Gzyms LED – listwy oświetleniowe PRODUKTY & INSPIRACJE

Gzyms LED – listwy oświetleniowe PRODUKTY & INSPIRACJE

Gzyms led zamiast podwieszanego sufitu

Można zamiast konstruowania sufitu podwieszanego wykorzystać gzyms LED dzięki któremu uzyskamy podobny efekt ale mniejszym nakładem pracy i finansowym. Tak samo do oświetlenia wykorzystujemy taśmę LED.

Światło będzie oświetlało sufit. Taki gzyms jest również dekoracyjnym akcentem a dodatkowo możemy wybrać z kilku modeli aby dopasować do wnętrz.

Gzyms LED porównanie

Montując gzyms przy suficie optycznie możemy zwiększyć wysokość pomieszczenia. Dodatkowo światło ładnie podświetli wnętrze. Nie powodując oślepienia. Może również zastępować główne światło i służyć do delikatnego i przyjemnego podświetlenia pomieszczenia.

Listwy przysufitowe led

Rozróżniamy kilka rodzajów gzymsów, które można podzielić na sposób montażu:Gzyms LED karniszowy – Idealne rozwiązanie jeśli chcemy ukryć karnisz i dodatkowo podkreślić zasłony.

Gzyms LED przysufitowy – montujemy go jak sama nazwa wskazuje przy suficie. Może świecić albo w górę albo w dół

Gzymsy są wyposażone w specjalny rowek w który montuje się taśmę LED. Gzymsy kupuje się w 1 lub 2 metrowych odcinkach ale można je docinać na odpowiadające Nam odcinki.

Listwy podsufitowe karniszowe na całym pokoju

Gzymsy karniszowe mogą być zamontowane nie tylko przy oknie zasłaniające karnisz ale po obwodzie całego pomieszczenia. I będzie wtedy podświetlona ściana w dół. A jak będzie zamontowany jakiś dekor to efektownie będzie uwydatniony.Oświetlony cały pokój: Oświetlony karnisz i kawałek ściany:

Listwy oświetleniowe jak montować

Aby przymocować listwę nie potrzebujemy dużo narzędzi. Gzyms jest zrobiony ze styropianu i masy piankowej. Wystarczy ostre narzędzie do przycinania i mocny klej montażowy. Odpowiednia wysokość montażu to około 10-15 cm od sufitu. 

Gzyms led do każdego stylu wnętrza

Tak jak było już wspominane są różne listwy. Zarówno jeśli chodzi o kształty (proste jak i ozdobne) jak i podświetlenie czy góra czy dół. Dzięki takiemu wyborowi możemy dobrać odpowiedni model do różnych wnętrz.

Listwy oświetleniowe jak zamontować taśmę LEDKażdy gzyms jest wyposażony w rowek w który montuje się pasek led. Ilość światła z takiej listwy zależy od rodzaju paska i miejsca zamontowania tego paska. Wiadomo damy mocniejszy pasek będzie więcej światła. Damy pasek bliżej krawędzi to światła będzie więcej. Jeśli zamontujemy bliżej ściany to wtedy światło będzie dyskretniejsze. 

Listwa oświetleniowa LED – jaki pasek LED dobrać?

Aby taka listwa świeciła potrzebne jest źródło światła. Sprawdzi się każda taśma LED. Możemy ją docinać co 5 cm więc łatwo będzie dopasować do długości tej listwy oświetleniowej. Jaką moc wybierzemy tyle będziemy mieli światła. Najczęściej wybieranym modelem jest 8,4W. Można wybrać mocniejsze lub słabsze. Dodatkowo można zastosować sterownik LED aby móc sterować ilością światła. Jest również możliwość zastosowania paska RGB. Jak wydłużyć żywotność taśmy LED na gzymsieAby wydłużyć życie takiego oświetlenie warto pasek LED zamontować na płaskowniku, który będzie odprowadzał ciepło powstałe podczas świecenia.

Gzyms LED powlekany a prześwitujący Lepszej jakości listwa oświetleniowa posiada dodatkową warstwę tworzywa aby światło nie prześwitywało przez nią tylko świeciła światłem odbitym od ściany i sufitu.

Do oświetlenia sufitu polecamy te produkty: 

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do kontaktu! 

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować