Oświetlenie lustra łazienkowego – nad i wokół lustra – PORADY & PRODUKTY

Oświetlenie lustra łazienkowego – nad i wokół lustra – PORADY & PRODUKTY

Oświetlenie lustra

Wybierając oświetlenie lustra musimy zdecydować się, w którym miejscu chcemy zamontować lampę. Jest kilka możliwości. Wszystko zależy od miejsca wyprowadzenia źródła prądu. Najczęściej stosowane rozwiązania to montaż nad lustrem albo z boku lustra. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest montaż lamp wiszących koło lustra, natynkowo lub wpuszczane sufit nad lustrem, albo lampa montowanych na lustrze. Wtedy musimy poprosić szklarza aby wywiercił otwory montażowe w szkle. Są dostępne również lustra z wmontowanym oświetleniem. Dodatkowy efekt można uzyskać montując pasek led z tyłu lustra ale to tylko będzie doświetlenie i traktować to można jako oświetlenie ozdobne.

Kinkiet łazienkowy nad lustro

Lampa montowana nad lustem równomiernie oświetli nam całą powierzchnię lustra. Takie rozwiązanie na pewno bardzo dobrze sprawdzi się i zostanie docenione zarówno przez kobiety robiące przy tak oświetlonym lustrze makijaż oraz mężczyźni golący się. Tego typu kinkiety mogą być montowane na wysięgniku sztywnym i ruchomym. Wybierając lampę nad lustro warto zdecydować się na lampę, która będzie takiej samej szerokości jak lustro lub troszkę krótsza. 

Proponowane kinkiety, nad lustro:

Oświetlenie lustra taśmą LED wokół

Montując taśmę LED wokół lustra nie uzyskamy mocnego światła “roboczego” tylko efekt dekoracyjny. Jeśli będziemy chcieli używać tego lustra podczas robienia makijażu czy golenia się to będzie zdecydowanie za mało światła. 

Jaka taśma LED za lustro

Decydując się na oświetlenie led w w łazience, warto postawić na taśma LED wokół lustra. Najlepiej sprawdzą się mocniejsze, które będą wydobywać strukturę kafelek. Można również wybrać barwę światła. Tak aby pasowała do pozostałego oświetlenia. Pasek LED możemy zamontować bezpośrednio na ścianie lub w profilu aluminiowym, który będzie również pełnił rolę radiatora odprowadzającego ciepło podczas świecenia. Wybierając drugą opcję nie musimy wtedy decydować się na wodoodporną taśmę LED, ponieważ profil przejmie rolę ochrony przed wilgocią. Dodatkowo raczej nie leje się wodą po samej taśmie. 

Za lustro proponuje użyć takich taśm:

Lampa wisząca nad lustro

Wybierając lampę wiszącą uzyskamy równomierne oświetlenie przestrzeni pomiędzy twarzą i lustrem. Montując lampę możemy wybrać odpowiednią wysokość, poprzez regulację długości kabla. Wybór lamp wiszących jest spory. Można zdecydować się na lampy ozdobne. Najlepiej jednak zdecydować się na klosz lampy aby nie miał jakiś wzorków, dzięki temu nie będą rzucane cienie na twarz. Dlatego warto wybrać lampę podłużną, długości lustra podobnie jak to ma miejsc przy lampach montowanych nad lustro.

Jeżeli chcesz zamówić lampę wiszącą, możesz to zrobić wybierając produkt poniżej:

Oświetlenie lustra żarówkami

Lustro można podświetlić nie tylko taśmami LED ale również lampami na żarówki. Decydująca się na takie rozwiązanie musimy zdecydować czy chcemy lampy montować na tynkowo czy mamy miejsce aby oprawę wpuścić w sufit. Ilość taki lamp zależy od tego jak duże mamy to lustro. Z jakiej wysokości będzie padać światło i jaki kąt świecenia mają źródła światła. Dodatkowo aby zwiększyć możliwość ustawienia światła warto zdecydować się na lampy, w których możemy obracać źródłem światła.


Jak umieścić światło nad lustrem

Obojętnie jaką wybierzemy lampę musimy zdecydować jak ją zamontować. Lampy nad lustro są łatwiejsze w decyzji gdzie i w jakiej odległości od ściany je zamatować ponieważ decyduje za nas o tym producent konstrukcją lampy. Problem jest przy lampach wiszących czy montowanych nad lustrem na suficie. Najważniejsze aby lampa była zamontowana tak aby światło oświetlało nam twarz a nie plany bo wtedy będzie cień i twarz nie będzie dobrze oświetlona a nie o to chodzi w tego typu oświetleniu. Lepiej jak będzie bliżej lustra. A nawet bezpośrednio na lustrze wtedy będzie światło równomiernie się rozpraszać.

Użyj proponowanych żarówek oraz tub by oświetlić swoje lustro:

Interesujesz się oświetleniem nad lustro, ale nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować