Dlaczego taśmy LED marki zoomLED® są najlepszym wyborem? – Porady & Produkty

Dlaczego taśmy LED marki zoomLED® są najlepszym wyborem? – Porady & Produkty

Taśmy LED marki zoomLED® to produkty profesjonalne o podwyższonej żywotności.

-Większa żywotność samej taśmy LED. Taśmy na 24V mniej się grzeją, oraz są mniej przeciążone prądowo. Do zasilenia taśmy np: o długości 5m, stosuje się połowę mniejszy prąd niż przy taśmach na 12V. Taśmy LED na 24V mają dłuższą żywotność. 

Taśma zasilana napięciem 24V ma dużo mniejsze spadki napięcia niż taśmy na 12V. Dzięki zmniejszeniu spadków napięcia, taśmę LED można montować w dłuższe odcinki.

-Przewody elektryczne stosowane do zasilania taśmy LED na 24V, mogą być mniejszej średnicy i mogą być ciągnięte dłuższymi odległościami niż przewody do zasilania taśmy na 12V. Również przewody zasilające mniej się grzeją. Zapewnia to większe bezpieczeństwo instalacji. Szczególnie duże znaczenie ma to przy konstrukcjach drewnianych, lub innych powierzchniach łatwo palnych.


Selekcjonowane diody LED – doskonałe odwzorowanie kolorów otoczenia 

Selekcjonowane diody LED świecą równą intensywnością, oraz identyczną barwą światła, na całej długości rolki oraz identycznie w całej partii .

Wysokiej jakości dioda LED, emituje równą barwę światła przez deklarowany okres, w przeciwieństwie do tańszej diody, która z upływem czasu
zmieniają odcień barwy emitowanego światła i zmniejszają swoją moc.

Diody LED nie zostały ustawione na max swoich możliwości, dzięki czemu nie są przeciążone i zachowują swoją sprawność przez deklarowany okres.


Odpowiednio dobrane rezystory – równe świecenie przez długi czas

Wysokiej jakości, pojemne rezystory, to klucz do sukcesu. W naszych taśmach, rezystory zostały tak dobrane żeby ograniczać moc diody, zostawiając jej bezpieczny bufor, po to żeby dioda nie była przeciążona. Dzięki odpowiedniemu ograniczeniu mocy diody LED, taśma przez wiele lat świeci tak samo intensywnie.

Diody LED, są bardzo czułe, dlatego bardzo ważne jest, żeby rezystor miał dużą pojemność, co zapewnia doskonałą ochronę źródeł światła.


Gruby podkład PCB i szerokie miedziane ścieżki – mniejsze spadki napięcia

Podwójny podkład PCB, na którym ułożone są diody LED, zapewnia doskonałe rozprowadzenie ciepła, wytwarzającego się na diodzie LED, oraz gwarantuje
dobre rozprowadzenia napięcia, równomiernie po całej długości taśmy.

Szerokie miedziane ścieżki o zwiększonej masie, gwarantują równomierne rozprowadzenia napięcia elektrycznego, po całej długości taśmy LED, a sama
miedź, dodatkowo działa jak radiator, odbierając ciepło wytworzone na diodzie LED. Gruba warstwa miedzi zapewnia również łatwe lutowanie.Gwarancja 5 lat

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości komponentów, taśmy LED marki zoomLED objęte są aż 5 letnim okresem gwarancji.

Proponowane taśmy Led:

Potrzebujesz taśmy LED? Napisz od nas!
Pomożemy Ci dobrać produkty!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować