Sufit podwieszany w kuchni – taśma LED – PRODUKTY & INSPIRACJE

Sufit podwieszany w kuchni – taśma LED – PRODUKTY & INSPIRACJE

Sufit podwieszany w kuchni

Sufit podwieszany sprawdzi się w kuchni. Warto wykorzystać ten motyw w planowaniu wnętrz kuchni. Taki sufit optycznie powiększy sufit. Bardzo często takie rozwiązanie jest stosowane nad wyspą. Również rozjaśni ciemną kuchnię. Dobierając odpowiednią moc taśmy LED możemy takie rozwiązanie traktować jako główne światło. Do takiej aranżacji kuchni należy użyć mocnego paska LED np 20W.  Nie zawsze potrzebujemy dużo światła w kuchni więc zamiast mocnego paska LED możemy użyć słabszego i używać go np w nocy gdy chcemy się napić wystarczy odpalić słabszy pasek led, zamiast głównego światła.

Sufit podwieszany LED optycznie powiększa pomieszczenie

Oświetlenie LED do kuchni można dobrowolnie kształtować wszystko zależy od Naszej fantazji i wyobraźni. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest obniżenie nad wyspą lub na obszarze całej kuchni. Tak samo jest z umieszczeniem paska LED. Najczęściej montowany jest po obrysie podwieszanego sufitu. Dzięki całej konstrukcji światło nie świeci bezpośrednio na kuchnię, tylko światłem odbitym co dodatkowo powiększa optycznie pomieszczenie. A światło odbite nie razi po oczach, jest przyjemniejsze.

Polecamy te produkty:

Jaka taśma LED na sufit podwieszany?

Przed zakupem tego typu oświetlania musimy się zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać i w ten sposób dobieramy moc paska LED. Jak chcemy więcej światła to musimy wykorzystać mocniejsze paski LED. Analogicznie a jak chcemy tylko do podświetlenia to wybieramy słabsze. Wybierając 18W w pasku LED możemy stosować jako główne światło. Z 8,4W paska led będziemy mieli światła ani za dużo ani za mało. Zawsze można do takiego paska Led zamontować ściemniacz. Wtedy nie ma obawy że będziemy mieli za dużo czy za mało światła. Kupujemy mocniejszy pasek i ściemniaczem ustawiamy sobie potrzebną ilość światła.

Jaka barwa światła do kuchni?

Odpowiednia barwa to albo 3000K – Barwa światła zbliżona do barwy tradycyjnej żarówki występującej przed epoką ledową (2800K) – zwana białą ciepłą. Dobrze pasuje ponieważ wprowadza przyjemny ciepły nastrój. Taka barwa doskonale zgrywa się z ciepłymi kolorami otoczenia. Tego koloru światła nie polecamy do pracy, ponieważ światło w kolorze 3000K wprowadza odprężenie, rozluźnienie, relaks, co nie wpływa motywująco do działania. Ae w kuchni sprawdzi się bardzo dobrze lub 4000K Najbardziej uniwersalna barwa światła. Pomiędzy światłem ciepłym a zimnym dlatego czasami nazywaną barwą neutralną. Barwa 4000K pasuje do każdego pomieszczenia a raczej do kolorystyki ścian, mebli i dodatków. Obecnie najczęściej wybierana barwa ze względu na to że pasuje osobą które lubią ciepłe światło i osobą które lubią zimne światło, jest całkowicie pośrodku. Ta barwa w przeciwieństwie do barwy ciepłej (~2700K) nie wywołuje senności. Otoczenie oświetlone tym kolorem światła wygląda świeżo, a kolory są naturalne, wyglądają jak w świetle słonecznym. Światło bardzo podobne do słonecznego, jest przyjemne dla oczu. Dlatego przygotowywane posiłki wyglądają naturalnie.

Podwieszany sufit, jak zamontować taśmę LED

Taśmę LED na “półkach” w konstrukcji sufitu możemy zamontować zarówno na brzegu tuż przy końcu tej półki jak i głębiej. Ilość światła jest właśnie zależna od miejscu montażu tej taśmy i mocy na jaką się zdecydowaliśmy kupując taśmę LED. Dodatkowo taki pasek można zamontować w profil i przysłonić go przesłoną.

Aby efekt był jak najlepszy to pasek LED musimy zamontować wokół zrobionej konstrukcji. Pasek można docinać i łatwo kształtować ponieważ jest to elastyczna taśma którą można obcinać co 5 cm. Podłącza się dwoma cienkimi kablami. Aby ułatwić pracę z taśmami LED można dokupić różne akcesoria np. kątownik do podłączenia dwóch taśm czy podłączenie taśmy do zasilacza.

Sufit podwieszany w małej kuchni

Połączenie podwieszanego sufitu i paska LED na pewno powiększy optycznie kuchnię a dodatkowo nada wnętrzu nowoczesnego charakteru. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie ale przed zakupem i montażem warto przemyśleć całą koncepcję.

Do oświetlenia sufitu polecamy te produkty:

Potrzebujesz pomocy w wyborze oświetlenia do kuchni? Skontaktuj się z nami!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować