Sufit podwieszany LED – PRODUKTY & INSPIRACJE

Sufit podwieszany LED – PRODUKTY & INSPIRACJE

Podwieszany sufit led w salonie

Sufit możemy w dowolny sposób aranżować. Są różne sposoby na podwieszany sufit. Możemy zrobić obwódkę wokół całego pomieszczenia albo “wyspę”. Wszystko zależy od Naszej wizji i aranżacji wnętrz. Na pewno światło z takiego sufitu daje przyjemne światło – odbite. A stosując odpowiedni pasek led możemy “bawić” się światłem, zarówno barwą jak intensywnością tego światła. Tworzyć odpowiedni nastrój. Taki sufit ma też praktyczne zastosowanie. O wiele łatwiej jest ukryć wszystkie mankamenty samego sufitu oraz łatwo schować całą instalację elektryczną.

Aby uzyskać taki efekt użyj produktów:

Wersja z możliwością zmiany temperatury i ściemniania światła

Wpływaj na nastrój i działaj zgodnie z rytmem dobowym – kiedy potrzebujesz wypocząć, przełącz światło na relaksujące ciepłe. Gdy potrzebujesz się skupić, przesuń palcem na suwaku pilota/ aplikacji, i światło zmieni się na bardziej ożywcze. Dostosuj barwę do siebie!

Wersja z możliwością ściemniania światła

Każda taśma led ma możliwość ściemniania, wystarczy dodać do zestawu sterownik, i wybrać czy będziemy chcieli sterować światłem używając pilota, aplikacji w telefonie, a może panelu ściennego?

Sufit podwieszany w kuchni

Sufit podwieszany również sprawdzi się w kuchni. Warto wykorzystać ten motyw w planowaniu wnętrz kuchni. Taki sufit optycznie podniesie pomieszczenie. Również rozjaśni ciemną kuchnię. Bardzo często takie rozwiązanie jest stosowane nad wyspą. Nie zawsze potrzebujemy dużo światła w kuchni np w nocy gdy chcemy się napić wystarczy odpalić pasek led, zamiast głównego światła.

Do sufitu podwieszanego w kuchni polecamy następujące produkty:

Polecamy taśmę LED o mocy 10W – na takie natężenie światła decyduje się najwięcej klientów. Jeśli dla Ciebie będzie zbyt jasno zawsze można dobrać sterownik. Pamiętaj o zasilaczu 24V, który jest niezbędny żeby taśma LED mogła zadziałać, i o wklejeniu taśmy do aluminiowego profilu lub jak w przypadku podwieszanych sufitów wystarczy zwykły płaskownik. Jest radiatorem dla taśmy, czyli sprawia że taśma się nie przegrzewa i zachowuje swoją żywotność.

Typy podwieszanych sufitów możemy podzielić na:

– sufit podwieszany dookoła salonu z taśmą LED

Sufit obniżony po obrysie pomieszczenia. Szerokość jak i wysokość takiego obniżenia zależy od Nas. Na końcu montujemy pasek led. Można normalnie na płycie lub w profilu. Drugie rozwiązanie jest lepsze.

– sufit podwieszany na środku sufitu z taśmą LED

Tego typu rozwiązanie wymaga obniżenie sufitu na środku pomieszczenia. Estetycznie wygląda jak od każdej ściany jest zachowany taki sam odstęp. Pasek montujemy tak jak w innych przypadkach na wystającym kawałku sufitu. Światło z paska LED będzie ładnie podkreślało wnętrze. Dodatkowo dzięki dużemu wyborowi wśród taśm LED możemy wybrać barwę ciepła, zimną lub RGB.

– oświetlenie liniowe wychodzące z szczeliny przy suficie

Oświetlenie liniowe jest podobnym rozwiązaniem jak podwieszany sufit na środku, tylko że odstęp pomiędzy sufitem a ścianą jest o wiele mniejszy. Taśma LED podświetla mocno ścianę, dzięki temu mamy możliwość uwydatnienia faktury, która jest na ścianie.

Taśmy LED sugerowane na sufit we wszystkich barwach światła do wyboru:

Taśmy o barwie ultra ciepłej (2200K), ciepłej (3000K), neutralnej (4000K) i zimnej (6000K)

Barwę światła zawsze dobieraj do materiałów wykończeniowych wnętrza. Biel przyjmie odcień światła jaki zastosujesz. Drewno na przykład będzie ładnie się prezentowało przy ciepłych barwach, które wydobędą jego przyjemny kolor, podobnie zadziała taśma 4000K, ale światło zimne 6000K już niekoniecznie będzie współgrało – drewno straci przytulny wygląd i nieco poszarzeje. Przy ciepłym świetle będziemy chcieli usiąść na kanapie i się zrelaksować, barwa 4000K będzie bardzo przyjemna w mieszkaniu i uniwersalna, zimna 6000K doda orzeźwienia i sprawi że pojawią się chęci do pracy;) Nie będzie nieprzyjemna, ale bardzo intensywna – osiągniemy dzięki tej barwie śnieżną biel na ścianach.

Taśmy z możliwością zmiany barwy

Jeśli chcesz mieć możliwość dostosować barwę białego światła – wybierz taśmę CCT. Taśma RGB pozwala na wybór dowolnego koloru (red, green, blue). Taśma RGBCCT łączy w sobie obie możliwości. Taśma cyfrowa RGBW pozwala uzyskać magiczne efekty przejść kolorów.

W obu miejscach została zastosowana ta sama taśma led

Użyj tych produktów, by uzyskać taki efekt:

Barwa 4000K wydobyła kolor zarówno z płyt na ścianach jak i z drewna. Kluczem do efektu rozproszonego mocnego światła było zastosowanie soczewkowej szybki lens.

Porównanie tego samego pomieszczenia w innym świetle:

Użyj tych produktów, by uzyskać taki efekt:

Pierwsze pomieszczenie jest oświetlone światłem o barwie 3000K, drugie 4000K, trzecie kolorem uzyskanym dzięki taśmie RGBCCT.

Gzyms LED przysufitowy zamiast sufitu podwieszanego

Można zamiast konstruowania sufitu podwieszanego wykorzystać gzyms LED dzięki któremu uzyskamy podobny efekt ale mniejszym nakładem pracy. Tak samo do oświetlenia wykorzystujemy taśmę LED.
Światło będzie oświetlało sufit. Taki gzyms jest również dekoracyjnym akcentem.

Do uzyskania takiego efektu użyto:

Możesz wybrać dowolny typ taśmy led. Pamiętaj o wklejeniu taśmy na płaskownik, i możesz zastosować ją na dobranym przez siebie z kilku rodzajów gzymsie.

Gzyms LED ścienny zamiast sufitu podwieszanego

Rozwiązanie podobne do powyższego gzymsu tylko tutaj światło świeci nie w sufit tylko po ścianie. Ilość światła i jakość tego światła zależy od tego jaką taśmę LED zastosujemy.

Proponujemy użycie produktów:

Możesz wybrać dowolny typ taśmy led. Pamiętaj o wklejeniu taśmy na płaskownik, i możesz zastosować ją na dobranym przez siebie z kilku rodzajów gzymsie.

Gzyms LED karniszowy

Idealne rozwiązanie jeśli chcemy ukryć karnisz i dodatkowo podkreślić zasłony. Tak samo jak w poprzednich gzymsach jest specjalny rowek w który montuje się taśmę LED. Gzymsy kupuje się w 2 metrowych odcinkach ale można je docinać na odpowiadające Nam odcinki.

Do oświetlenie karnisza, użyj następujący produktów:

Możesz wybrać dowolny typ taśmy led. Pamiętaj o wklejeniu taśmy na płaskownik, i możesz zastosować ją na dobranym przez siebie z kilku rodzajów gzymsie.

Sufit podwieszany led konstrukcja

Taśmę LED na “półkach” w konstrukcji sufitu możemy zamontować zarówno na brzegu tuż przy końcu tej półki jak i głębiej. Ilość światła jest właśnie zależna od miejscu montażu tej taśmy. Dodatkowo taki pasek można zamontować w profil i przysłonić go przesłoną.

Sufit podwieszany z taśmą led jak zrobić

Aby efekt był jak najlepszy to pasek LED musimy zamontować wokół zrobionej konstrukcji. Pasek można docinać i łatwo kształtować ponieważ jest to elastyczna taśma którą można obcinać do 5 cm. Podłącza się dwoma cienkimi kablami. Aby ułatwić pracę z taśmami LED można dokupić różne akcesoria np. kątownik do podłączenia dwóch taśm czy podłączenie taśmy do zasilacza.

Warto dokupić sterownik do taśmy LED:

Warto rozbudować zestaw o możliwość sterowania, i zmieniać jasność światła, lub sterować barwą za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie czy tablecie, a nawet z panelu ściennego.

Potrzebujesz pomocy w wyborze oświetlenia? Skontaktuj się z nami!

  Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

  - kliknij aby skopiować

  Jak zamontować taśmę LED w suficie podwieszanym?

  Aby zamontować taśmę LED w suficie podwieszanym, możesz postępować według poniższych kroków:

  1. Przygotuj wszystkie potrzebne narzędzia i materiały. Będziesz potrzebować taśmy LED, profilu aluminiowego do taśm LED, przewodów elektrycznych, końcówek do przewodów, klipsów mocujących, śrub, wkrętaków i ewentualnie przetwornicy do taśmy LED.
  2. Określ miejsce, w którym chcesz zamontować taśmę LED. Upewnij się, że jest to miejsce, w którym nie ma przeszkód lub innych elementów, które mogłyby utrudnić montaż.
  3. Zdejmij płytki sufitowe, aby uzyskać dostęp do belki podsufitowej. Upewnij się, że masz dostęp do wystarczającej ilości miejsca, aby zamontować profil aluminiowy i taśmę LED.
  4. Przytnij profil aluminiowy na odpowiednią długość i zamontuj go do belki podsufitowej za pomocą śrub. Upewnij się, że profil jest równo i stabilnie zamontowany.
  5. Przytnij taśmę LED na odpowiednią długość i włącz ją do profilu aluminiowego za pomocą klipsów mocujących. Upewnij się, że taśma jest równo i stabilnie zamocowana.
  6. Podłącz taśmę LED do przetwornicy lub bezpośrednio do instalacji elektrycznej za pomocą przewodów elektrycznych i końcówek. Upewnij się, że połączenia są prawidłowo zabezpieczone i izolowane.
  7. Zainstaluj płytki sufitowe i sprawdź, czy taśma LED działa prawidłowo. Jeśli tak, możesz cieszyć się nowym oświetleniem LED w swoim suficie podwieszanym.

  Jak wykonać sufit podwieszany z taśmą LED?

  Aby wykonać sufit podwieszany z taśmą LED, potrzebujesz:

  1. Taśmy LED
  2. Profilu aluminiowego do mocowania taśmy LED
  3. Kołków rozporowych do mocowania profilu do sufitu
  4. Przewodów elektrycznych do podłączenia taśmy LED do zasilania
  5. Wtyczki do podłączenia przewodów elektrycznych do gniazdka
  6. Narzędzi: śrubokręt, wiertarka, wkrętarka

  Kroki, które należy wykonać:

  1. Przygotuj sufit i określ, gdzie będą zamontowane taśmy LED. Upewnij się, że sufit jest płaski i nie ma na nim żadnych przeszkód.
  2. Zmierz długość taśmy LED, którą będziesz potrzebować. Upewnij się, że zostawisz odpowiedni zapas, aby móc podłączyć taśmę do zasilania.
  3. Przymocuj profil aluminiowy do sufitu za pomocą kołków rozporowych. Upewnij się, że profil jest równo i stabilnie zamocowany.
  4. Przytnij taśmę LED do odpowiedniej długości i włóż ją do profilu aluminiowego. Upewnij się, że taśma jest dobrze osadzona w profilu i nie ma luzów.
  5. Podłącz taśmę LED do zasilania za pomocą przewodów elektrycznych i wtyczki. Upewnij się, że połączenia są prawidłowo wykonane i bezpieczne.
  6. Włącz zasilanie i sprawdź, czy taśma LED działa prawidłowo. Jeśli tak, możesz zamontować sufit podwieszany z taśmą LED. Jeśli nie, sprawdź połączenia i upewnij się, że są prawidłowo wykonane.

  Oświetlenie LED montowane w karniszu

  to ciekawy sposób na oświetlenie wnętrza. Karnisze z oświetleniem LED są często wybierane do pomieszczeń, w których potrzeba dodatkowego źródła światła, ale nie ma możliwości zamontowania lamp na suficie. Karnisze z oświetleniem LED są również dobrym wyborem do pomieszczeń, w których chce się uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny. Oświetlenie LED montowane w karniszu jest również ekonomiczne, ponieważ LED-y zużywają mniej energii niż tradycyjne żarówki.

  Taśma led montowana w salonie na gzymsie jaki daje efekt?

  Instalacja taśmy LED w gzymsie może dodać eleganckiego i subtelnego oświetlenia do Twojego salonu. Może to nadać pomieszczeniu ciepły i przytulny charakter, a także umożliwić lepsze oświetlenie poszczególnych obszarów pokoju. Taśma LED może być również świetnym sposobem na ukrycie oświetlenia, ponieważ może być montowana w miejscach trudno dostępnych dla widoku, takich jak gzyms. Ostateczny efekt będzie zależał od tego, jak zostanie zaprojektowane oświetlenie i jak zostanie ono wykorzystane w pomieszczeniu.

  Jak zrobić podwieszany sufit z oświetleniem LED?

  1. Szyn do montażu sufitu – są one dostępne w różnych długościach i grubościach, więc wybierz taką, która najlepiej pasuje do rozmiaru i kształtu pomieszczenia.
  2. Oświetlenie LED – wybierz odpowiednią moc i kolor światła, aby uzyskać pożądany efekt oświetleniowy.
  3. Akcesoria montażowe – potrzebne będą śruby, kołki rozporowe i inne elementy mocujące, aby zamontować szyny i oświetlenie.
  4. Narzędzia – potrzebne będą m.in. śrubokręt, młotek, wiertarka i poziomica.

  Krok 1: Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne materiały i narzędzia.

  Krok 2: Zdecyduj, gdzie chcesz zamontować oświetlenie LED i gdzie będą znajdować się szyny. Pamiętaj, że szyny muszą być umieszczone równo i równomiernie rozmieszczone w całym pomieszczeniu.

  Krok 3: Zaznacz na suficie miejsca, w których będą zamontowane szyny.

  Krok 4: Przy pomocy wiertarki wywierć otwory w suficie w miejscach, gdzie zaznaczyłeś szyny.

  Krok 5: Przykręć szyny do sufitu za pomocą śrub i kołków rozporowych. Upewnij się, że szyny są dobrze zamocowane i równoległe do siebie.

  Krok 6: Przygotuj oświetlenie LED, podłączając je do sieci elektrycznej zgodnie z instrukcją producenta.

  Krok 7: Przykręć oświetlenie do szyn za pomocą śrub i innych elementów mocujących. Upewnij się, że oświetlenie jest do

  Sufit podwieszany salon jaki pasek led wybrać?

  Wybór odpowiedniego paska LED do sufitu podwieszanego w salonie zależy od kilku czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, oczekiwany efekt oświetleniowy oraz budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na zakup paska LED. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci w dokonaniu wyboru:

  1. Zdecyduj, jaki efekt oświetleniowy chcesz osiągnąć. Czy chcesz mieć jasne, rozproszone światło, czy może raczej ciepłe, bardziej przytulne?
  2. Zmierz swój sufit i sprawdź, ile miejsca masz do dyspozycji na pasek LED. To pozwoli Ci określić, jaki długi pasek LED będzie odpowiedni dla Twojego salonu.
  3. Zwróć uwagę na moc paska LED. Im wyższa moc, tym więcej światła będzie emitował pasek. Upewnij się, że wybierasz pasek o odpowiedniej mocy do wielkości pomieszczenia.
  4. Zdecyduj, czy chcesz, aby pasek LED był zdalnie sterowany, czy wolisz tradycyjny włącznik.
  5. Sprawdź, jakiej marki pasek LED jest polecany przez innych użytkowników. Możesz również zasięgnąć rady u specjalisty w sklepie z oświetleniem lub zapytać o radę na forach internetowych poświęconych tematyce oświetlenia.