taśmy LED jest spory. Każdy jednak ma za zadanie włączyć i wyłączyk pasek led, który jest podłączony do niego. Drugą funkcję jaką ma to jest rozjaśnianie i ściemnianie tego paska. Więcej z takiego sterownika nie jesteśmy wstanie uzyskać. Możemy przy zakupie jeszcze wybrać sposób sterowania: pilot czy aplikacja np na smartfonie.

Sterownik do taśmy LED która zmienia kolory (CCT RGB RGBW) co umożliwia?

W takim zestawie już mamy więcej możliwości jeśli chodzi o sterowanie. Sterownik ma takie same funkcje jak przy taśmie LED jednokolorowej ale do tego dochodzi dużo innych funkcji jak możliwość sterowania barwą światła dzięki zastosowaniu kolorów RGB. Sterowniki oferują różne sceny np światło pulsacyjne, zmieniające automatycznie barwę. Występują również modele, w których za pomocą pokrętła możemy płynnie zmieniać barwę światła.

Steruj kilkoma taśmami LED za pomocą 1 pilota

Decydując się na kilka sterowników do taśm LED nie musimy każdego paska sterować z innego pilota. Można sterować jednym co jest niewątpliwe sporym ułatwieniem. Wszystkie paski jakimi chcemy sterować dzielimy na strefy, np taśmy LED na sufice to strefa 1, paski pod szafką w kuchni to strefa 2, strefa 3 to oświetlenie w łazience za lustrem. Na pilocie wybieramy pierw strefę, którą chcemy sterować, naciskamy i od tego momentu sterujemy tylko tą strefą. Chcemy inną strefą sterować to wybieramy tą strefę i od tego momentu sterujemy wybraną strefą.

Taśma LED jednokolorowa jaki do niej pilot?

Taśma LED jednokolorowa nie pozwala Nam na duże możliwości sterowania to wystarczy prosty pilot z fukcją włącz – wyłącz oraz sterowanie mocą światła. Takim pilotem możemy sterować kilkoma sterownikami ale wszystkie urządzenia będą zachowywać się tak samo.


Taśma LED CCT ciepło-zimna jaki do niej pilot?

Decydując się na taśmę LED ciepła-zimna musimy wybrać odpowiedni pilot, który pozwoli w pełni wykorzystać możliwości tej taśmy. Pilot musi mieć opcję sterowania barwą światła. Dobrze gdyby była pełna, płynna regulacja od barwy ciepłej do zimnej. Oczywiście taki pilot ma również możliwość włączenia i wyłączenia paska oraz zmianę natężenia światła.

Taśma LED RGB jaki do niej pilot?

Pilot do taśmy RGB musi pozwolić sterować barwami, w które jest wyposażona taśma LED. Najlepiej gdyby taki pilot był wyposażony w możliwość płynnej regulacji kolorów np poprzez panel dotykowy. Fajnie gdyby miał również jakieś dodatkowe automatyczne programy sterujące paskiem LED.

Taśma LED RGBW jaki do niej pilot?

Taśma RGBW różni się od taśmy RGB tym że ta pierwsza ma możliwość świecenia kolorem + białym światłem a taśma RGB nie ma możliwości świecenia światłem białym. Dlatego decydując się na taśmę LED RGBW trzeba dobra pilot, który pozwoli w pełni wykorzystać możliwości paska. Umożliwy sterowanie zarówno kolorem jak i światłem białym. Wybierając pilot tylko do RGB nie będziemy mogli sterować barwą białą. Decydując się na pilot do barwy białej nie będziemy mogli sterować RGB.

Taśma LED jak podłączyć do sterownika

Aby cała instalacja dobrze działała trzeba dobrze wszystko podłączyć. W innym wypadku możemy spalić sterownik lub pasek.
Zasilanie 230V podłączamy do zasilacza wejście 230V. Z zasilacza z wyjścia na 12V/24V podłączamy się do sterownika. A ze sterownika podłączamy sie do paska LED. Zasilacz musimy dopasować do mocy potrzebnej przez pasek.

Każdy następny odbiornik wydłuża zasięg

Maksymalny zasięg takiego odbiornika od pilota to 30 metrów na otwartej przestrzeni. Po zaniku zasilania, zapamiętuje ostatnie ustawienia. Nie powoduje efektu stroboskopu (nie miga światło co nie męczy oczu)

Czy do istniejącej instalacji można dołożyć sterownik?

Sterownik można dołożyć do istniejącej instalacji trzeba tylko znaleźć miejsce aby go umiejscowić. Tak jak było pokazane na schemacie wyżej wystarczy takim sterownikiem wpiąć się w instalację pomiędzy zasilaczem a paskiem LED.

Nie wiesz, jakie sterownik wybrać? Napisz do nas:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować