Sufit podwieszany – taśma LED jaka barwa światła? – PRODUKTY & INSPIRACJE

Sufit podwieszany – taśma LED jaka barwa światła? – PRODUKTY & INSPIRACJE

Do oświetlenia sufitu podwieszanego polecamy te produkty:

 

Sufit podwieszany LED – barwa światła 2200K

Oświetlenie bardzo ciepłe. Takie ledy na suficie dobrze spisuje się w pomieszczeniach do relaksu, ponieważ tak ciepła barwa światła, wprowadza bardzo rozluźniający (usypiający) nastrój. Idealne światło ozdobne.

Produkty proponowane do oświetlenia salonu w barwie ultra ciepłej:

Sufit podwieszany LED – barwa światła 3000K

Barwa światła zbliżona do barwy tradycyjnej żarówki występującej przed epoką ledową (2800K) – zwana białą ciepłą. Dobrze pasuje do prywatnych mieszkań i domów, ponieważ wprowadza przyjemny ciepły nastrój. Taka barwa doskonale zgrywa się z ciepłymi kolorami otoczenia. Tego koloru światła nie polecamy do pracy, ponieważ światło w kolorze 3000K wprowadza odprężenie, rozluźnienie, relaks, co nie wpływa motywująco do działania. Taśma LED o tej barwie sprawdzi się w takich pomieszczeniach jak sypialnia, miejsce do wypoczynku.

Produkty proponowane do oświetlenia salonu w barwie ciepłej:

Sufit podwieszany LED – barwa światła 4000K

Najbardziej uniwersalna barwa światła. Pomiędzy światłem ciepłym a zimnym dlatego czasami nazywaną barwą neutralną. Barwa 4000K pasuje do każdego pomieszczenia a raczej do kolorystyki ścian, mebli i dodatków. Obecnie najczęściej wybierana barwa ze względu na to że pasuje osobą które lubią ciepłe światło i osobą które lubią zimne światło, jest całkowicie pośrodku. Ta barwa w przeciwieństwie do barwy ciepłej (~2700K) nie wywołuje senności. Otoczenie oświetlone tym kolorem światła wygląda świeżo, a kolory są naturalne, wyglądają jak w świetle słonecznym. Światło bardzo podobne do słonecznego, jest przyjemne dla oczu.

Ta barwa doskonale nadaje się do oświetlenia powierzchni mieszkalnych i również powierzchni biurowych, a nawet idealnie pasuje do oświetlenia ogrodów, parkingów.

Produkty proponowane do oświetlenia salonu w barwie dziennej:

Sufit podwieszany LED – barwa światła 6000K

Światło całkiem białe zwana także barwą białą – zimną. Pasuje do pomieszczeń urządzonych w białych kolorach. Taka barwa wygląda bardzo świeżo i pobudzająco, a jeśli źródło światła w kolorze 6000K nie jest zbyt mocne, pasuje również do stref odpoczynku. Światło słoneczne w bezchmurny dzień o godzinie 13 świeci w tej barwie więc ludzkie oko najlepiej dopasowuje się właśnie do takiego światła. Ta biała barwa światła nie zmienia kolorów otoczenia, jak np: ciepła barwa która białej kartce papieru dodaje trochę żółtego odcienia. Bez wątpienia ta barwa wygląda bardzo elegancko i dekoracyjnie, dlatego często taśmy LED, oświetlające sufit, montowane są właśnie w barwie 6000K. Barwa najbardziej motywująca i pobudzająca do pracy.

Produkty proponowane do oświetlenia salonu w barwie zimnej:

Sufit podwieszany LED – barwa światła RGB

Taka taśma led jest stworzona z 3 podstawowych kolorów (czerwony, zielony, niebieski) Dzięki odpowiedniemu sterownikowi możemy swobodnie dobierać sobie barwę. Taką jak w danym momencie chcemy.

Produkty do oświetlenia salonu taśmą kolorową:

Sufit podwieszany LED – barwa światła RGBW

Przy tej Taśmie LED mamy takie same właściwości jak przy taśmie RGB mamy dodatkowo barwę białą. Więc można uzyskać pełny zakres barw. Jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie.

Produkty do oświetlenia salonu taśmą kolorową z diodą białą:

Sufit podwieszany LED – barwa światła CCT Ciepło-Zimna

Podobnie jak przy taśmach led RGB tutaj też mamy możliwość wyboru światła tylko nie w kolorach a w barwie światła białego. Albo światło białe zimne albo białe ciepłe.

Produkty do oświetlenia salonu taśmą ciepło-zimną:

Potrzebujesz pomocy w wyborze oświetlenia? Skontaktuj się z nami!

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować