fbpx
Sufit podwieszany LED – PRODUKTY & INSPIRACJE

Sufit podwieszany LED – PRODUKTY & INSPIRACJE

Podwieszany sufit led w salonie

Sufit możemy w dowolny sposób aranżować. Są różne sposoby na podwieszany sufit. Możemy zrobić obwódkę wokół całego pomieszczenia albo “wyspę”. Wszystko zależy od Naszej wizji i aranżacji wnętrz. Na pewno światło z takiego sufitu daje przyjemne światło – odbite. A stosując odpowiedni pasek led możemy “bawić” się światłem, zarówno barwą jak intensywnością tego światła. Tworzyć odpowiedni nastrój. Taki sufit ma też praktyczne zastosowanie. O wiele łatwiej jest ukryć wszystkie mankamenty samego sufitu oraz łatwo schować całą instalację elektryczną.

Aby uzyskać taki efekt użyj produktów:

Sufit podwieszany w kuchni

Sufit podwieszany również sprawdzi się w kuchni. Warto wykorzystać ten motyw w planowaniu wnętrz kuchni. Taki sufit optycznie powiększy sufit. Również rozjaśni ciemną kuchnię. Bardzo często takie rozwiązanie jest stosowane nad wyspą. Nie zawsze potrzebujemy dużo światła w kuchni np w nocy gdy chcemy się napić wystarczy odpalić pasek led, zamiast głównego światła.

Do sufitu podwieszanego w kuchni polecamy następujące produkty:

Typy podwieszanych sufitów możemy podzielić na:

– sufit podwieszany dookoła salonu z taśmą LED

Sufit obniżony po obrysie pomieszczenia. Szerokość jak i wysokość takiego obniżenia zależy od Nas. Na końcu montujemy pasek led. Można normalnie na płycie lub w profilu. Drugie rozwiązanie jest lepsze.

– sufit podwieszany na środku sufitu z taśmą LED

Tego typu rozwiązanie wymaga obniżenie sufitu na środku pomieszczenia. Estetycznie wygląda jak od każdej ściany jest zachowany taki sam odstęp. Pasek montujemy tak jak w innych przypadkach na wystającym kawałku sufitu. Światło z paska LED będzie ładnie podkreślał wnętrze. Dodatkowo dzięki dużemu wyborowi wśród taśm LED możemy wybrać barwę ciepła, zimną lub RGB.

– oświetlenie liniowe wychodzące z szczeliny przy suficie

Oświetlenie liniowe jest podobnym rozwiązaniem jak podwieszany sufit na środku tylko że odstęp pomiędzy sufitem a ścianą jest o wiele mniejszy. Taśma LED podświetla mocno ścianę, dzięki temu mamy możliwość uwydatnienia fakturę, która jest na ścianie.

Użyj tych produktów, by uzyskać taki efekt:

Gzyms LED przysufitowy zamiast sufitu podwieszanego

Można zamiast konstruowania sufitu podwieszanego wykorzystać gzyms LED dzięki któremu uzyskamy podobny efekt ale mniejszym nakładem pracy. Tak samo do oświetlenia wykorzystujemy taśmę LED.
Światło będzie oświetlało sufit. Taki gzyms jest również dekoracyjnym akcentem.

Do uzyskania takiego efektu użyto:

Gzyms LED ścienny zamiast sufitu podwieszanego

Rozwiązanie podobne do powyższego gzymsu tylko tutaj światło świeci nie w sufit tylko po ścianie. Ilość światła i jakość tego światła zależy od tego jaką taśmę LED zastosujemy.

Proponujemy użycie produktów:

Gzyms LED karniszowy

Idealne rozwiązanie jeśli chcemy ukryć karnisz i dodatkowo podkreślić zasłony. Tak samo jak w poprzednich gzymsach jest specjalny rowek w który montuje się taśmę LED. Gzymsy kupuje się w 2 metrowych odcinkach ale można je docinać na odpowiadające Nam odcinki.

Do oświetlenie karnisza, użyj następujący produktów:

Sufit podwieszany led konstrukcja

Taśmę LED na “półkach” w konstrukcji sufitu możemy zamontować zarówno na brzegu tuż przy końcu tej półki jak i głębiej. Ilość światła jest właśnie zależna od miejscu montażu tej taśmy. Dodatkowo taki pasek można zamontować w profil i przysłonić go przesłoną.

Sufit podwieszany z taśmą led jak zrobić

Aby efekt był jak najlepszy to pasek LED musimy zamontować wokół zrobionej konstrukcji. Pasek można docinać i łatwo kształtować ponieważ jest to elastyczna taśma którą można obcinać do 5 cm. Podłącza się dwoma cienkimi kablami. Aby ułatwić pracę z taśmami LED można dokupić różne akcesoria np. kątownik do podłączenia dwóch taśm czy podłączenie taśmy do zasilacza.

Polecamy te produkty:

Potrzebujesz pomocy w wyborze oświetlenia? Skontaktuj się z nami!

  Opinie
  Opinie Google Wszystkich opinii:
  Średnia ocen:
  ★★★★★
  Zobacz wszystkie opinie