fbpx
TUYA Smart App – urządzenia i możliwości

TUYA Smart App – urządzenia i możliwości

Aplikacja TUYA

Jest to bardzo popularna, można stwierdzić że ogólnoświatowa (bo używana na wszystkich kontynentach) aplikacja do sterowania inteligentnymi urządzeniami co finalnie tworzy inteligentny dom.

Aplikację TUYA instaluje się na urządzeniach typu smart, czyli na telefonach smartphone, oraz na tabletach.

Urządzenia na aplikację TUYA do sterowania taśmą LED

Sterownik WT5 służy do sterowania światłem z taśmy LED. Obsługuje wszystkie typy taśmy, zarówno jednokolorowe (mono), oraz RGB, CCT (ciepło-zimne), RGB+W, RGB+CCT. Sterownik WT5 może być obsługiwany za pomocą pilota, panelu naściennego oraz przez smartphone aplikacją TUYA.

Żarówki sterowane aplikacją TUYA

Super fajne żarówki które mogą więcej. Niby tylko żarówka a jak dużo może! Zmienia kolory, może świecić na różowo, fioletowo, niebiesko, ale jak potrzebujesz normalnego koloru to ma w sobie diody białe ciepłe 3000K oraz białe zimne 6000K. Nie tylko możesz ustawiać kolory światła, ale również tworzyć sceny świetlne i programować czas.

Jakimi urządzeniami można sterować przez TUYA Smart?

Aplikacja łączy w sobie możliwość sterowania praktycznie każdym urządzeniem elektrycznym jakie może być Ci potrzebne i przydatne w domu i na zewnątrz.

Przykładowe urządzenia które obsługuje TUYA:

  • oświetlenie (taśmy, żarówki, lampy
  • kamery IP
  • bramy garażowe
  • rolety okienne
  • filtry powietrza
  • odkurzacze samojezdne
  • czujniki alarmowe
  • przełączniki światła i prądu

Czyli TUYA Smart jest bardzo mocno rozwinięta aplikacją do tworzenia tak zwanego inteligentnego domu. Obsługuje mnóstwo urządzeń i cały czas jest rozbudowywana.

TUYA smart urządzenia

Uniwersalność aplikacji TUYA jest tym większa że jest ona ogólnie dostępna w bardzo wielu urządzeniach od różnych producentów. W jednej aplikacji możesz sterować urządzeniami od różnych producentów z różnych dziedzin zastosowania. Dotychczas w aplikacjach do inteligentnego sterowania nie miałeś wyboru i musiałeś wybrać np: jeden konkretny sterownik do światła od jednego konkretnego producenta, teraz jest inaczej, masz wybór, możesz wybierać z pośród wielu różnych produktów, samemu decydując co chcesz kupić i zamontować. Jeśli jeden producent ma urządzenia do aplikacji TUYA do sterowania światłem a drugi do sterowania bramą, teraz możesz ich połączyć i sterować z jednej apki. Super wygodne!

Sceny świetlne

W aplikacji (trzeba dodać że w łatwy sposób) możesz zaprogramować sceny świetlne. Czyli obsługując sterownik np: do taśmy LED, możesz ustawić że po naciśnięciu przycisku: “scena 1” – taśma będzie świeciła na 15% swojej mocy, fioletowym światłem, a jak naciśniesz “scena 2” – to taśma zapali się na biały kolor na 100% swojej mocy. Czyli zapamiętujesz ustawienia światła i odpalasz je w zależności od nastroju i potrzeby (żeby taśma mogła świecić na różne kolory i również biała barwą, to musi to być taśma RGB+CCT)

Harmonogramy czasowe w TUYA

Dzięki aplikacji możesz ustawiać czas działania poszczególnych produktów. Np: możesz ustawić że lama ma świecić od godziny 19:00 do godziny 21:00, a co więcej – na 100% swojej mocy (jeśli lampa jest ściemniana) a od godziny 21:01 do 23:00 już tylko na 40% swojej mocy.

Harmonogramy czasowe możesz również ustawiać prawie przy wszystkich urządzeniach. Jedną z przydanych funkcji jest możliwość ustawienia czasu kiedy ma działać domowe WiFi, ale do tego musi być urządzenie typu inteligentne gniazdko. Finalnie ustawienie harmonogramu w inteligentnym gniazdku z którego prąd pobiera domowy router, może być takie że na noc sieć WiFi się wyłącza.

Czas można ustawiać również przy grzaniu, temperaturze itd…

Łatwe sterowanie aplikacją TUYA App

Działanie i używanie aplikacji TUYA oceniamy jako bardzo przyjemne, łatwe i przejrzyste. Aplikacja sama znajduje nowe urządzenia i proponuje ich podłączenie do Twojego konta, więc pierwsze ustawienia aplikacji które zwykle bywają ciężkie, z apką TUYA są bardzo łatwe.

Wsparcie aplikacji i aktualizacje

TUYA jak już wiecie jest ogólnoświatowa, używana przez wielu producentów, więc jest duża presja na jej poprawne działanie. To dobrze dla użytkowników. Aplikacja działa sprawnie. W razie wystąpienia problemów, szybko wchodzą aktualizacje. Jako użytkownik, warto zadbać o najnowszą aktualizację systemu w smartphone, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo że TUYA nie będzie sprawnie działać z systemami nieaktualizowanymi.

Żeby mieć inteligentny dom nie potrzebujesz centralnego urządzenia

Większość inteligentnych systemów sterowania domem, do działania potrzebują centralne urządzenie sterujące. Więc nawet jeśli chcesz mieć w aplikacji tylko jedno urządzenie to i tak musisz najpierw kupić centralkę za kilka set, a nawet więcej niż 1000zł. W TUYA Smart App centralka jest wirtualnie w chmurze, więc wystarczy że kupisz tylko jedno urządzenie i działa.

Wielu domowników może obsługiwać te same urządzenia

Urządzenia które masz zainstalowane w swoim smartphone na swoim koncie TUYA, być może chcesz żeby obsługiwał je również ktoś z domowników i to nie twoim smartphonem, tylko swoim, więc tak się da. Stwórz wspólne konto i daj do niego login swoim domownikom, a będą oni mogli używać ze swojego telefonu, tych samych urządzeń co Ty.

Aplikacja działa na Android oraz Apple iOS

Aplikacja TUYA jest dostępna do zainstalowania na wszystkie urządzenia które obsługują system ANDROID oraz Apple iOS. Ważne żeby system w smartphone był zaktualizowany do najnowszej wersji.

Chroni Twój dom

Urządzenia współpracujące z aplikacją, mogą wysyłać komunikaty o niepokojących wydarzeniach. Np: czujnik dymu, może wysłać do Ciebie informację o wystąpieniu pożaru, a Ty możesz zareagować.

Opinie
Opinie Google Wszystkich opinii:
Średnia ocen:
★★★★★
Zobacz wszystkie opinie