13 sposobów na oświetlenie LED salonu – Porady & Produkty

13 sposobów na oświetlenie LED salonu – Porady & Produkty

Wierzymy że oświetlenie może wprowadzić magiczny nastrój do Twojego mieszkania! Dlatego pomagamy Ci wybrać najciekawsze rozwiązania, najlepiej pasująca barwę światła, która będzie pasowała do kolorów ścian, a całość stworzy niesamowity klimat!

Przedstawiamy nowoczesne, modne i przede wszystkim sprawdzone sposoby na piękne światło w salonie!

Jaką barwę światła wybrać?

 • Kolory światła mieszają się ze sobą, więc w jednym pomieszczeniu możesz mieć i ciepłą i zimną barwę światła!
 • Ciepłe kolory ścian dobrze komponują się z ciepłymi kolorami światła 2200K, 3000K, 4000K
 • Chłodne kolory ścian czyli np: szary kolor, doskonale komponują się z chłodnymi kolorami światła 6000K, ale również z bardzo uniwersalną barwą 4000K
 • Drewno najlepiej współgra z ciepłym światłem 2200K i 3000K

1. Taśma LED w podwieszanym suficie

Do stworzenia podwieszanego sufitu, a na nim wnęk na których montuje się taśmę LED, wykorzystuje się głównie płyty karton gipsowe. Na płycie montuje się taśmę LED, która układa się w stronę sufitu żeby światło rozmyło się po jego powierzchni. Imitację sufitu podwieszanego można stworzyć również używając gzymsów.

Jest to piękne, proste i klasycznie wyglądające rozwiązanie, zawsze modne, zawsze pasujące do wnętrza, a samo światło rozlane po suficie, jest miękkie, przyjemne dla oka, jest to najlepsze światło czyli światło odbite. Taka scena świetlna tworzy przyjemny klimat do przebywania w pomieszczeniu. 

Do podwieszanych sufitów najlepiej wybrać taśmę LED o mocy 10W, która daje sporo światła, a jeśli zajdzie potrzeba zmniejszenia natężenia oświetlenia, przy pomocy sterownika do taśmy LED, można zmniejszyć ilość światła. Wielu klientów decyduje się również na taśmę z możliwością zmiany barwy światła, lub temperatury bieli, żeby zmieniać nastrój we wnętrzu.

Produkty których potrzebujesz żeby tak oświetlić sufit:

2. Lampy szynowe, szynoprzewody magnetyczne

Szyny lub inaczej szynoprzewody magnetyczne – to oświetlenie niskonapięciowe, czyli bardzo bezpieczne, na suficie lub wewnątrz przymocowana jest szyna, lampy szynowe można wpinać lub wyciągać i przesuwać w dowolnym momencie, w niektórych z nich również zmieniać ich kąt i kierunek świecenia. Duży wybór lamp stwarza możliwość częstych zmian wystroju i dostosowania oświetlenia do funkcji. Żeby zestaw działał, niezbędny jest zasilacz 48V. Szyny można docinać na dowolną długość. 

Produkty których potrzebujesz żeby stworzyć takie rozwiązanie:

3. Lampy RINGI

Od dłuższego czasy lampy ring utrzymują się we wnętrzarskich trendach. Są to typowo dekoracyjne lampy, dostępne w kilku kolorach – wyjątkowo popularny jest kolor złoty, ale mogą być czarne, czy pomalowane na dowolny wybrany RAL. Jako producent możemy je wykonać w różnych wersjach, także jako kilka ringów połączonych w jedną lampę, ogranicza nas kreatywność.

Źródłem światła w ringach jest wysokiej jakości taśma led 24V o wysokim współczynniku oddawania barwy CRI>90 (to ważne, dzięki temu koloru materiałów wykończeniowych we wnętrzu prezentują się tak jak powinny). Jako że jest to lampa dekoracyjna wybierzemy ją do powieszenia w reprezentacyjnym miejscu nad stołem jadalnianym, stolikiem kawowym czy kanapą, raczej nie jako główne i najmocniejsze oświetlenie w pomieszczeniu.

Możesz rozbudować każdą lampę o możliwość ściemniania za pomocą pilota, panelu ściennego lub aplikacji w telefonie!

Produkty które możesz zamówić na stronie:

4. Lampy liniowe LED

Lampy liniowe to nasz topowy produkt. Są bardzo uniwersalne, pasują do niemal każdego wnętrza – można je powiesić nad stołem, kanapą, wyspą czy biurkiem. Bardzo dobrze doświetlają pomieszczenie. Źródło światła w tych lampach to wysokiej jakości taśma led 24V o wysokim współczynniku oddawania barwy CRI>90 (to ważne, dzięki temu koloru materiałów wykończeniowych we wnętrzu prezentują się tak jak powinny).

Jako producent możemy je wykonać w dowolnym wymiarze i kolorze z palety RAL, więc jeżeli na stronie nie ma potrzebnej wersji lampy napisz lub zadzwoń do nas.

Możesz rozbudować każdą lampę o możliwość ściemniania za pomocą pilota, panelu ściennego lub aplikacji w telefonie!

Jeśli interesują Cię lampy w innych kształtach zerknij na naszą podstronę z lampami:

https://www.kingled.pl/sklep/lampy/

Produkty które możesz zamówić na stronie:

5. Gzymsy LED 

Gzymsy które montuje się około 10-15 cm pod sufitem, a na nich klei się taśmę LED skierowana w stronę sufitu. Taka instalacja daje światło odbite, czyli najbardziej przyjemne dla ludzkiego oka.

Gzymsy występują w różnych wzorach, a na sam gzyms można zamontować taśmę LED w dowolnej barwie światła. Światło padające z gzymsów na sufit to nie tylko oświetlenie, to również piękna ozdoba całego pomieszczenia, to światło tworzy wspaniały klimat pomieszczenia! (gzyms mam ja /autor tekstu/ i gzymsy doradzam każdemu znajomemu i każdy jest mega zadowolony!)

Przy tym rozwiązaniu, ważne żeby taśma LED była klejona do płaskownika z aluminium, który odprowadzi ciepło, dzięki czemu taśma dłużej zachowa swoje pierwotne właściwości. 
Światłem które emituje taśma LED, można sterować, dowolnie można ją przygaszać lub rozjaśniać. Potrzebny jest do tego sterownik.

Do osadzenia na gzymsach, najlepiej wybrać taśmę LED o mocy 10W, która daje sporo światła, a jeśli zajdzie potrzeba zmniejszenia natężenia oświetlenia, przy pomocy sterownika do taśmy LED, można zmniejszyć ilość światła. Wielu klientów decyduje się również na taśmę z możliwością zmiany barwy światła, lub temperatury bieli, żeby zmieniać nastrój we wnętrzu.

Produkty których potrzebujesz żeby tak oświetlić sufit:

Zobacz porównanie, jak wygląda pomieszczenie ze światłem odbitym i bez:

Widać różnicę, na drugim zdjęciu pomieszczenie wygląda jakby było delikatnie podwyższone! To właśnie sprawia światło odbite.

6. Oświetlenie zabudowy karnisza dające piękną poświatę na ściany i okna

Za pomocą listwy maskuje się karnisz a pomiędzy listwą a ścianą montuje się taśmę LED, która swoje światło rozlewa po ścianie tworząc piękny efekt, co daje równocześnie oświetlenie i dekorację. Listwę moną pociągnąć wzdłuż ściany, nie tylko wzdłuż karnisza, a im dłuższy odcinek tym ciekawszy efekt. 

Przy tym rozwiązaniu, ważne żeby taśma LED była klejona do płaskownika z aluminium, który odprowadzi ciepło, dzięki czemu taśma dłużej zachowa swoje pierwotne właściwości.

Światłem które emituje taśma LED, można sterować, dowolnie można ją przygaszać lub rozjaśniać. Potrzebny jest do tego sterownik.

Do tego rozwiązania najlepiej wybrać taśmę LED o mocy 10W, która daje sporo światła, a jeśli zajdzie potrzeba zmniejszenia natężenia oświetlenia, przy pomocy sterownika do taśmy LED, można zmniejszyć ilość światła. Wielu klientów decyduje się również na taśmę z możliwością zmiany barwy światła, lub temperatury bieli, żeby zmieniać nastrój we wnętrzu.

Produkty których potrzebujesz żeby zrobić takie oświetlenie:

* zabudowę karnisza można stworzyć z płyt karton gipsowych lub wybrać gotowe rozwiązania dostępne tu

7. Podświetlenie krawędziowe ściany

Prze piękny i ciekawy efekt. Takie rozwiązanie daje światło klimatyczne, raczej to nie będzie bardzo mocne źródło światła, które potraktujemy do czytania, ale będzie to piękne ozdobienie naszego wnętrza.

Taśma LED schowana w krawędzi, emituje rozproszone światło, które nie tylko doskonale ozdabia pomieszczenia, ale i daje przyjemne doświetlenie pomieszczenia.

Przy tym rozwiązaniu, ważne żeby taśma LED była klejona do aluminium które odprowadza ciepło i może to być profil zamknięty szybką, lub płaskownik, dzięki czemu taśma dłużej zachowa swoje pierwotne właściwości.

Do tego rozwiązania najlepiej wybrać taśmę LED o mocy 10W, kóra daje sporo światła, a jeśli zajdzie potrzeba zmniejszenia natężenia oświetlenia, przy pomocy sterownika do taśmy LED, można zmniejszyć ilość światła. Wielu klientów decyduje się również na taśmę z możliwością zmiany barwy światła, lub temperatury bieli, żeby zmieniać nastrój we wnętrzu.

Produkty których potrzebujesz żeby tak oświetlić sufit:

8. Dekoracyjne podświetlenie półek

Jest to głównie ozdobne oświetlenie, raczej nie daje to możliwości czytania, więc to nie ma być jedyne źródło światła, ale jako dodatek, takie oświetlenie wprowadza niesamowitą dekorację światłem. Im więcej źródeł światła tym lepiej, pod warunkiem że żadne światło nie będzie raziło w oczy.

Żeby oświetlenie półek było ładne i trwałe, taśmę LED która będzie źródłem światła, należy zamontować w aluminiowym profilu, który pełni funkcję ozdobnej obudowy dla taśmy, ale również odprowadza ciepło z taśmy, co wydłuża jej żywotność.

Produkty których potrzebujesz do oświetlenia półek:

Najlepszym wyborem do dekoracyjnego oświetlenia półek będzie taśma dająca efekt ciągłej linii światła COB FOB. Dostępna jest wersja MONO z jednym kolorem, oraz taka z możliwością zmiany temperatury bieli (CCT) czy kolorów RGB.

Jeśli nie chcesz mieć klasycznego pilota, ale fajnie byłoby mieć możliwość ściemniania taśmy MONO (jednokolorowej) wybierz poilot mini R1-1 – komunikuje się bezprzewodowo ze sterownikiem, możesz go przypiąć na magnes, zamontować lub położyć gdziekolwiek chcesz.

9. Oświetlenie za telewizorem

To nie tylko ozdoba ale również poprawa jakości oglądania telewizora, oraz odciążenie oczu.

Oświetlenie montowane za telewizorem, pięknie wygląda, oraz zmniejsza kontrast pomiędzy światłem ekranu telewizora a ścianą dookoła. Jak ściana za telewizorem nie jest oświetlona, to jest duży kontrast pomiędzy ścianą a ekranem, a dodatkowe oświetlenie za telewizorem, niweluje kontrast dzięki czemu oczy mniej się męczą a oglądanie telewizora staje się przyjemniejsze.

Żeby stworzyć oświetlenie za telewizorem wystarczy 1m taśmy LED o mocy 10W, lub taśmy z możliwością zmiany barwy RGBW (trzy kolory red green blue + white), 1m profilu aluminiowego z szybką, najlepiej mleczną żeby dobrze rozproszyła światło, zaślepki do profilu i zasilacz do taśmy LED, a dodatkowo można dobrać sterownik na pilota:

Produkty których potrzebujesz:

10. Lampy szynowe 

Lampy szynowe to takie gdzie na suficie przymocowana jest szyna, do której wpina się lampy, a same lampy można przesuwać i zmieniać ich kąt i kierunek świecenia. Jeśli do takich lamp zastosuje się żarówki LED o wąskim kącie świecenia, to można stworzyć bardzo ciekawą grę świateł, czyli np: część światła skierować na regały z półkami, część na stół a że żarówki będą świecić wąskim kątem światła, to w reszcie przestrzeni będzie panować półcień. Szyna może być 1 fazowa, lub 3 fazowa, co oznacza że albo wszystkie lampy zaświecą się równocześnie, albo będzie można je podzielić na dwie sekcje.

Produkty które potrzebujesz żeby stworzyć takie rozwiązanie:

11. Oprawy tuby

Rozwiązanie pasujące do każdego typu pomieszczenia. Tuby bardzo dobrze komponują się z każdym wnętrzem.

W salonie, oświetlenie powinno tworzyć nastrój, a tuby to po prostu oświetlenie, ale bardziej użyteczne niż nastrojowe, dlatego polecamy to rozwiązanie jako dodatkowe lampy do podwieszanego sufitu z taśmą LED albo gzymsów oświetleniowych (światło z taśmy LED stworzy klimat pomieszczenia, a światło z TUBY doświetli miejsca gdzie potrzeba więcej oświetlenia, np: do czytania).

Polecamy TUBY na wymienne żarówki(zawsze można zmienić barwę, zmienić moc żarówki), a same żarówki polecamy takie które nie rażą w oczy, czyli wąskokątne:

Produkty:

12. Oprawki na żarówki GU10

Rozwiązanie pasujące do każdego typu pomieszczenia.

W salonie, oświetlenie powinno tworzyć nastrój, a żarówki to po prostu oświetlenie, ale bardziej użyteczne niż nastrojowe, dlatego polecamy to rozwiązanie jako dodatkowe lampy do podwieszanego sufitu z taśmą LED (światło z taśmy LED stworzy klimat pomieszczenia, a światło z żarówki doświetlą miejsca gdzie potrzeba więcej oświetlenia, np: do czytania).

Żarówki polecamy takie które nie rażą w oczy, czyli wąskokątne:

13. Oświetlenie ozdobne pod meblami

Pod meblami należy zamontować taśmę LED, najlepiej w aluminiowym profilu, który osłoni ją, rozproszy światło i odprowadzi ciepło z taśmy co wydłuża jej czas życia.

Bardzo ciekawy i ładnie wyglądający efekt oświetleniowy.

Żeby stworzyć takie oświetlenie potrzebujesz:

Potrzebujesz pomocy w skompletowaniu produktów? Zapraszamy do kontaktu!

  Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

  - kliknij aby skopiować

  Sposoby na oświetlenie LED salonu

  Istnieje wiele sposobów na oświetlenie salonu, w zależności od preferencji i potrzeb. Oto kilka pomysłów:

  1. Oświetlenie górne: Może to być tradycyjny żyrandol lub sufitowa lampa typu plafon. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz uzyskać równomierne, ogólne oświetlenie pomieszczenia.
  2. Kinkiety: To małe lampy, które można zamontować na ścianie. Są one doskonałym sposobem na dodanie punktowego oświetlenia do salonu, np. nad komodą lub nad kanapą.
  3. Lampy stołowe: Te lampy są idealne do umieszczenia na stoliku kawowym lub na komodzie. Są doskonałym sposobem na oświetlenie czytania lub innych zajęć w salonie.
  4. Oświetlenie podłogowe: Lampy podłogowe są doskonałym sposobem na dostarczenie dodatkowego, ciepłego oświetlenia do salonu. Można je ustawić przy kanapie lub fotelu, aby uzyskać przytulne miejsce do relaksu.
  5. Oświetlenie LED: LED-y to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które jest coraz popularniejsze w oświetleniu wnętrz. Można je zamontować pod sufitem lub nad szafkami, aby uzyskać dodatkowe, funkcjonalne oświetlenie.

  Taśma LED pomysły

  Taśmy LED mogą być wykorzystywane do oświetlania różnych miejsc i przedmiotów w różny sposób. Oto kilka pomysłów na ich zastosowanie:

  1. Oświetlenie mebli, takich jak kuchenka, półki, szafki, a także ram okiennych i drzwi.
  2. Podświetlenie obrazów lub plakatów.
  3. Stworzenie efektu oświetlenia punktowego w pomieszczeniach, np. nad stołem, fotelami, łóżkiem.
  4. Zastosowanie taśm LED do oświetlenia schodów, co zwiększy ich bezpieczeństwo.
  5. Podświetlenie szafek kuchennych lub szaf w sypialni.
  6. Zastosowanie taśm LED do dekoracji okien, drzwi, a nawet ścian.
  7. Stworzenie niepowtarzalnego oświetlenia na imprezach lub eventach.
  8. Oświetlenie akwarium lub innych zbiorników z wodą.
  9. Zastosowanie taśm LED w samochodzie, np. do podświetlenia bagażnika lub podłogi.
  10. Stworzenie nastrojowego oświetlenia na tarasie lub w ogrodzie.

  Jakie oświetlenie do salonu?

  Jeśli chcesz wybrać odpowiednie oświetlenie do salonu, istnieje kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, należy zastanowić się nad funkcjami, jakie ma spełniać oświetlenie w salonie. Czy będzie ono głównym źródłem światła, czy też ma pełnić funkcję dekoracyjną? Kolejnym ważnym czynnikiem jest styl wnętrza. Należy wybrać oświetlenie, które będzie pasować do wystroju salonu i dodawać mu charakteru. Trzecim ważnym czynnikiem jest rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniu. Warto zastanowić się, gdzie będą umieszczone główne źródła światła, a także, czy potrzebne są dodatkowe punkty świetlne, np. na suficie, czy też na ścianach.

  Jeśli chodzi o rodzaje oświetlenia, to do salonu najlepiej sprawdzą się lampy wiszące, plafony lub kinkiety. Lampy wiszące są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz uzyskać główne źródło światła w pomieszczeniu. Plafony sprawdzą się, jeśli szukasz łatwego sposobu na oświetlenie dużych powierzchni. Kinkiety są idealne, jeśli chcesz podkreślić określone elementy w pomieszczeniu, np. obraz na ścianie lub komodę.

  Jakie wybrać oświetlenie led do salonu z kuchnią?

  Wybór oświetlenia LED do salonu z kuchnią zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia oraz charakter wnętrza. Jeśli salon jest duży i otwarty, można rozważyć zastosowanie kilku źródeł światła, np. lamp wiszących, kinkietów lub plafonów. W takim przypadku dobrze jest też zaplanować oświetlenie dodatkowe, np. pod szafkami w kuchni czy nad stołem.

  Jeśli salon jest mniejszy, można skupić się na jednym lub dwóch źródłach światła głównym, np. lampie wiszącej lub plafonie. W takim przypadku dobrze jest zastosować oświetlenie o mocy odpowiedniej do wielkości pomieszczenia, tak aby zapewnić odpowiednią jasność i komfort widzenia.

  Oprócz tego warto zwrócić uwagę na barwę światła LED. W salonie z kuchnią dobrze sprawdzi się światło o barwie ciepłej, które tworzy przyjemny, domowy klimat. Można też zastosować światło o barwie neutralnej lub chłodnej, jeśli chcemy uzyskać bardziej nowoczesny i elegancki efekt.

  Podsumowując, przy wyborze oświetlenia LED do salonu z kuchnią należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, charakter wnętrza oraz barwę światła. Ważne jest też, aby dobrać oświetlenie o odpowiedniej mocy, tak aby zapewnić odpowiednią jasność i komfort widzenia.

  Oświetlenie salonu sufitowe jak wybrać?

  Wybór oświetlenia sufitowego do salonu zależy od kilku czynników. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia sufitowego do salonu:

  1. Wielkość pomieszczenia: W przypadku dużych salonów lepiej jest zastosować więcej niż jedno źródło światła, aby uzyskać równomierne oświetlenie.
  2. Wysokość sufitu: Przy niskich sufitach lepsze będą niższe lampy sufitowe, natomiast przy wysokich sufitach można zastosować lampy wiszące lub plafoniery.
  3. Funkcja pomieszczenia: Jeśli salon jest również miejscem pracy, lepsze będą lampy z możliwością regulacji jasności i kierunku światła.
  4. Styl wnętrza: Oświetlenie sufitowe powinno być dopasowane do stylu wnętrza. Na przykład, do nowoczesnych wnętrz lepsze będą proste, geometryczne kształty lamp, natomiast do bardziej tradycyjnych wnętrz lepsze będą lampy zdobione i ozdobne.
  5. Rodzaj żarówek: Dostępne są różne rodzaje żarówek, takie jak żarówki LED, halogenowe i żarówki kompaktowe fluorescencyjne (CFL). Każdy z nich ma swoje wady i zalety, więc warto zapoznać się z ich charakterystykami przed wyborem.
  6. Sposób montażu: Lampy sufitowe mogą być montowane na suficie lub na ścianie. W zależności od potrzeb i preferencji warto wybrać odpowiedni sposób montażu.
  7. Budżet: Oczywiście, cena jest również ważnym czynnikiem przy wyborze oświetlenia sufitowego. Warto porównać ceny różnych lamp i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i możliwoś