Jak dorobić dodatkowy przewód zasilający w suficie

Jak dorobić dodatkowy przewód zasilający w sufit podwieszany led

Dzisiaj pokażę Wam jak z aluminiowego architektonicznego profilu, w który wkleiliśmy taśmę LED wykonać lampę, która rozwiąże nam problem. Mamy tutaj lustro, przed którym kobietom bardzo ciężko wykonać dobry makijaż, a mężczyznom się ogolić, ponieważ przed tym lustrem teraz brakuje światła, a dzięki naszej lampie, którą bardzo łatwo samemu wykonać, rozwiążemy ten problem. Bierzmy się do roboty!

Teraz pociągniemy prąd z tej żarówki, najpierw ją wyjmiemy, rozkręcimy kość by dostać się do przewodów. Z tego przewodu pociągniemy prąd, oczywiście ta żarówka również będzie świeciła, także tego punktu światła nie utracimy, sam kabel rozdzielimy na pół. Z tego kabla pociągniemy prąd, który pójdzie górą tak, żeby nie było widać kabli, tutaj się wwiercimy, zrobimy miejsce na kabel który idzie od dołu od naszej nowej lampy.

Do wywiercenia dziury na kabel wykorzystamy takie dłutko. Teraz wiercimy dziurę na kabel od lampy. Kabel rozdzielamy na dwa, czyli jedna strona pójdzie do zasilacza, który zasili naszą lampę, a druga strona do żaróweczki. Pracę ułatwiają nam złączki WAGO, również dostępne w naszym sklepie i zobaczcie, dokładnie widać jak jeden przewód wychodzący z sufitu rozdzieliliśmy na dwa i będzie zasilał zarówno żarówkę, jak i nasz zasilacz od lampy.

Kable puścimy sobie kanałem, zobaczcie, mamy tutaj taki kanał w który doskonale możemy sobie schować nasz przewód, także nie będzie nic wystawało. Teraz pomiędzy dwoma otworami przeciągniemy przewód elektryczny a całość ułatwi nam zmodyfikowany wieszak na ubrania.

Cala instalacje mamy już przygotowana ale przed ostatecznym montażem lampy na suficie sprawdźmy czy wszystko razem działa.

Lampa naturalnie działa, żarówka świeci, więc wszystko jest jak powinno – zaczynajmy.

Całość instalacji udało się schować nad sufitem, w miejscu niewidocznym dla oka, więc mamy pełną estetykę. Efekt końcowy mamy gotowy. Mam nadzieję, że Wam się podobało. Do zobaczenia!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować