Oświetlenie szafy / garderoby – Porady & Produkty

Oświetlenie szafy / garderoby – Porady & Produkty

Każdemu chyba zdarzyło się wpaść w irytację gdy nie mógł znaleźć w szafie ulubionej koszulki. Bez trudu można tego uniknąć w odpowiedni sposób dobierając oświetlenie! Efekt nie tylko pomoże zaoszczędzić nerwów ale także uatrakcyjni wnętrze naszego domu.

Taśma LED w środku szafy.

Poniżej przedstawiamy wizualizację szafy, w której zamontowano taśmę LED.

W tak doświetlonej szafie, będzie dużo łatwiej znaleźć ulubioną koszulę.

Światło w nocy – nie za jasne.

Częstym problemem, podczas nocnych poszukiwać koszulki do spania, jest załączanie górnego światła, bo po ciemku ciężko się szuka. Dlatego z pomocą przychodzi oświetlenie, które zamontowane jest w środku półek i skierowane jest na ubrania. Nie przeszkadza innym osobą, a Ciebie nie oślepia, więc nie się nie rozbudzasz, ale łatwo znajdziesz piżamę.

Świecące drążki

Bardzo dobrze sprawdzają się, oraz fajnie wyglądają, drążki z wklejonym paskiem LED. Światło skierowane jest bezpośrednio na ubrania, które są na nim zawieszone.

Jaka barwa światła?

Ubrania oświetlone ciepłą barwa światła, wyglądają bardzo przyjemnie, ale ciepłe światło, mocno “podrasowuje” kolory ubrań i tkaniny moga wyglądać inaczej w ciepłym świetle, a inaczej na zewnątrz w świetle słonecznym.

Dlatego najbardziej polecamy DZIENNĄ  4000K barwę światła. To barwa która jest najbardziej podobna do swiatła słonecznego, w tej barwie kolory wyglądają bardzo dobrze, barwa dzienna, również podrasowuje barwy tkanin, ale nie bardziej niż robi to światło słoneczne.

Co do barwy neutralnej, bardziej polecamy ją do oświetlania biżuterii, bo świeci całkiem biało i kolory wyglądają mało atrakcyjnie. Ale jeśli sprzedajesz same białe ubrania, to będzie doskonała barwa światła.

Jakich użyć produktów?

Najlepiej sprawdza się zastosowanie aluminiowego profilu, w który wklejamy taśmę LED. Profil wygląda bardzo estetycznie, a światło z taśmy, rozprasza się w równomierny sposób.

Polecamy również lampki meblowe, do znalezienia na naszej stronie.

Automatyczne zapalanie

Wygoda. Komfort. Polecamy montowanie, czujników meblowych, które załączają światło, automatycznie po otwarciu drzwi szafy.

Pamiętajmy, że barwa światła ma znaczenie- naturalna dobrze odwzoruje kolory ubrań, ciepła i zimna mogą stworzyć ciekawy efekt wizualny. Zastanówmy się w których miejscach chodzi nam o dekorację, a w których o użyteczność.

Z pomocą odpowiedniej gry światła Twoja garderoba może wyglądać jeszcze bardziej ekskluzywnie.
 

Potrzebujesz oświetlenia? Napisz od nas o indywidualną wycenę!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować