Taśma RGBCCT – Informacje & Porady

Taśma RGBCCT – Informacje & Porady

Taśma RGBCCT co to za twór??

Taśma RGBCCT to najbardziej uniwersalna taśma LED. Z tego typu taśmy możemy uzyskać światło białe ciepłe i zimne oraz kolorowe. Więc decydując się na zakup takiej taśmy możemy bawić się światłem. Te dodatkowe kolory RGB to jest przewaga nad taśmą led oferującą możliwość tylko uzyskanie światła białego. A diody, z których możemy uzyskać światło białe to jest przewaga nad tradycyjnym paskiem RGB. Więc mamy tutaj rozwiązanie 2 w 1.

Taśmę led RGBCCT możesz kupić tutaj:

Zastosowanie

Zastanawiając się gdzie można zamontować taką taśmę led na pewno będzi szybciej odpowiedzieć gdzie nie można zamontować. Odpowiedź jest prosta. Nie ma takiego miejsca gdzie nie można zamontować paska led RGBCCT.

Chcesz zamontować w salonie?? Można

Chcesz w ciągach komunikacyjnych (korytarze, wiatrołapy, schody)?? Można

Chcesz w łazience lub kuchni?? Można. Dokupisz odpowiedni profil Led to możesz zamontować nawet pod prysznicem.
Chcesz na zewnątrz aby podświetlić dom czy ogród?? Można. Podobnie jak przy łazience. Odpowiedni profil plus pasek dadzą gwarancję bezpiecznego i długiego użytkowania.

Po co taki pasek led??

Weźmy na przykład montaż taśmy RGBCCT na zewnątrz domu jako podświetlenie. Podczas całego roku możemy używać paska jako podświetlenie ścian. Przeważnie takie podświetleni jest białym światłem ciepłym lub zimnym zależy od elewacji. A w okresie świątecznym nie musimy montować dodatkowych oświetlenia świątecznego bo już mamy pasek, który świeci różnymi kolorami. Przy odpowiednim sterowniku światło i barwa może się zmieniać automatycznie. Zmiana barw nie musi być tylko w święta. Jakieś impreza w domu albo po prostu chęć zmiany czegoś w otoczeniu swojego domu bierzemy pilota i zmieniamy barwę. Prosto i wygodnie. Cały rok nie musimy przetrzymywać światełek świątecznych w piwnicy, garażu czy strychu. Odpada problem rozplątywania i wieszania. W domu montaż paska RGBCCT również daje możliwość zabawy kolorem wnętrz.

Użyj tych produktów by zamontować taśmę na zewnątrz:

Montaż taśmy LED

Decydując się na pasek LED warto kupić profil led z przesłoną albo chociaż zamontować pasek na pasku aluminium, które będzie odprowadzał ciepło powstające podczas świecenia. Samą taśmę LED łatwo przymocować do powierzchni ponieważ wyposażona jest w taśmę klejącą renomowanej firmy 3M. Odpowiedni montaż na pewno przedłuży żywotność samego paska. A wyselekcjonowane diody led dają gwarancję długiego świecenia bez zmiany barwy.

Profil, przesłonę, lub płaskownik znajdziesz tutaj:

Zasilanie i podłączenie

Taśma led potrzebuje zasilanie 24V, które uzyskamy z dedykowanych zasilaczy. Każdy metr paska ma moc 19W. Więc łatwo ustalić jaki zasilacz potrzebujemy do paska. Długość mnożymy przez moc, zaokrąglamy w górę i mamy moc zasilacza. Dla pewności warto skonsultować się z handlowcem. Do uzyskania pełnej sprawności paska potrzebujemy sterownika, którym będziemy zmieniać barwę światła. Wybór sterowników również jest spory. Prawidłowy montaż pozwala na uzyskanie 3 letniej gwarancji.

Przykładowo poniżej znajdziesz zasilacze do 10m, 5m, oraz do 15m taśmy:

Potrzebujesz pomocy w wyborze oświetlenia? Skontaktuj się z nami!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować