Kalkulator LED – ile zaoszczędzisz – aplikacja on-line do obliczenia

Kalkulator LED – ile zaoszczędzisz – aplikacja on-line do obliczenia

Kalkulator LED – oblicz ile zaoszczędzisz na wymianie oświetlenia na LED

Dzięki tej aplikacji można obliczyć ile zaoszczędzi się na rachunkach za prąd elektryczny wymieniając tradycyjne źródła światła na ledowe.
Jedynie wartości jakie musimy znać to ile watów zużywamy aktualnie, ile watów będzie zużywać oświetlenie led oraz ile godzin dziennie używamy oświetlenie. Im podamy dokładniejsze dane tym dokładniejszy wynik oszczędności uzyskamy.

>>>Tu włączysz kalkulator on-line<<<

Ile zaoszczędzisz na wymianie oświetlenia w domu?

Decydując się na wymianę tradycyjnych żarówek 60W, takie żarówki najczęściej stosuje się w domu. Przyjmijmy, że w domu mamy 10 sztuk takich żarówek. Wymieniamy je na żarówki ledowe o mocy 10W. Taka żarówka będzie dawać podobną ilość światła jak tradycyjna żarówka 60W. W domu nie używa się światła cały czas. Statystycznie można przyjąć że w domu będziemy świecić około 4 godzin dziennie. Koszt KWh to około 0,64gr. Przy tradycyjnych żarówkach rocznie za oświetlenie płacimy nie całe 553 zł. Dzięki wymianie źródeł światła schodzimy z kosztów oświetlenia do troszkę ponad 92 zł. Więc jak widać oszczędność jest spora wynosząca 461 zł.

Ile zaoszczędzisz na wymianie oświetlenia w firmie? 

Wymieniając oświetlenie w firmie uzyskasz jeszcze większe oszczędności niż w domu, ponieważ w takich pomieszczeniach o wiele dłużej używa się światło. W biurach przeważnie używa sie świetlówek jako źródła światła. W średniej wielkości biurze mamy około 10 opraw świetlówkowych. Każda o mocy 144W. Wymieniamy je 10 opraw ledowych. Każda o mocy 36W. W biurze światło świeci się przeważnie 8 godzin dziennie. Przy świetlówkach rocznie wydajemy ponad 2654 zł. Wymieniając na źródła ledowe rocznie płacimy nie całe 664 zł. Więc oszczędność jest bardzo duża, wynosząca 1990 zł. Warto rozmyśleć wymianę oświetlenia na ledowe. Szczególnie, że takie oprawy mają dłuższą żywotność niż świetlówka i nie trzeba ich wymieniać.

Oświetlenie LED daje więcej światła przy tej samej ilości lumenów

Porównując parametry tradycyjnych lamp a lamp LED dojdziemy do wniosku, że oprawy LED mają mniej lumenów, ale w rzeczywistości daje więcej światła., czyli ma więcej luxów, bo światło jest skupione w konkretnym kierunku. Tradycyjna lampa traci część swojej mocy na wygrzanie i świeci do okoła. Ledowe oprawy tego nie mają. Dodatkowo LED nie traci światła na odbicie. Również nie pracuje w wysokiej temperaturze co nie obniża faktycznej emisji światła.

Ile lumenów na m2

Potrzebujesz pomocy w wyborze oświetlenia? Skontaktuj się z nami!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować