Zabezpiecz LED przed przepięciem – przed zepsuciem – Porady & Produkty

Zabezpiecz LED przed przepięciem – przed zepsuciem – Porady & Produkty

Oświetlenie LED pracuje na dosyć delikatnych układach elektrycznych. Niektóre układy elektryczne, zasilające źródła światła LED, oraz same diody LED, są dobrze zabezpieczone przed przepięciami (np: z 230V na 280V), ale większość lamp LED nie ma wbudowanych dostatecznych zabezpieczeń, dlatego jeśli chcesz uniknąć częstych wymian oświetlenia LED, mamy dla Ciebie proste i skuteczne rozwiązanie problemu:

  • zabezpieczenie przeciwprzepięciowe SUG-5

Zabezpieczenie montuje się przed lampą LED (naświetlaczem, żarówką, świetlówką, itd..), według schematu:

Czy jeśli masz nową sieć elektryczną też potrzebujesz tego zabezpieczenia?

Sieć elektryczna w Twoim lokalu, może być dobrze wykonana, a obok bezpieczników może masz nawet, główne zabezpieczenia przepięciowe dla całego lokalu, ale jeśli w Twojej okolicy, Twój sąsiad spawa, lutuje, włącza i wyłącza piec grzewczy, klimatyzację czy inne urządzenie, które pobiera dużo prądu, to i tak do Twojej sieci, mogą się przedostać zakłócenia.

W takim wypadku SUG-5 może ochronić oświetlenie LED.

Czy oświetlenie LED, psuje się po jednym przepięciu w sieci elektrycznej?

Zazwyczaj w Twojej sieci elektrycznej, nie ma bardzo dużych skoków napięcia, więc oświetlenie zazwyczaj nie psuje się w jednej chwili, tylko regularnie zostaje nadwyrężane, co w konsekwencji, po dłuższym czasie prowadzi do całkowitej awarii.

Czy SUG-5 całkowicie chroni oświetlenie LED?

SUG-5 to najprostsze urządzenie, chroniące przed skokami napięcia, dlatego nie zapewnia całkowitej ochrony, ale znacznie zmniejsza ryzyko zepsucia.

Oświetlenie LED może ulec awarii nie tylko z powodu skoków napięcia, ale również z powodu np: wady fabrycznej, dlatego założenie zabezpieczenia przepięciowego nie eliminuje całkowicie awarii, ale znacznie je ogranicza.

Potrzebujesz oświetlenia? Napisz od nas o indywidualną wycenę!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować