Girlanda ogrodowa czyli jak ozdobić ogród

Girlanda ogrodowa czyli jak ozdobić ogród

Girlanda ogrodowa

Idealne rozwiązanie do kreatywnego oświetlenia altany, tarasu, patio czy balkonu. Na rynku wybór girland jest spory. Zresztą jak wszystkiego. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem i najbardziej uniwersalnym są girlandy, które do oświetlenie wykorzystują żarówki na gwint e27 i są podłączane do zasilania 230V. Wykorzystane w ogrodzie podczas imprezy pozwolą dłużej cieszyć się z ciepłych nocy i impreza nie będzie musiała przenieść się do domu. Tego typu oświetlenie pozwala na stworzenie niezapomnianego, klimatycznego i nastrojowego oświetlenia w ogrodzie.

Girlandę zamówisz klikając tutaj: 

Dobór żarówek

Aby girlanda “cieszyła oko” i spełniała swoją rolę – dawać przyjemne nastrojowe światło musimy użyć żarówki o małej mocy i niskim strumieniu świetlnym. Wszystko jest spowodowane ilością żarówek na odcinku. Decydując się na mocne żarówki nie uzyskamy przytulnego, otulania ciepłym światłem naszego ogrodu, tarasu czy altanki.

Lampka wina na kocyku w Naszym ogrodzie przy takim oświetleniu na pewno będzie romantyczną chwilą, o której każda kobieta marzy.

Girlandy świetlne nie będą generować dużych kosztów jeśli chodzi o zużycie energii. Wszystko zależy od zastosowanych żarówek. Najlepiej zastosować żarówki tzw edisona. Stylizowane na stare z widocznym “żarnikiem” W tej chwili można zdecydować się na żarówki ledowe o takim wyglądzie.

Takie żarówki znajdziesz tutaj:

Jak dobrać dobrze girlandę??

Najlepiej przed zakupem wymierzyć. A jak wymierzyć?? Wziąć sznurek i rozwiesić. Prosta metoda ale bardzo skuteczna. Dzięki takiej technice mierzenia widzimy jakie będą łuki pomiędzy punktami mocowań. Można również tradycyjnie biorąc pod uwagę długości boków np altanki i dodać troszkę cm aby powstał łuk a nie linia prosta.

Jak rozwiesić girlandę??

Sposób rozwieszenia girlandy zależy od miejsca i przestrzeni gdzie chcemy rozwiesić i oświetlić.

  • Po obwodzie – wieszamy po długości i szerokości nad przestrzenią, którą chcemy oświetlić np wokół tarasu czy altanki.
  • Układ X – wieszając wybieramy miejsca przekątnej nad płaszczyzną oświetlaną np ogrodem.
  • Układ V – do takiego układu potrzebujemy tylko 3 miejsc mocowań. Punkty nie muszą być w jednakowej odległości od siebie.
  • Zwielokrotnione V – podobnie jak przy układzie V mamy jeden punkt wspólny, do którego schodzą się wszystkie girlandy.
  • Układ W – inaczej zwany zygzakiem. Jeden z najczęściej stosowanych układów. Sprawdza się w podłużnych lub nieregularnych ogrodach. Plusem takiego układu jest jeden punkt zasilania, ale trzeba uważać aby nie przeciążyć całej instalacji.
  • Punkt centralny – odmiana układu V. W takim rozmieszczeniu na środku stawiamy np jakiś mocny słup do którego doprowadzamy girlandę. Wygląda to mniej więcej jak namiot cyrkowy.

Obojętnie na jaki sposób montażu girlandy się zdecydujemy na pewno musimy pamiętać aby nie przeciążać całej instalacji. A punkty mocowań były mocno przymocowane do podłoża.


Jeśli zastosujemy się do powyższych zaleceń to girlanda będzie Nam służyć długi czas. A znajomi na pewno będą chcieli wrócić do tak podświetlonego ogrodu na kolejną imprezę.

Szukasz pomysłu na girlandę, a może spodobał się tobie wpis, napisz do nas:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować