Oświetlenie LED do jasnej łazienki – zobacz na co zwrócić uwagę

Oświetlenie LED do jasnej łazienki – zobacz na co zwrócić uwagę

Łazienka to jedno z bardziej wymagających pomieszczeń pod względem oświetlenia ze względu na możliwość wystąpienia pary wodnej, ale również wody. Planując doświetlenie takich miejsc jak kabina prysznicowa, wanna lub lustro powinniśmy brać pod uwagę nie tylko funkcjonalność, ale możliwości montażowe o których możesz przeczytać poniżej

Sprawdź jak montować oświetlenie pomiędzy płatkami

Zasady o których musisz pamiętać oświetlając łazienkę

Dobierając światło do łazienki można mówić o dwóch typach oświetlenia; temu dzięki któremu łatwiej poruszać się w przestrzeni oraz pełniącemu funkcję światła głównego, najbardziej zbliżonego do światła dziennego.

Aby dowiedzieć się więcej jaka będzie najlepsza barwa światła do łazienki, koniecznie przeczytaj nasze artykuły, oraz sprawdź na jakie poniższe czynniki zwrócić szczególną uwagę.

Dobierz odpowiednią barwę do swojej łazienki

Oświetlenie lustra

Oświetlenie LED przy lustrze powinno być jasne i równomierne, bez cieni, z wysokim CRI (powyżej 90) dla wiernego oddawania kolorów. Najlepiej sprawdzą się światła umieszczone po obu stronach lustra lub wokół niego, zapewniające miękkie, rozproszone światło, idealne do makijażu czy golenia.

Taśma LED COB 4000K 480 LED 10W 950lm CRI>90 IP65 wodoodporna 24V zoomLED® Zobacz produkt
Gotowa oprawa LED hermetyczna IP68 łazienkowa zoomLED® AQU złota Zobacz produkt
Gotowa oprawa LED hermetyczna IP68 łazienkowa zoomLED® AQU złota Zobacz produkt

Światło rozproszone czy skupione?

W łazience światło rozproszone zapewnia miękkie, równomierne oświetlenie, idealne do ogólnego użytku, natomiast światło skupione akcentuje określone obszary, jak np. lustro. Pamiętaj, że jeśli zależy Ci na równomiernym oświetleniu twarzy np. przy wykonywaniu makijażu warto zadbać o odpowiednie rozproszenie światła.

Lampa okrągła INTER RING II wisząca zoomLED® czarna ∅80cm CRI>90 50W 5300lm 4000K Zobacz produkt
Taśma LED 4000K 120 SMD 2835 10W 1060lm CRI>90 IP65 wodoodporna 24V zoomLED® Zobacz produkt

Oświetlenie lustra łazienkowego – nad i wokół lustra – PORADY & PRODUKTY – Kingled.pl

Dobierz odpowiednią barwę

Wybór temperatury barwowej w łazience zależy od preferencji i funkcji. Światło o temperaturze 2700K do 3000K (ciepła biel) tworzy przytulną atmosferę, idealną do relaksu, np. podczas kąpieli. Natomiast barwa neutralna 4000K jest świetna do zadań wymagających dokładności, jak makijaż czy golenie, ponieważ oddaje naturalne kolory. Zastosowanie różnych temperatur barwowych w różnych strefach łazienki pozwala na optymalizację oświetlenia dla różnych czynności.

Jaka Barwa światła do łazienki – jakie świetło do łazienki? jaka taśma LED? – Kingled.pl

Wysoka szczelność oprawy LED

W łazience, ze względu na wysoką wilgotność i ryzyko kontaktu z wodą, szczelność oświetlenia LED jest kluczowa dla bezpieczeństwa i trwałości. Oświetlenie musi być odporne na wodę i parę, aby zapobiec uszkodzeniom elektrycznym, korozji i skróceniu żywotności diod LED. Nasze gotowe oprawy LED hermetyczne IP65 chronią przed ryzykiem porażenia prądem oraz zapewniają dłuższą żywotność oświetlenia. Dodatkowo, odpowiednia szczelność oświetlenia zgodna ze standardami IP (International Protection) zapewnia, że oświetlenie będzie nie tylko bezpieczne, ale również efektywne i niezawodne w wilgotnym środowisku łazienki.

Wybierz oświetlenie LED o wysokim współczynniku CRI

CRI, czyli wskaźnik oddawania barw (Color Rendering Index), jest miarą zdolności źródła światła do wiernego oddawania kolorów różnych obiektów w porównaniu do naturalnego światła (na przykład światła słonecznego). Wskaźnik z wysokim CRI (bliskim 100) będzie lepiej oddawało naturalne kolory, światło o niskim CRI może sprawić, że kolory będą wyglądały nienaturalnie i zniekształcone.

Taśmy zoomLED® emitują światło o współczynniku CRI (RA) powyżej 90!

Współczynnik oddawania barw RA CRI – jakie ma znaczenie – PORADY & PRODUKTY – Kingled.pl

    Zamów wycenę do domu, do biura, gdzie tylko potrzebujesz!

    - kliknij aby skopiować