fbpx
11 sposobów na oświetlenie LED salonu – Porady & Produkty

11 sposobów na oświetlenie LED salonu – Porady & Produkty

Wierzymy że oświetlenie może wprowadzić magiczny nastrój do Twojego mieszkania! Dlatego pomagamy Ci wybrać najciekawsze rozwiązania, najlepiej pasująca barwę światła, która będzie pasowała do kolorów ścian, a całość stworzy niesamowity klimat!

Przedstawiamy nowoczesne, modne i przede wszystkim sprawdzone sposoby na piękne światło w salonie!

Jaką barwę światła wybrać?

 • Kolory światła mieszają się ze sobą, więc w jednym pomieszczeniu możesz mieć i ciepłą i zimną barwę światła!
 • Ciepłe kolory ścian dobrze komponują się z ciepłymi kolorami światła 2200K, 3000K, 4000K
 • Chłodne kolory ścian czyli np: szary kolor, doskonale komponują się z chłodnymi kolorami światła 6000K, ale również z bardzo uniwersalną barwą 4000K
 • Drewno najlepiej współgra z ciepłym światłem 2200K i 3000K

1. Gzymsy LED 

Gzymsy które montuje się około 10-15 cm pod sufitem, a na nich klei się taśmę LED skierowana w stronę sufitu. Taka instalacja daje światło odbite, czyli najbardziej przyjemne dla ludzkiego oka.

Gzymsy występują w różnych wzorach, a na sam gzyms można zamontować taśmę LED w dowolnej barwie światła. Światło padające z gzymsów na sufit to nie tylko oświetlenie, to również piękna ozdoba całego pomieszczenia, to światło tworzy wspaniały klimat pomieszczenia! (gzyms mam ja /autor tekstu/ i gzymsy doradzam każdemu znajomemu i każdy jest mega zadowolony!)

Przy tym rozwiązaniu, ważne żeby taśma LED była klejona do płaskownika z aluminium, który odprowadzi ciepło, dzięki czemu taśma dłużej zachowa swoje pierwotne właściwości. 
Światłem które emituje taśma LED, można sterować, dowolnie można ją przygaszać lub rozjaśniać. Potrzebny jest do tego sterownik.

Do osadzenia na gzymsach, najlepiej wybrać taśmę LED o mocy 8,4W, która daje sporo światła, a jeśli zajdzie potrzeba zmniejszenia natężenia oświetlenia, przy pomocy sterownika do taśmy LED, można zmniejszyć ilość światła.

Produkty które potrzebujesz żeby tak oświetlić sufit:

Zobacz porównanie, jak wygląda pomieszczenie ze światłem odbitym i bez:

2. Oświetlenie zabudowy karnisza dające piękną poświatę na ściany i okna

Za pomocą listwy maskuje się karnisz a pomiędzy listwą a ścianą montuje się taśmę LED, która swoje światło rozlewa po ścianie tworząc piękny efekt, co daje równocześnie oświetlenie i dekorację. Listwę moną pociągnąć wzdłuż ściany, nie tylko wzdłuż karnisza, a im dłuższy odcinek tym ciekawszy efekt. 

Przy tym rozwiązaniu, ważne żeby taśma LED była klejona do płaskownika z aluminium, który odprowadzi ciepło, dzięki czemu taśma dłużej zachowa swoje pierwotne właściwości.

Światłem które emituje taśma LED, można sterować, dowolnie można ją przygaszać lub rozjaśniać. Potrzebny jest do tego sterownik.

Do tego rozwiązania najlepiej wybrać taśmę LED o mocy 8,4W, która daje sporo światła, a jeśli zajdzie potrzeba zmniejszenia natężenia oświetlenia, przy pomocy sterownika do taśmy LED, można zmniejszyć ilość światła.

Produkty które potrzebujesz żeby zrobić takie oświetlenie:

* zabudowę karnisza można stworzyć z płyt karton gipsowych lub wybrać gotowe rozwiązania dostępne tu

3. Podświetlenie krawędziowe ściany

Prze piękny i ciekawy efekt. Takie rozwiązanie daje światło klimatyczne, raczej to nie będzie bardzo mocne źródło światła, które potraktujemy do czytania, ale będzie to piękne ozdobienie naszego wnętrza.

Taśma LED schowana w krawędzi, emituje rozproszone światło, które nie tylko doskonale ozdabia pomieszczenia, ale i daje przyjemne doświetlenie pomieszczenia.

Przy tym rozwiązaniu, ważne żeby taśma LED była klejona do aluminium które odprowadza ciepło i może to być profil zamknięty szybką, lub płaskownik, dzięki czemu taśma dłużej zachowa swoje pierwotne właściwości.

Do tego rozwiązania najlepiej wybrać taśmę LED o mocy 8,4W, kóra daje sporo światła, a jeśli zajdzie potrzeba zmniejszenia natężenia oświetlenia, przy pomocy sterownika do taśmy LED, można zmniejszyć ilość światła.

Produkty które potrzebujesz żeby tak oświetlić sufit:

4. Taśma LED w podwieszanym suficie

Do stworzenia podwieszanego sufitu, a na nim wnęk na których montuje się taśmę LED, wykorzystuje się głównie płyty karton gipsowe. Na płycie montuje się taśmę LED, która układa się w stronę sufitu żeby światło rozmyło się po jego powierzchni.

Jest to piękne, proste i klasycznie wyglądające rozwiązanie, zawsze modne, zawsze pasujące do wnętrza, a samo światło rozlane po suficie, jest miękkie, przyjemne dla oka, jest to najlepsze światło czyli światło odbite. Taka scena świetlna tworzy przyjemny klimat do przebywania w pomieszczeniu. 

Do podwieszanych sufitów najlepiej wybrać taśmę LED o mocy 8,4W, która daje sporo światła, a jeśli zajdzie potrzeba zmniejszenia natężenia oświetlenia, przy pomocy sterownika do taśmy LED, można zmniejszyć ilość światła.

Produkty które potrzebujesz żeby tak oświetlić sufit:

5. Dekoracyjne podświetlenie półek

Jest to głównie ozdobne oświetlenie, raczej nie daje to możliwości czytania, więc to nie ma być jedyne źródło światła, ale jako dodatek, takie oświetlenie wprowadza niesamowitą dekorację światłem. Im więcej źródeł światła tym lepiej, pod warunkiem że żadne światło nie będzie raziło w oczy.

Żeby oświetlenie półek było ładne i trwałe, taśmę LED która będzie źródłem światła, należy zamontować w aluminiowym profilu, który pełni funkcję ozdobnej obudowy dla taśmy, ale również odprowadza ciepło z taśmy, co wydłuża jej żywotność.

Produkty które potrzebujesz do oświetlenia półek:

6. Oświetlenie za telewizorem

To nie tylko ozdoba ale również poprawa jakości oglądania telewizora, oraz odciążenie oczu.

Oświetlenie montowane za telewizorem, pięknie wygląda, oraz zmniejsza kontrast pomiędzy światłem ekranu telewizora a ścianą dookoła. Jak ściana za telewizorem nie jest oświetlona, to jest duży kontrast pomiędzy ścianą a ekranem, a dodatkowe oświetlenie za telewizorem, niweluje kontrast dzięki czemu oczy mniej się męczą a oglądanie telewizora staje się przyjemniejsze.

Żeby stworzyć oświetlenie za telewizorem wystarczy 1m taśmy LED o mocy 8,4W, 1m profilu aluminiowego z szybką, najlepiej mleczną żeby dobrze rozproszyła światło, zaślepki do profilu i zasilacz do taśmy LED, a dodatkowo można dobrać sterownik na pilota:

Produkty które potrzebujesz:

7. Oprawy tuby

Rozwiązanie pasujące do każdego typu pomieszczenia. Tuby bardzo dobrze komponują się z każdym wnętrzem.

W salonie, oświetlenie powinno tworzyć nastrój, a tuby to po prostu oświetlenie, ale bardziej użyteczne niż nastrojowe, dlatego polecamy to rozwiązanie jako dodatkowe lampy do podwieszanego sufitu z taśmą LED albo gzymsów oświetleniowych (światło z taśmy LED stworzy klimat pomieszczenia, a światło z TUBY doświetli miejsca gdzie potrzeba więcej oświetlenia, np: do czytania).

Polecamy TUBY na wymienne żarówki(zawsze można zmienić barwę, zmienić moc żarówki), a same żarówki polecamy takie które nie rażą w oczy, czyli wąskokątne:

Produkty:

8. Oprawki na żarówki GU10

Rozwiązanie pasujące do każdego typu pomieszczenia.

W salonie, oświetlenie powinno tworzyć nastrój, a żarówki to po prostu oświetlenie, ale bardziej użyteczne niż nastrojowe, dlatego polecamy to rozwiązanie jako dodatkowe lampy do podwieszanego sufitu z taśmą LED (światło z taśmy LED stworzy klimat pomieszczenia, a światło z żarówki doświetlą miejsca gdzie potrzeba więcej oświetlenia, np: do czytania).

Żarówki polecamy takie które nie rażą w oczy, czyli wąskokątne:

9. Lampy szynowe 

Lampy szynowe to takie gdzie na suficie przymocowana jest szyna, do której wpina się lampy, a same lampy można przesuwać i zmieniać ich kąt i kierunek świecenia. Jeśli do takich lamp zastosuje się żarówki LED o wąskim kącie świecenia, to można stworzyć bardzo ciekawą grę świateł, czyli np: część światła skierować na regały z półkami, część na stół a że żarówki będą świecić wąskim kątem światła, to w reszcie przestrzeni będzie panować półcień. 

Produkty które potrzebujesz żeby stworzyć takie rozwiązanie:

10. Oświetlenie ozdobne pod meblami

Pod meblami należy zamontować taśmę LED, najlepiej w aluminiowym profilu, który osłoni ją, rozproszy światło i odprowadzi ciepło z taśmy co wydłuża jej czas życia.

Bardzo ciekawy i ładnie wyglądający efekt oświetleniowy.

Żeby stworzyć takie oświetlenie potrzebujesz:

11. Lampy nad stołem

Jeśli w pomieszczeniu masz już światło z taśmy LED, które ozdobi pomieszczenie i wprowadzi piękny efekt, warto doświetlić sam stół.

Polecamy do tego lampy (lampy najlepiej zamontować około 70cm nad blatem stołu):

Potrzebujesz pomocy w skompletowaniu produktów? Zapraszamy do kontaktu!

  Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

  Opinie
  Opinie Google Wszystkich opinii:
  Średnia ocen:
  ★★★★★
  Zobacz wszystkie opinie