Najlepsze światło LED do pracy – motywujące! – Porady & Produkty

Najlepsze światło LED do pracy – motywujące! – Porady & Produkty

Barwa światła do pracy?

Produkty idealne do oświetlenie biura:

Światło do bardzo ważny zewnętrzny czynnik, który ma ogromny wpływ na nasze chęci do pracy!

Kiedy urządzamy swoje biuro lub miejsce pracy dla naszych pracowników, najczęściej poświęcamy bardzo dużo uwagi takim aspektom jak dobór mebli, wyposażenie wnętrza czy kolor ścian. Zdarza się, że zapominamy o wyborze dobrego oświetlenia i dokonujemy szybkiego zakupu, decydując się na pierwszy lepszy model ze sklepu. To zdecydowanie błąd – oświetlenie jest jedną z najważniejszych rzeczy w mądrze urządzonym biurze. Zależnie od tego, jakie światło wybierzemy, tak będzie ono wpływać na nastrój pracowników oraz ich chęci do pracy.

Wpływ barwy światła na nasz nastrój

Ciepłe barwy światła sprawiają, że automatycznie przechodzimy w tryb odpoczynku, jesteśmy bardziej spokojni. Często takie światło wytwarzają lampki nocne w sypialni – każdy z nas kojarzy tą barwę przypominającą kolor żółty czy pomarańczowy. Z kolei bardzo jasne barwy światła sprzyjają pracy i skupieniu, sygnalizują nam, że pora na działanie. Widać tą zależność w naturze – większość z nas najwięcej energii ma w okolicach południa, kiedy słońce jasno świeci.Z kolei wieczorem, gdy zachodzi słońce i ma cieplejszą barwę, lubimy odpoczywać. Podobnie jest z porami roku – najwięcej rzeczy chce nam się robić wiosną i latem, kiedy słońce jasno świeci przez większość dnia.

Jaką barwę powinno mieć światło do pracy?

Większość z nas chce, aby w miejscu pracy wszyscy efektywnie wykonywali swoje obowiązki, byli pełni energii i determinacji do osiągnięcia wymaganych celów. Dlatego warto wybierać oświetlenie, którego barwa będzie zbliżona do tej, jaką daje słońce czyli pomiędzy 4000-6000K. Jeżeli oprócz nas w biurze są inne osoby lub jeśli wybieramy światło do pomieszczeń dla pracowników, uważajmy aby nie przesadzić. Wprawdzie jasne barwy światła są dobre do pracy, jednak niektórzy mogą nie przepadać za całkiem białym światłem (czyli barwa pomiędzy 5000-6000K). Dobrym kompromisem będzie wtedy jasność na poziomie 4000 K. Oprócz zasad dotyczących wyboru barwy światła, ważne są także osobiste upodobania i preferencje. W miejscu pracy powinniśmy czuć się po prostu dobrze, światło nie może ani nas razić i dezorientować, ani wprowadzać w senny nastrój.

Jakie oświetlenie LED wybrać do biura?

Wybierając oświetlenie do biura musimy pamiętać o tym, jak poszczególne barwy wpływają na nasz nastrój i chęci do pracy. Starajmy się znaleźć źródło światła, które będzie emitować jasne barwy, z przedziału 4000-6000 K. Jeśli wybieramy oświetlenie do własnego biura i czujemy się dobrze w jasnych pomieszczeniach, wybierajmy światło w górnych granicach tego przedziału. Z kolei kiedy kupujemy oświetlenie do pomieszczeń dla grupy pracowników lub nie lubimy niemal białego światła, wtedy rozważmy wybór oświetlenia bliżej granicy 4000 K. Wszelkie lampy poniżej tej wartości zostawmy do pokojów i sypialni w naszych domach. Przy zakupie oświetlenia do biura zwracajmy też uwagę na to, aby równomiernie oświetlało ono całe pomieszczenie. 

Pamiętaj, światło LED do pracy musi być motywujące, nie może być usypiające!

Produkty idealne do oświetlenie biura:

Nie wiesz ile lamp zamówić! Napisz do nas! Pomożemy Ci!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować