Jaka barwa światła do łazienki? – Porady & Produkty

Jaka barwa światła do łazienki? – Porady & Produkty

Jaka barwa światła do łazienki?

Aranżując łazienkę prędzej czy później staniemy przed dylematem jakie lampy wybrać i jaką barwę światła zastosować. Wybór lamp jest spory. Zarówno różnią się wyglądem jak i sposobem montażu. Kolorów światła mamy mniej więc łatwiej wybrać. Bierzemy pod uwagę barwę ciepłą lub neutralną. Obie sprawdzą się w łazience. Decyzja powinna być pokierowana kolorystyką Naszej łazienki. Światło i kolor i styl urządzenia łazienki muszą tworzyć wspólną całość. Barwa neutralna (4000K) pasuje do łazienki w kolorach jasnych (marmurach, białych). Barwa ciepła (3000K) pasuje do ciemnych łazienek (czarna, ciemny szary, drewno)

Taśma LED dookoła lustra

Coraz częściej stosowanym zabiegiem w aranżacji łazienki jest stosowanie paska led jako podświetlenie lustra. Jest to bardziej efekt dekoracyjny niż rozwiązanie praktyczne. Taśma Led montowana wokół lustra nie da na tyle intensywnego światła aby móc się przed tym lustrem np malować. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać, że lepiej sprawdzi się pasek wodoodporny a jeszcze lepiej jak będzie zamontowany w odpowiednim profilu.

Jak oświetlić lustro?

Jak nie pasek to czym oświetlić lustro? Rozwiązań jest sporo. Kiedy stosowało się kinkiety montowane po bokach lustra. Nada jest to rozwiązanie stosowane bo jest praktyczne. Lampy można zamontować na ścianie po za lustrem lub na lustrze. Z obu stron twarz jest równomiernie oświetlana co na pewno jest dobre jak będziemy się malować lub golić przed lustrem. Rzadziej spotykanym rozwiązaniem jest lampa nad lustrem. Decydując się na takie rozwiązanie najlepiej zastosować lampę na całą szerokość lustra. Najrzadziej stosowanym rozwiązaniem są lampy wiszące. Trzeba ją umiejscowić tak aby było pomiędzy lustrem i twarzą. Troszkę ponad głową. Obojętnie na jaki model lampy się zdecydujemy najlepiej aby klosz czy przesłona źródła światła była gładka bez jakiś zdobień. Aby podczas świecenia nie było “rzucanego cienia” na twarz. Można również zastosować tuby montowane do sufitu lub oczka wpuszczane w sufit ale takie rozwiązania sprawdzą się w niskich łazienkach. Światło z takich opraw zamontowanych wysoko będzie mocno rozproszone i nie będzie dobrze oświetlać twarzy.

Proponujemy kinkiety:

Proponujemy następujące lampy natynkowe:

Oświetlenie wanny

Łazienka i jej oświetlenie to również ozdoby świetlne. Wannę można również podświetlić. Uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny. Decydując się na taki rodzaj oświetlenia musimy zastosować wodoodporny pasek led, który umieszcza się w wodoodpornym profil. Dzięki takiemu połączeniu mamy gwarancję bezpiecznego użytkowania. Można użyć taśmy o jednej barwie czy to zimne czy ciepłej lub troszkę zaszaleć i zastosować taśmę RGB. Pasek możemy docinać co 5 cm więc bez problemu dopasujemy długość do wanny. Profil jest aluminiowy, a przesłona z tworzywa więc z tymi dwoma rzeczami również nie będzie problemu aby dopasować odpowiednią długość. A gdzie go umieścimy, czy przy podłodze, czy brzegu wanny zależy tylko od Naszej wizji.

Do oświetlenia wanny użyj następujących produktów:

Linia światła w podłodze

Nie tylko wannę można podświetlić. Stosując kombinację wodoodpornego paska i wodoodpornego profilu możemy użyć ich do podświetlenia prysznica lub użyć na podłodze, np jako fugę pomiędzy kafelkami. Aby efekt był jeszcze lepszy to warto stosować taśmę Led z gęsto ułożonymi diodami. Dzięki temu nie będzie efektu kropkowania i światło będzie wyglądać jakby było równą linią.

Użyj następujących produktów:

Oświetlenie półek i wnęk

Podobnie jak z lustrem i wanną również półki jak i wnęki możemy podświetlić paskiem led. Tak samo jak w poprzednich miejscach tutaj również warto zastosować pasek i umiejscowić go w profilu. Mamy różne rodzaje profili, które mogą świecić również pod kątem. Taka podświetlona półka na pewno doda odpowiedniego nastroju. Nie zawsze musimy używać głównego światła. Możemy użyć zamontowanych pasków led.

Do oświetlenia półki potrzebujesz:

Kiedy taśma LED wodoodporna?

Łazienka to ogólnie strefa wilgotna a miejscami mokra. W takich miejscach powinno się stosować paski wodoodporne. Są miejsca gdzie taśma nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z wodą np. sufit więc tam może być zwykły pasek led. W takim miejscu się sprawdzi. W pozostałych miejscach, w okolicach umywalki, wanny, prysznica i podłogi tzn w każdym miejscu gdzie może być kontakt z wodą lepiej zastosować wodoodporny pasek i również wodoodporny profil.

Proponowane przez nas taśmy wodoszczelne:

Dodatkowe światło zapalane na czujnik ruchu

Decydując się na oświetlenie lampami i podświetlenia w łazience paskami ledowymi możemy zastosować dwa sposoby włączania tego światła. Główne światło włączane w ‘tradycyjny” sposób – włącznikiem. A podświetlenia paskami led możemy podłączyć do czujnika ruchu. Dzięki temu światło będzie się zapalać jak wykryje ruch. Praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Potrzebujesz oświetlenia? Napisz do nas o indywidualną wycenę!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować